סגור

דרעי נגד בנט ושקד: "אין להם הנהגה רוחנית ברורה"

שר הפנים תוקף את בנט ושקד, וטוען כי החלטותיהם נבעו ממניעים אישים, "אני בטוח שאם הייתה להם הנהגה כמו למפלגות החרדיות, שמקבלת את ההחלטות הנקיות מכל שיקולים אישיים, הם היו מקבלים החלטה אחרת ונכנסים לממשלה".

חדשות כיפה
כו באייר התשפ
,
20 במאי, 2020 21:37
דרעי

דרעיצילום: פלאש 90

שר הפנים אריה דרעי, תוקף את מפלגת 'ימינה' ואת נפתלי בנט ואיילת שקד. בראיון לביטאון ש"ס, "הדרך", מתאר דרעי את הסיבות לכך שבלוק הימין התפרק ו'ימינה' נותרה בחוץ 

 "אני רוצה לעשות סדר בכל הנושא הזה, ולהעמיד את הדברים על דיוקם, מפלגת ימינה על מרכיביה עברו בשנה וחצי האחרונות הרבה תהפוכות. בתחילה, הם פירקו את הבית היהודי ורצו לבד, אם היו מתאחדים לרשימה אחת ולא זורקים כמעט שבעה מנדטים של מצביעי ימין לפח, היו לנו כבר אז 61 מנדטים גם בלי ליברמן והיינו מקימים ממשלת ימין יציבה וחזקה. אבל הם החליטו להתפצל ולרוץ לבד, וזה הרי לא נעשה מאיזו אידאולוגיה, אלא משיקולים פרסונליים, ככה זה כשאין הנהגה רוחנית ברורה, וכל אחד יכול לעשות מה שהוא רוצה. וגם בבחירות אחר כך הם המשיכו עם הפיצולים ושרפו עוד עשרות אלפי קולות".

עוד הוסיף דרעי, לגבי דרישות 'ימינה' לחלוקת התיקים, "לא יתכן שאנחנו עם תשעה מנדטים יש לנו רק שני שרים, והם עם שישה מנדטים שמפוצלים לשלוש מפלגות מחזיקים בתיקים הבכירים, במשרד הביטחון, בתחבורה, בחינוך, אבל לא אמרנו מילה, בשביל לשמור על אחדות גוש הימין.

"גם עכשיו, הם המפלגה הכי קטנה בגוש הימין, שישה מנדטים, אבל יש 4 ראשי מפלגות, וכל אחד מהם רוצה תיק ולא סתם תיק אלא תיק גדול ובכיר, וגם בזה אין עיני צרה ואם היה אפשר לתת להם, בשמחה רבה. אבל הם לא הבינו שההסכם שנחתם בין הליכוד לכחול לבן יוצר מצב, שהוא אמנם משונה אבל לא הייתה ברירה אחרת, ולפי ההסכם הליכוד וכל גוש הימין עם 59 מנדטים צריכים להתחלק בשווה עם כחול לבן והעבודה שיש להם רק 19 מנדטים, ולכן לא נשארו תיקים". אמר יו"ר ש"ס.

עוד הוסיף דרעי, "פנינו גם לראשי ימינה וניסינו לשכנע אותם להסכים ולהצטרף לממשלה, הבהרנו את החשיבות של גוש הימין ושצריך לשמור על הגוש, ושאנחנו רוצים להמשיך לפעול יחד בממשלה. לצערי הם התבצרו בעמדתם. אני מאוד מקווה שזה זמני ובהמשך הם יכנסו לממשלה".

בתוך כך, הכריז דרעי כי הוא ידאג לציונות הדתית. "נמשיך לכל אורך הקדנציה לדאוג לציבור החשוב של הציונות הדתית, אנחנו נמשיך לעזור לכולם ללא יוצא מן הכלל. נמשיך לפעול למען ההתיישבות ביהודה ושומרון, כפי שהוכחנו בקדנציה האחרונה וכל ראשי הרשויות וראשי המתיישבים אומרים את זה בפה מלא, נדאג להם בנושא הרבנים והדיינים, נעזור למוסדות החינוך שלהם, אפילו יותר ממה שעשינו בקדנציה הקודמת".

לטענת דרעי האמירות שראש הממשלה לא רצה להכניס את בנט ושקד מלכתחילה, לא נכונות, והסביר כי הסיבה לכך היא שאין להם הנהגה כמו למפלגות החרדיות: "אם הייתי מתרשם שנתניהו לא רוצה אותם ועושה הכל כדי שלא יכנסו, הייתי נוהג אחרת, לא הייתי משלים עם זה, והייתי מבהיר לנתניהו שאנחנו לא מסכימים לפסילה שלהם ורוצים שהם יהיו בפנים. 

"אני בטוח שאם הייתה להם הנהגה כמו למפלגות החרדיות, שיש לנו את מרנן מועצת חכמי התורה ומועצות גדולי התורה, חכמי וגדולי הדור שמכוונים את דרכנו ומקבלים את ההחלטות נקיות מכל שיקולים אישיים, הם היו מקבלים החלטה אחרת ונכנסים לממשלה".

 

20.05.2020

1. שקרן צבוע, רוקד על הדם, מנסה לשתות מנדטים. דרעי הלוחם הכי גדול בציונות הדתית (אלי)

תנועת ש"ס נלחמת ברבנים מהציונות הדתית. דרעי בעצמו מבזה את גדולי התורה מהציונות הדתית
מבזים את הרב שטרן שליט"א
מבזים את הרב כץ מר"ג
מבזים את הרב אלחרר רב העיר שלומי
מונעים בחירות רב עיר בראשל"ץ בכדי שהרב שלמה לוי שליט"א, רב צדיק ונערץ, בכדי שהוא לא יבחר, מפני שהוא עם כיפה סרוגה
ועוד ועוד דוגמאות רבות
ש"ס הם אלו שמנעו את כניסת הציונות הדתית מפני שהתנגדו ליו"ר וועדה ניטרלי בווועדה לבחירת דיינים.
הם צבועים, יו"ש לא מעניינת אותם, מעניין אותם לשתות מנדטים

דווח על תגובה לא ראויה
20.05.2020

2. אני מכיר יו"ר מפלגה שממנה את ההנהגה הרוחנית שלו (אישיהודי)

וכשלא הולך לו הוא מביא בצל

דווח על תגובה לא ראויה
21.05.2020

3. תכלס צודק! ובכלל כל מי שיכול לחבוט בימינה מוזמן.עש שיעשו תשובה. (שאול)

דווח על תגובה לא ראויה
21.05.2020

4. הכל פוליטקה, בכדי לקחת את הקולות הרבים של החרדליי"ם (ג)

הוא לא באמת דואג וידאג למוסדות הציונות הדתית, למה אני אומר את זה - אני בתור בוגר ישיבות חרידות ספרדיות, אני זוכר שהיו מכללים את כל הדת",ל כולל תהורניים, ואומרים עליהם שהם "יותר גרועים מחילונים", כי חילונים יודעים שהם טועים והם חושבים שהם צודקים, ממש ככה!!!, ועוד ועוד כל מיני הכפשות נוראיות.

מי שחושב ככה על הציבור הזה, אין שום סיבה שהוא ידאג להם כמו שצריך , באמת!@! , זה ברור שכל הדיבורים זה משחק פוליטי להראות טוב, כדי לקחת את הקולות החרדליים, בתכלס הוא בקושי ידאג לדת"ל, אולי יעשה איזה סיוע לאיזה מוסד חרדל"י, וכמובן ידאג לפרסם את זה בכל מקום אפשרי, ובשאר המקרים הציבור הדתצ"ל יהיה אצלו בעדיפות אחרונה ככל הנראה!!!

דווח על תגובה לא ראויה
21.05.2020

5. אם את הרב עובדיה הוא סובב על האצבע (עלאק הנהגה)

אז את הרב כהן הוא ודאי מאכיל את כל הלוקשים.
ומשחק אותה כאילו הוא ממושמע להנהגה התורנית שלו.
מזל שלא התראיין עם בצל על העיניים.

לא ידאג לנו ולא בטיח

דווח על תגובה לא ראויה
21.05.2020

6. איך שיש כל כך טיפשים שמאמינים לו ? (מ.י. )

איך שיש כל כך טיפשים שמאמינים לו ?

דווח על תגובה לא ראויה
21.05.2020

7. וואלה צודק (אריה)

לולא השטויות של בנט, לא היינו במצב הגרוע הזה

דווח על תגובה לא ראויה
21.05.2020

8. איך הנהגה רוחנית מינתה עבריין מורשע לשר? (אפשר תשובה)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

בחירות  צילום: Noam Revkin Fenton/Flash90

הגשת הרשימות לכנסת: זה לוח הזמנים

קרא עוד