סגור

מסעדות, מועדונים ובריכות שחייה: ההקלות החדשות

בתי הכנסת נפתחו לתפילה של עד 50 איש, גם חופי הרחצה נפתחים. החל מעוד שבוע - המסעדות, המועדונים והמלונות נפתחים, ותנועות הנוער חוזרות לפעולה | כל הפרטים על ההקלות החדשות

חדשות כיפה
כו באייר התשפ
,
20 במאי, 2020 7:27
המסעדות חוזרות לפעולה. אילוסטרציה

המסעדות חוזרות לפעולה. אילוסטרציהצילום: shutterstock

ממשיכים להקל על המשק. ממשלת ישראל אישרה אתמול (ג') בלילה, במשאל טלפוני, שורת הקלות בהגבלות על התקהלויות, פתיחת בתי עסק, מסעדות, בריכות שחייה, בתי כנסת, תנועות נוער ועוד, וכן אישרה כי מי שחוזר מחו"ל יוכל לשהות בבידוד בביתו, ולא יצטרך לשהות במלון. 

- בוטל איסור השהייה בחוף הים. שהייה בחוף הים תתאפשר בהתאם לכללי ה"תו הסגול" הכוללים ריחוק פיזי בין המתרחצים.

- בוטל האיסור לקיים תפילה במבנה. התפילה תתאפשר תחת מגבלות הכוללות עד 50 איש במבנה, תוך הקפדה על מרחק של 2 מטרים בין אדם לאדם, עטיית מסיכות ומינוי "נאמן קורונה" לבית התפילה.

- בוטל הסעיף העוסק בתנאים לטיפול נפשי.

- בוטל האיסור על הפעלת מוזיאון. התיקון האמור לא יכלול הפעלת מתקנים או מוצגים לילדים שניתן לגעת בהם. מוזיאונים יפעלו בהתאם לכללי ה"תו הסגול" הנהוגים בהפעלת מקום ציבורי ובכלל זה כניסת אדם לכל 15 מטר מרובע.

תוקף התקנות הוארך עד ליום ד', 3 ביוני. פתיחת המסעדות, המועדונים ובריכות השחייה, וכן פעילות תנועות הנוער, תתאפשר החל מיום רביעי הקרוב, ה-27 במאי (בעוד שבוע). בתי הכנסת נפתחים כבר מהבוקר, בכפוף להנחיות. גם חופי הים נפתחים החל מהבוקר, עם פתיחתה של עונת הרחצה הרשמית.

תפילה בימי הקורונה

תפילה בימי הקורונהצילום: גרשון אלינסון, פלאש 90

החל מהבוקר גם חוזרת התחבורה הציבורית לפעילות מלאה בשעות השיא, וללא הגבלה על מספר הנוסעים בשעות אלה; בין השעות 7:00 ל-8:30 בבוקר ובין 13:00 ל-15:00 בצהריים, לטובת התלמידים. בהמשך השבוע תישקל החזרה מלאה של התחבורה הציבורית, והסרת ההגבלות על מספר הנוסעים באוטובוס.

במסגרת התיקון נקבע כי חוזר מחו"ל יוכל לצאת ממעבר הגבול לבידוד בביתו למשך 14 יום (או למקום אחר העומד לרשותו), אם פירט, במסגרת התשאול שנערך לו בעת חזרתו ארצה, את מקום הבידוד העומד לרשותו ואת תנאיו, וכן התחייב בכתב שלא לנסוע בתחבורה ציבורית לביתו. 

נציג משרד הבריאות רשאי להורות לחוזר לשהות במקום לבידוד מטעם המדינה אם השתכנע כי החוזר אינו יכול לקיים את חובת הבידוד במקום מגוריו או במקום אחר, או אם סירב החוזר לחתום על ההתחייבות או לדווח על מקום הבידוד.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: אמיר לוי/פלאש 90

ריקלין נגד עמית סגל וקלמן ליבסקינד: "קצתי בעלי התאנה הקורצים לשמאל"

קרא עוד