הרב הראשי לישראל לראש הממשלה: פתח את בתי הכנסת באופן מיידי

הרב דוד לאו קורא לנתניהו לפתוח באופן מיידי את בתי הכנסת, לאור ההקלות הרבות שפורסמו לאחרונה אך לא נגעו בסוגייה זו. "חובה להוציא בהקדם הוראות ברורות בנושא זה להשיב את ציבור המתפללים לבתי הכנסת, ויפה הדבר שעה אחת קודם"

חדשות כיפה 19/05/20 13:04 כה באייר התשפ

הרב דוד לאו. , צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
הרב דוד לאו. , צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, פונה היום (ג') במכתב דחוף לראש הממשלה בנימין נתניהו בדרישה לפתוח את בתי הכנסת באופן מיידי. הרב הראשי מציין במכתבו את הגיבוי המוחלט שניתן על ידו לכלל ההוראות שניתנו על ידי הגורמים המקצועיים בכדי למנוע את התפשטות נגיף הקורונה. אך יחד עם זאת לא ייתכן כי למרות כל ההקלות דווקא בתי הכנסת יישארו סגורים על מנעול ובריח. 

"המאבק נגד נגיף הקורונה שינה את אורח החיים של רבים, הסגר והבדידות השפיעו רבות ולדעתי יצרו נקודות מבט נוספות ושונות על מהלך החיים של כולנו. בימים אלו ישנן הקלות רבות והחיים מתחילים לחזור לשגרה. התפילה בציבור תופסת מקום חשוב בחיים היהודיים. בימי ההסגר הוצאתי הוראות הלכתיות מקילות על אופני תפילה בציבור בנסיבות שנוצרו. הציבור, מתוך אחריות מלאה נענה ופעל על פי הנחיות אלו. חזרה לשגרה של מרכזי קניות, מסעדות וכדו' וחוסר מתן מענה לבתי הכנסת, מעורר אצל רבים תמיהה" טוען הרב לאו. 

בסיום מכתבו, דורש הרב לנקוט בפעולה: "אין צורך להכביר במילים על המקום שבתי הכנסיות בלב רבים. תל תלפיות זה הוא מקום שבו אדם יכול לשפוך צקון לחשו ולהתחבר עם העליון ועינו אל יראיו. מתגובות הציבור שאני מקבל, אני חש אותם, ומבין עד כמה הדבר כואב להם. עמך בית ישראל אינו מאוגד בארגון או בהסתדרות כלשהי, ולכן לצערי קולם לא נשמע. חובה להוציא בהקדם הוראות ברורות בנושא זה להשיב את ציבור המתפללים לבתי הכנסת, ויפה הדבר שעה אחת קודם".

המכתב של הרב לאו לנתניהו

המכתב של הרב לאו לנתניהוצילום: הרבנות הראשית לישראל

 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר