גנץ נכנס לתפקיד שר הביטחון: "נקדם את תכנית השלום של הנשיא טראמפ"

טקס החלפת שרי הביטחון התקיים היום בקירה, בו התייחסו השר היוצא והשר הנכנס לנושאים הביטחוניים הבוערים. בנט חתם את נאומו במשימה שעוד נותרה: "ישנה משימה שלא השלמנו: עוד לא השבנו את אורון שאול והדר גולדין ז"ל"

חדשות כיפה
כד באייר התשפ
,
18 במאי, 2020 19:33
חילופי שרים במשרד הביטחון. גנץ ובנט

חילופי שרים במשרד הביטחון. גנץ ובנטצילום: דוברות משרד הביטחון

טקס החלפת שרי הביטחון התקיים היום (יום ב') בבסיס הקריה, במעמד ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון הנכנס בני גנץ ושר הביטחון היוצא נפתלי בנט. גנץ אמר בפתח דבריו, כי בכוונתו להוביל תכניות רב שנתיות לצה"ל ולמערכת הביטחון שיאפשרו להן להתמודד עם איומי ההווה ואתגרי העתיד. גנץ התייחס גם לאתגרים הביטחוניים שעומדים בפני מדינת ישראל: "נגן על אזרחי ישראל מאיומים רחוקים ומאיומים קרובים, נאתר אותם, נגדע אותם ונשמיד אותם". 

גנץ התייחס גם לתכנית המאה של טראמפ הכוללת בתוכה את החלת הריבונות: "כמי שפועל גם בממד המדיני, אני מחויב לעשות את כל שניתן לקידומם של הסדרים מדיניים ולחתור לשלום – השלום היה ונשאר, משאת נפש ציונית חשובה. נקדם את תכנית השלום של הממשל האמריקאי והנשיא טראמפ. צעדים מדיניים אחראים וחשובים, מצריכים מערכת ביטחון חזקה, שיודעת להעריך ולהיערך למציאות האסטרטגית שעומדת בפני מדינת ישראל, שיש לה אוזן קשובה אצל מקבלי ההחלטות ומחוברת אליהם. כזו יש לנו, וכזו תמשיך להיות". 

השר סיים את דבריו והתייחס להקמת הממשלה שזה עתה קמה: "חוזקה של החברה הישראלית נמדד לא רק באגרוף הברזל שלה, אלא גם בנכונות של כל מרכיביה לצאת אל הקרב, באיתנותו של העורף, ובחוסנה של החברה כולה. אל החברה הישראלית אני נושא עיניים היום. אלו ימים של התערערות האמון במוסדות השלטון. אחת הסיבות להקמת הממשלה הנוכחית מבחינתי, היא התחושה הקשה של ניסיון להצית ואולי חלילה להתקרב למלחמת אחים ולנצח בה. ניצחתי בקרבות, פעלתי במלחמות, את המלחמה הזו אני לא רוצה לנצח, את המלחמה הזו אני מחויב למנוע".

בנט נאם גם הוא והתייחס בעיקר לאיום האיראני: "בני, אני מעביר לך את השרביט כאשר מדינת ישראל במצב ביטחוני טוב ויציב, אולי השקט מזה שנים, ואיראן בתהליך נסיגה מסוריה. אך אם נרפה, ולו לרגע, מתנופת הלחץ וההתקפה שלנו, הכל עלול להתהפך באחת. מתחילת השנה, ב"ה, ובזכות המאמצים המתמשכים של כוחות צה"ל ומערכת הביטחון, לא נהרגו אזרחים ישראלים מפעולת טרור".

לאחר ששיבח את כל הגורמים במשרד הביטחון והודה להם על שירותם ושיתוף הפעולה ציין בנט את המשימה שעוד נותרה השבת החללים שעוד נמצאים בעזה: "ישנה משימה אחרת שלצערי לא השלמנו:
עוד לא השבנו את חללי צוק איתן, אורון שאול והדר גולדין ז"ל. בני, שנינו שלחנו אותם למערכה, אני בקבינט ואתה כרמטכ"ל, ובאחריותנו להשיב אותם לקבר ישראל".

19.05.2020

1. לחלק את הארץ, להקים מדינה של רוצחים (מאיר - עברי אנכי)


אם טראמפ ילך עִם ישראל ולא יחלק חלקים מארץ ישראל, תהיה לו ברכה והצלחה בכל דרכיו והצלחה בארה"ב. אם התוכניות שלו יהיו נגד ישראל, לקחת חלקים מארץ ישראל, בגלל הפלסטינים, יהיה עסוק בארצות הברית עשרים וארבע שעות, הוא וכל הצוות שלו. טראמפ נבחר כדי להגן ולשמור על ארץ ישראל בטבע, שאף אחד בעולם הזה לא יגע בה ולא ייקח
חלקים ממנה. לזה הוא נבחר. אם ילך בדרך הזאת תהיה לו ברכה עד בלי די, אם לא - תהיו לו בעיות רבות ללא סוף


וְהוּא מְהַשְׁנֵא עִדָּנַיָּא, וְזִמְנַיָּא, מְהַעְדֵּה מַלְכִין, וּמְהָקֵים מַלְכִין. דניאל 2:21

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

x
יוסי דגן צילום: שמואל אדלמן

יוסי דגן לכיפה: "במקום להחיל ריבונות בנימין נתניהו מדבר ומדבר ומדבר"

קרא עוד