פרוייקט הסקי הדתי

אזרחים ישראלים חולצו ממרוקו אחרי מבצע חשאי

בשבועות האחרונים נרקם מבצע אווירי סודי בין מרוקו לישראל, במטרה להחזיר לארץ 26 אזרחים ישראלים. המטוס נחת בישראל אחרי תרומה של מרים ושלדון אדלסון, ביוזמת ח"כ ניר ברקת ובסיוע ראש הממשלה נתניהו

חדשות כיפה 14/05/20 09:54 כ באייר התשפ

הנוחתים ממרוקו בנתב"ג, צילום: דוברות
הנוחתים ממרוקו בנתב"ג, צילום: דוברות

לפני מספר שבועות קיבל ח"כ ניר ברקת, בקשה לסיוע לחלץ אזרחים ישראלים שנתקעו במרוקו ללא יכולת לצאת משם בעקבות הקורונה. עד חג הפסח נפטרו יותר מעשרה אנשים מבני הקהילה הקטנה, ומבצע החילוץ הפך לדחוף יותר ויותר. הבקשה הצריכה חשיבה יצירתית ופתרון נועז, שכן למטוסים ישראליים אסור לנחות במרוקו. ברקת גייס למבצע את ראש הממשלה נתניהו, הרב הראשי לשעבר הראשון לציון שלמה עמאר, ואת זוג הפילנתרופים שלדון וד״ר מרים אדלסון, אשר מימנו את המבצע והביאו מטוס פרטי לביצוע המשימה.

המל״ל במשרד ראש הממשלה טיפל באופן אינטנסיבי בקבלת האישורים הנדרשים לטיסה והפעיל ערוצים דיפלומטיים חובקי עולם כדי להביא לתוצאה המיוחלת.

לאחר פתרונות שונים שירדו מהפרק, ומשהושגו האישורים המיוחדים הנדרשים בסיוע כל המעורבים, הלילה (ד׳) יצאו הישראלים ממרוקו לישראל, דרך פריז. הבוקר (ה׳) נחת המטוס בישראל.

ח"כ ניר ברקת אשר חיכה למטוס בנתב"ג אמר: "אני נרגש לראות את המטוס נוחת כאן בארץ, ושמח על שהייתה לי את ההזדמנות להיות שותף במבצע הזה שהגיע לסיומו בשלום. החילוץ מהווה ביטוי יוצא דופן של הערבות ההדדית של מדינת ישראל לאזרחיה. גם במהלך משבר הקורונה ישראל לא מפקירה את האזרחים ועושה מאמצים עילאיים כדי לסייע ולהחזיר אותם לארץ. המצב בעולם כולו לא פשוט, וגם מרוקו נפגעה מהקורונה. אני מאחל בריאות לכולנו״.

אילן חתואל שחזר במטוס שיתף מחוויותיו: ״כבר שלושה חודשים שלא ראיתי את המשפחה שלי, את שלושת הילדים שלי. זה קשה מאוד. אני מודה למל״ל ולראש הממשלה, לד״ר מרים ושלדון אדלסון לח״כ ניר ברקת ולכל הצוות שדאגו להחזיר אותנו הביתה. זה רגע מרגש מאוד״.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר