חוזרים לגנים: ההנחיות המלאות

לאחר כחודשיים ילדי הגנים והמעונות יחזרו מחר בבוקר למוסדות החינוך. על פי המתווה, שלושה ימי לימוד בגן ושלושה ימים בלימוד מהבית. רק 70% מהפעוטות במעונות היום יחזרו. שר החינוך: "מערכת החינוך נכנסת למסלול של חזרה לשגרה"

אלעד הומינר, חדשות כיפה 09/05/20 21:03 טו באייר התשפ

חוזרים לגנים: ההנחיות המלאות
צילום: Yossi Zeliger/Flash90


גני הילדים יפתחו מחר בבוקר (ראשון) לאחר כחודשיים של הפסקת פעילות. צוותי החינוך ערוכים לקבל את פניהם של הילדים, ולעבוד אתם במרחבים החדשים של הגן. בהתאם למתווה החזרה מספר הילדים בגן לא יעלה על 18 בסך הכל, כאשר הם ילמדו בשתי קבוצות, כשבכל קבוצה 9 ילדים. הפעילות בגן תפוצל לשתי קבוצות ראשיות כשכל קבוצה תלמד שלושה ימים בשבוע (א-ג, ד-ו). משרד החינוך ממליץ לבצע סבבים בימים כדי לשמור על עקרון ההוגנות והשוויון בין ההורים. בכל מקרה, השיבוצים צריכים להיעשות בשיתוף ובהתייעצות עם ההורים.

בגני הילדים לומדים בסך הכל כחצי מיליון ילדים, וחזרתם אל הגנים תעשה באופן מדורג. מאחר שהלימודים מתקיימים במתכונת של סבבים (ימים א-ג, ד-ו), יכולת ההגעה לסבב עומדת על כ- 250,000 ילדים. בכל מקרה, החזרה ללימודים היא בחירה של ההורים, ואין מדובר בחובה. 

מעונות היום המפוקחים יפתחו מחר גם הם אך רק כ-70% מסך הפעוטות בגילאי 0-3 יוכלו לשוב אליהם. בתום משא ומתן בין המעונות של משרד העבודה והרווחה למשרד האוצר ועל פי המתווה שסוכם, לכל מסגרת יגיעו עד 17 פעוטות בכל קבוצת גיל. 0-3 חודשים, 3 חודשים עד שנתיים וגלאי 2-3. בשתי הקבוצות הראשונות יהיו שלוש מטפלות ובקבוצה הבוגרת שתיים. לכן, במעונות בהם לומדים יותר מ-17 פעוטות לא כולם יוכלו לשוב בשלב הזה לשגרה ולמעון. הפעוטות שישובו למעונות נבחרו על בסיס מצב סוציו-אקונומי של ההורים, סטטוס משפחתי ורמת חיוניות עבודתם. כמו כן, תינתן עדיפות לפעוטות בסיכון, למשל משפחות המוכרות לרווחה, משפחות חד-הוריות ועוד. 

נזכיר כי ביום שלישי, ברוב גני הילדים ובתי הספר לא יתקיימו לימודים בשל חופשת ל"ג בעומר. בירושלים גני הילדים יפעלו כרגיל כמו גם גבעתיים, הרצליה, רעננה, מודיעין ויבנה.

שר החינוך, הרב רפי פרץ: "שבוע טוב ומבורך לילדות וילדי הגנים, לגננות, להורים ולמדינת ישראל; מערכת החינוך נכנסת למסלול של חזרה לשגרה. נעמוד מקרוב שהגנים נפתחים בצורה טובה כפי שעשינו עם תלמידי כיתות א-ג, עם החינוך המיוחד ועם כיתות י"א-י"ב בשבוע שעבר. מאחל ברכה לכל צוותי הגנים והתלמידים בחזרתם המרגשת לשגרה". 

מנכ"ל המשרד, שמואל אבואב: "פתיחת הגנים מהווה צעד חשוב ומשמעותי בחזרתה של המערכת לשגרה. ילדי הגן הנרגשים יפגשו צוות חינוך מסור, דואג ואחראי שעמל רבות כדי להכשיר את הגן לכבודם.  ההכנות החלו מבעוד מועד לאורך השבוע האחרון, ובכלל זה גם פרסום המתווים. המציאות החדשה והמשתנה היא אתגר בעבור כולנו, ואנחנו נמשיך ללוות מקרוב כדי לתמוך ולסייע במענים הנדרשים. אני מאחל הצלחה לילדים ולצוותים החינוכיים".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר