סגור
לג בעומר

הסתדרות המורים לגננות: התנדבו בל"ג בעומר

לאחר קריאות מצד הגננות על רצונן לעבוד גם בל"ג בעומר, הבהירו בארגון המורים כי הן יכולות להתנדב ולסייע, למרות שמדובר ביום חופש לפי ההסכם הקיבוצי שלהן

חדשות כיפה
יד באייר התשפ
,
08 במאי, 2020 9:26

צילום: שאטרסטוק

לאחר לחץ וקריאות רבות מצד הגננות, בהסתדרות המורים התירו היום (ו') לגננות לעבוד בל"ג בעומר בהתנדבות, אם הן מעוניינות בכך. בהסתדרות חזרו בהם מההתנגדות הנחרצת שהפגינו בכל הנוגע להפעלת הגנים בחופשה, ואף עודדו את הגננות לפתוח את גני הילדים

בהודעת הסתדרות המורים, עליה חתומות מזכ"לית הארגון יפה בן דויד ויו"ר המחלקה לגננות בארגון, נכתב כי "בימים האחרונים קיבלנו מכן פניות רבות, בהן הובע רצון לעבוד בל"ג בעומר ובכך לייצר לילדי הגנים רצף חינוכי ותחושה של בטחון ושיגרה. אנו רואות ברצון זה יוזמה אצילית וברוכה, המעידה על מחוייבות עמוקה לילדי הגנים ולמדינת ישראל".

בהסתדרות המורים הוסיפו כי "לאור נסיבות מיוחדות אלו, אנו קוראות לגננות שרוצות ומוכנות לסייע לתלמידים, לבוא ולעבוד במהלך חופשת ל"ג בעומר". עם זאת, הדגישו כי "חשוב לנו לחדד כי חופשת ל"ג בעומר היא חופשה המעוגנת בהסכם הקיבוצי. לפיכך, רק גננות המעוניינות להתנדב תגענה לעבודה. כמובן שגננת שתבחר לנצל את יום החופשה שלה - תוכל לעשות זאת".

עוד מסרו בהסתדרות המורים, כי "ברצוננו להביע שוב את הערכתינו לרוח ההתנדבות שהפגנתן ויודעות שאתן תמיד ראשונות להתייצב בחוד החנית של מערכת החינוך - בחירום ובשגרה".

נזכיר כי הנהלת ארגון המורים התנגדה במהלך השבוע האחרון לקריאות לבטל את יום החופש בל"ג בעומר, בשל העובדה שזה עתה הילדים חזרו מחופשה ארוכה. ההנהלה טענה כי "מדי שנה נשמעות קריאות ללמד חינם אין כסף, למרות שמדובר בלוח חופשות שנקבע בתחילת שנה"

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

בעז ביסמוט בראיון לחדשות כיפה צילום: כיפה

בעז ביסמוט לבנט וסער: "לא מאוחר מידי אנא חיזרו הביתה"

קרא עוד