סערת רב העיר רמת גן נמשכת: "עבודתו הופסקה בצורה בלתי ראויה"

ארגון רבני בית הלל מחה נגד הרבנות בשל היחס שקיבל הרב אהרן כץ, רב העיר רמת גן, שעבודתו הופסקה בלא הודעה מוקדמת, לטענת הרבנות בשל יציאתו לגמלאות

יהונתן קליין, חדשות כיפה
יג באייר התשפ
,
07 במאי, 2020 14:08
רבני בית הלל

רבני בית הללצילום: יח"צ

ארגון רבני ורבניות בית הלל מוחה נגד הפסקת עבודתו של הרב אהרון כץ, ששימש עד לאחרונה כמ"מ רבה הראשי של העיר רמת גן, ובמועצת הרבנות הראשית החליטו על החלפתו, בשל העובדה כי יצא לגמלאות בשנה שעבר, לדבריהם.

הרבנות הראשית הדיחה את רב העיר רמת גן ללא ידיעתו

בהודעת 'בית הלל' נאמר כי הארגון "מביע הערכה עמוקה לרב אהרן כץ שמילא את מקום רב העיר רמת גן בשעה שהעיר נותרה ללא רב רשמי. הרב כץ עשה זאת לטובת הציבור ולשם שמים". 

בארגון תקפו את הרבנות הראשית על צורת הפסקת העבודה של הרב כץ: "מועצת הרבנות הראשית הפסיקה את כהונת הרב בלא תיאום, בלא שקיפות ובלא התייעצות. גם בשעה שהופסקה עבודתו בצורה בלתי ראויה, הרב כץ בחר להימנע ממאבקים אישיים וכוחניים".

עוד אמרו בבית הלל כי "מן הראוי היה שמועצת הרבנות הראשית לישראל תודה לרב כץ בצורה ציבורית על שנות תרומתו לתושבי ברמת גן ותתאם עם הגורמים השונים בעיר את מינוי המועמד שיחליף אותו. אנו מצפים ממועצת הרבנות הראשית ומכל חבריה לנהוג בדרך ארץ ובכבוד כלפי התורה ולומדיה, כדי להרבות אהבת ה' בעולם".
 

07.05.2020

1. אותו דבר עשו לרב שטרן בירושלים (החוצפה של שס)

דווח על תגובה לא ראויה
07.05.2020

2. למה לא מפסיקים עבודה של רבנים ספרדים שהגיעו לגיל? (ככה זה שס)

דווח על תגובה לא ראויה
07.05.2020

3. לא ידעתי שנבחר רב לעיר רמת גן אחרי הרב אריאל? (יוסי)

תפסיקו עם הפופוליזם ולצאת סתם נגד הרבנות, אין לרמת גן רב עיר, וטוב עושים ברבנות שרוצים לזרז הליכים לבחירת רב, מאשר להשאיר רב "ממלא מקום", מוצלח ככל שיהיה... זה שנבחר רב ממלא מקום ללא ידיעת הציבור, בלי בחירות ובלי שקיפות- על זה אני רוצה לראות את רבני בית הלל יוצאים ומגנים...

דווח על תגובה לא ראויה
14.05.2020

4. אתם מצפים מהרבנות לנהוג בהגינות ? (הרב אבי זרקי )

איך אמר לי פעם בכיר ברבנות ? "התורה - היא כמו פלסטלינה, אתה מצטט לפי מה שנח לך ואלו ואלו דברי אלוהים חיים". קיצורו של דבר אל תצפו מהם לכלום, חוץ מלדאוג לעצמם ולמקורביהם ולא פעם שלא כדין.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

סיום מסכת צילום: shutterstock

סוף הוא תמיד התחלה - הדרן עלך מסכת שבת

קרא עוד