סגור

הרבנות הראשית הדיחה את רב העיר רמת גן ללא ידיעתו

הרבנות הראשית קיימה משאל טלפוני, שלאחריו הוחלט להדיח את הרב אהרן כ"ץ מתפקידו לאחר שלוש שנים וחצי בתפקיד. בסביבתו קיבלו את ההחלטה בהפתעה

משה סלע, חדשות כיפה
יב באייר התשפ
,
06 במאי, 2020 20:21
ישיבת מועצת הרבנות

ישיבת מועצת הרבנותצילום: דוברות הרבנות הראשית

רב העיר רמת גן, הרב אהרן כ"ץ, הודח מתפקידו לאחר משאל טלפוני שקיימה מועצת הרבנות הראשית, וזאת מבלי ידיעתו. בכך הרב לא יוכל להיות האחראי על מתן הכשרות ורישום הנישואין בעיר רמת גן. הרב כ"ץ כיהן בשלוש וחצי השנים האחרונות במקום הרב יעקב אריאל שסיים את תפקידו כרב העיר. יצויין, כי הרב כ"ץ, יצא לגמלאות לפני כשנה וכיהן בתפקיד באופן לא רשמי ובהתנדבות, וכעת מחליטה המועצה על הדחתו ללא עדכון הרב. 

ברבנות הראשית הסבירו כי מדובר בהליך טכני בלבד: "הרב אהרן כ"ץ שימש ממלא מקום זמני לעניין רישום נישואין ברמת גן במקומו של הרב יעקב אריאל ששימש כרב העיר עד לפני שנתיים. הרב כ"ץ יצא אף הוא לגמלאות לפני כשנה, בהתאם לכך הורתה הלשכה המשפטית ברבנות והגורמים המוסמכים במשרד לשירותי דת כבר לפני כחצי שנה כי על מועצת רבנות הראשית למנות מידית רב מוסמך לחתום על התעודות והודיעה כי המצב הקיים הוא בניגוד לחוק. כיום לאחר עיכוב של חצי שנה כאמור יושמה ההנחיה ומונה רב מחליף זמני לחתימה על תעודות נישואין עד למינוי ובחירת רב עיר קבוע".

פנייתנו לרב כ"ץ נענתה בסירוב, אך בסביבתו מודים כי ההחלטה של המועצה על הדחתו התקבלה בהפתעה, כאשר הרב עצמו קיבל את ההודעה על סיום דרכו דרך חבר הכנסת מוטי יוגב. בסביבתו אף הביעו חשש מפני עתיד העיר רמת גן בהמשך לאור האתגרים הדתיים העומדים לפתחה.

מי שלא מקבל את החלטת הרבנות הוא ראש עיריית רמת-גן כרמל שאמה הכהן שאמר: "מבחינת עיריית והעיר רמת גן כבוד הרב כ"ץ הוא רב העיר רמת גן. כל ניסיון לפגוע במעמדו או ביצוע של מחטף פוליטי עסקני נגדו לא יקדם אף אחד ובטח שלא את הדת בעיר. הרב כ"ץ מהווה סמל ומופת לחכמה עמוקה וידע מפליג, שמשולבים באהבת הציבור ובשליחות ציבורית מסורה אותה הוא מבצע כבר מעל שנתיים בהתנדבות. הרב כ"ץ מקבל את כולם באהבה ומקובל על כולם, הוא מסוג הרבנים שיש לשכפל ולא לדחוק ולמחוק. מדובר במעשה נפסד שלא יעשה בין אדם לחברו. אין לי מושג מי עומד מאחורי המעשה המכוער והנפסד הזה נגד הרב כ"ץ אבל הוא יזכה לתגובה יצירתית ולא קונבנציונלית שתבחן משפטית כבר מחר".

גם חבר הכנסת אופיר סופר (ימינה) הגיב להדחת הרב כ"ץ ואמר: ״לצערי מדובר בשיקול פוליטי ולא ענייני. עצוב שאנחנו שוב עדים לביזוי תלמידי חכמים וחילול ה׳ שאינו בורר ומבדיל בין סוגי הכיפות, השקפות ובתי המדרש.״

גם ארגון "עתים" הגיב להדחתו של הרב ואמר: "עם ישראל מתמודד עם אתגרים ציבוריים מורכבים, בעוד מועצת הרבנות הראשית עסוקה בסגירת חשבונות עם רבני הציונות הדתית. אנו מקווים שעמדותיו ההלכתיות של הרב כ"ץ, ובהם תמיכתו במתן אפשרות לזוגות שאינם יכולים להירשם לנישואים ברבנות להירשם במסלול חלופי, לא עמדו בבסיס הדחת הפתע מתפקידו. אנו קוראים לרבנות הראשית לשים את הפוליטיקה בצד ולהאריך את כהונתו של הרב כ"ץ, בכדי שיוכל להמשיך לתת שירות לתושבי העיר רמת-גן".

06.05.2020

1. רב שהא מנטש. מדוע להדיחו? מישהו שם עין על השרה? (ירא שמיים)

דווח על תגובה לא ראויה
06.05.2020

2. אם היה עם כיפה שחורה היה נשאר בתפקיד (שימי)

ט

דווח על תגובה לא ראויה
06.05.2020

3. אם הבית היהודי היה דואג לעולם הרבנות זה לא היה קורה (מאיר)

פשוט!!! לרבנים הדתיל"י אין להם גב, ולכן דוחקים אותם, ועיין ערך הרב שטרן בירושלים

דווח על תגובה לא ראויה
06.05.2020

4. הזוי. אם הפרטים נכונים, גם הדבר היה טכני ומוכרח חוקית/משפטית, לא זו הדרך (בהלם)

דווח על תגובה לא ראויה
06.05.2020

5. מי הוא הרב המחליף? (פלוני)

מיהו הרב המחליף מדוע שמו לא מפורסם.

דווח על תגובה לא ראויה
06.05.2020

6. לצערינו זה לא המקרה הראשון הדיחו גם את הרב אריה שטרן רבה של ירושלים (אלי)

נא לא לשכוח אך לצערינו זה לא המקרה הראשון הדיחו גם את הרב אריה שטרן שהיה רב העיר ירושלים בטענה שפג תקופת כהונתו

דווח על תגובה לא ראויה
07.05.2020

7. כל המוסיף גורע (יצחק)

כל המוסיף גורע. הרב כ"ץ הוא תלמיד חכם ואינו צריך שיוסיפו עליו תארים מוגזמים. ההגזמה לפעמים מקטינה את האדם. מבירור שעשיתי עולה כי הרב כ"ץ לא נבחר ולא מונה לרב העיר רמת גן וממילא גם לא הודח מהתפקיד, הוא מונה לאחראי על רישום הנישואין בעיר וכדו', כמו שהרב אליעזר שמחה וייס הרב של בני ברק, סליחה , לא הרב, אלא הממונה הזמני על רישום הנישואין בעיר. ודרך אגב, גם רבנים מפורסמים נאלצים לפרוש לגימלאות. מאחל לרב כץ בריאות טובה .

דווח על תגובה לא ראויה
07.05.2020

8. שידיחו את כל הרבנים הספרדים שעברו את הגיל (צבועים)

הספרדים מנצלים כח להדיח את הרבנים האשגנזים בטענה שעברו את הגיל, אבל שוכחים את הרבנים הספרדים שעברו את הגיל.

דווח על תגובה לא ראויה
07.05.2020

9. מי צריך רבנויות אורטודוכסיות? (שרה )

מצד תושבי העיר- שימשיך. פשוט לא מעניין מי יהיה רב ראשי לעיר חילונית. יצא לגימלאות- שיבחר צעיר בסביבות חמישים, רק לא שחור חרדי . גם בתל אביב אין רב ראשי מאז לאו- אז מה? בעידן של התפרקות המפלגות הדתיות והליכה בבלוק הימין- תם עידן ברבנויות הימניות והאורטודוכסיות. ממש לא מעניין. הלכתם אחר הביבין- איבדתם עולמכם.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: shutterstock

מודרנה הגישה בקשה לאישור החיסון: "ערוכים להפיץ בתוך 24 שעות"

קרא עוד