סגור

ברוך דיין האמת: הרב נחום רבינוביץ', ראש ישיבת מעלה אדומים, הלך לעולמו

לאחר מאבק בריאותי ארוך שנים, הלילה הלך לעולמו ראש ישיבת מעלה אדומים, הרב רבינוביץ, יומיים בלבד לאחר יום הולדתו ה-92. לווית הרב תתקיים ב- 15:30 בצורה מצומצמת, ותשודר בשידור חי בכיפה

חדשות כיפה
יב באייר התשפ
,
06 במאי, 2020 9:37
הרב רבנינוביץ ז"ל

הרב רבנינוביץ ז"לצילום:

הלילה (ד') הלך לעולמו הרב נחום אליעזר רבינוביץ', ראש ישיבת מעלה אדומים, בגיל 92 יומיים בלבד אחרי יום הולדתו. הרב נאבק במשך שנים במצבו הבריאותי שהלך והדרדר בערב שביעי של פסח פונה הרב לבית החולים לאחר הידרדרות משמעותית במצבו. הרב שבריאותו נחלשה ביקש לפני חמש שנים משותפיו בישיבה הרב חיים סבתו והרב יצחק שילת לחלוק עמו את ראשות הישיבה כדי שיוכל להיפנות לטפל במצבו הרפואי. הלילה כאמור נפטר הרב. 

הרב רבינוביץ', נולד במונטריאל שבקנדה שם גדל והוסמך לרבנות, לאורך השנים שימש כרב של קהילות שונות בקנדה וארצות הברית. לרב יש גם דוקטורט במתמטיקה, סביב הנושא של סטטיסטיקה בתלמוד. בשנת 1983 עלה לישראל לאחר שהתבקש לשמש כראש הישיבה "ברכת משה" שבמעלה אדומים, הרב שימש בתפקיד במשך 32 שנים אופן רציף.  כאמור ב-2015 ביקש לחלוק את ראשות הישיבה עם הרבנים סבתו ושילת, לאחר שהחלה בריאותו להידרדר.

הרב חיבר ספרים רבים סביב הרמב"ם, וכן מספר שו"תים בנושאים הלכתיים שונים, מעל כולם בלט פירושו "יד פשוטה" פירושו של הרב על ה"משנה תורה". הרב נחשב לפוסק חשוב בציונות הדתית ולאחד שלא פחד מעימותים ומביקורת כלפי הממשלה והעומדים בראשה וכן כלפי הרבנות הראשית. הרב עסק רבות גם בדיני גיור והקים מספר בתי דין בנושא הגיור, כמו כן התנגד הרב לחוק הגיור הממלכתי. 

מהישיבה "ברכת משה" נמסר: "נפלה עטרת ראשנו. ישיבת 'ברכת משה' במעלה אדומים על כל רבניה, תלמידיה ובוגריה, מבכה מרה את הסתלקותו לשמי רום של מורנו ורבנו ראש ישיבתנו הנערץ, זקן ראשי הישיבות הציוניות בישראל - הגאון הגדול מוהר"ר נחום אליעזר רבינוביץ' זצ"ל. בעל 'יד פשוטה' על הרמב"ם שו"ת 'מלומדי מלחמה' ו'שיח נחום' ועוד".

הלוויה תתקיים ב- 15:30 בירושלים. לפי בקשת המשפחה האנשים מתבקשים לא להגיע, הלוויה תתקיים בהתאם לכתוב בחוק, ומטעם הישיבה יהיו שם ראשי הישיבה. הלוויה תשודר בשידור חי בכיפה

06.05.2020

1. ברוך דיין האמת (תלמיד)

חבל על דאבדין... גדול הדור

דווח על תגובה לא ראויה
06.05.2020

2. ברוך דיין האמת (פלוני)

דווח על תגובה לא ראויה
06.05.2020

3. הרב רבינוביץ זצ"ל (ניר)

תלמיד חכם אמיתי, איש אמת גאון ברמב"ם

דווח על תגובה לא ראויה
06.05.2020

4. שינוח על משכבו בשלום (מורן קנול)

רב גדול

דווח על תגובה לא ראויה
06.05.2020

5. אדם גדול. רב עם לב אוהב . צדיק וחסיד. (אבידה עצומה)

דווח על תגובה לא ראויה
06.05.2020

6. לא היה ולא נברא - זווית אישית (תלמיד)

25 שנה אחורה, 2:00 בלילה, אמצע הרחוב במצפה נבו.
החברותא שלי ואני יושבים מול הבית של הרב רבינוביץ', ולומדים.
למה?
חודשיים קודם לכן, כל המדינה חטפה אגרוף בבטן, כאשר ראש הממשלה יצחק רבין נרצח.
גם אנחנו, בישה היינו בהלם, כמובן שגם הרב רבינוביץ', שביקר את רבין, אך העריך אותו ונפגש איתו אישית, הצטער עד עמקי נשמתו.
אבל היו אנשים אחרים, שחיפשו אשמים. חיפשו אותם בישיבות. רב אחד העליל על הרב רבינוביץ', שהוא היה מהמסיתים (למה אותו הרב העליל ככה? סיפור ארוך...)
אני ישבתי מול הרב רבינוביץ' יום יום בשנים שקדמו לרצח. שמעתי התנגדות עזה להסכמי אוסלו, אבל חס וחלילה, לא שמעתי אפילו רמז, שצריך להגיב באלימות.
התחילו לכתוב דברים קשים על הרב רבינוביץ', ואז גם הגיעו איומים אישיים.
אז מצאנו את עצמנו שומרים על ביתו מבחוץ.
והרב רבינוביץ' עצמו?
הוא לקח את זה מאוד קשה. עם כל היותו איש השכל והרציונליזם, הוא היה אדם רגיש. ההאשמות והאיומים פגעו בבריאותו. אשתו לא הרשתה לו להמשיך לנהוג בצורה שכזו.
איזה כח הרסני יש ללשון הרע.
אולי במקרה, מישהו יקרא את התגובה הזו, וגם יבקש סליחה.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר