סגור

ארדן: "מברך על הכוונה לפתוח את השווקים והקניונים ביום שישי"

בישיבת הממשלה הבוקר, דנו השרים באשר להקלות נוספות שחלקן אף יכנסו לתוקף באופן מיידי. יותרו מפגשים משפחתיים, מפגשים חברתיים יותרו במגבלה של עד 10 בני אדם. עדיין קיימות מחלוקות בנוגע לקניונים והמסעדות

אלעד הומינר, חדשות כיפה
י באייר התשפ
,
04 במאי, 2020 8:09

צילום: פלאש 90

בישיבת הממשלה שנדחתה מאתמול עקב מחלוקות בין משרדי הבריאות והאוצר, והתקיימה הבוקר (שני) בשעה 11:00, דנו השרים על שורה של הקלות נוספות. בין ההקלות הצפויות: מגבלת היציאה מהבית לטווח של עד 100 מטרים תוסר, ביקורים משפחתיים יותרו ללא מגע, גם אצל הסבים והסבתות. מפגשים חברתיים יותרו עם מגבלה של עד עשרה בני אדם בלבד ובכפוף להגבלות הריחוק - מסכה ושמירת מרחק. 

במשרדי הבריאות והאוצר מסכימים כי כבר ב-17.5 ייפתחו שמורות הטבע, הפארקים הלאומיים, חדרי הכושר, המוזיאונים, הספריות ובריכות השחייה. כמובן, בכפוף למגבלות. בבריכות השחייה, למשל, לא יתאפשר ליותר מאדם אחד לשחות במסלול השחייה ונראה כי המלתחות תשארנה סגורות.

המחלוקת העיקרית בין המשרדים היא בעניין פתיחת המסעדות והקניונים. משרד האוצר דורש לפתוח את הקניונים כבר השבוע ואת המסעדות בסוף החודש, משרד הבריאות מדבר על פתיחת הקניונים בעוד כשבועיים ופתיחת מסעדות באמצע החודש הבא. קיימות מחלוקות מעשיות על רישום הנכנסים לחנויות כמו גם מספר הסועדים בו זמנית. 

מחלוקת קיימת גם לגבי החזרה ללימודים בכיתות ד' עד ו': משרד האוצר נקב בתאריך ה-17.5, אך במשרד הבריאות מעוניינים לעשות זאת שבועיים מאוחר יותר, ב-31.5.

גם בנוגע לגבי ענפי הספורט חלוקים במשרדים. אם הדבר תלוי במשרד הבריאות, חזרת הפעילות בכדורגל ובכדורסל תהיה מעט מסובכת. שני הצדדים מציעים להחזיר את הפעילות ב-17.5 אולם במשרד הבריאות ידרשו משחקנים מקצועיים להיכנס לבידוד של 14 יום, כך שבסוף החודש הם יחזרו לאימונים ורק בסוף חודש יוני יוכלו להתחיל לשחק.

אך שימו לב. אמנם מסתמנת חזרה לשגרה אך משרד הבריאות מציב דרישה. אם מניין הנדבקים החדשים יגיע ל-300 בכל יום, סך כל החולים במצב קשה יגיע ל-300 בני אדם באותו זמן או שקצב ההכפלה יעמוד על פחות מעשרה ימים – משרד הבריאות יבקש להשיב את המגבלות שהכרנו.

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, התייחס להקלות הצפויות בחשבון הטוויטר שלו: "מברך על הכוונה לפתוח את השווקים, הקניונים וחדרי הכושר ביום שישי הקרוב. עדיין יש בתקנות סעיפים שיש לשנות כמו איסור השהייה בחופי הים. בעיני יש חשיבות גדולה להקמת מערך פיקוח ארצי על כללי התו הסגול וכן קביעת מדד אזורי ברור , שיאפשר החזרת מגבלות רק באזור בו ישנה התפרצות חדשה ותחלואה".

04.05.2020

1. ומה עם בתי הכנסת? (אשר מרצ'ל מוסקוביץ')

ומה עם בתי הכנסת? למה אין התיחסות אפילו קצרה לדבר החשוב לאלפי אנשים?

דווח על תגובה לא ראויה
04.05.2020

2. מסופר היום בחרדים10 שהצלם דוד כהן, איש צפת שמתעד כל השנה את ציונו של הרשב"י, הגיע לשער..... ("כדאי הוא רבי שמעון לסמוך עליו בשעת הדחק")

מסופר היום בחרדים10 שהצלם דוד כהן, איש צפת שמתעד כל השנה את ציונו של הרשב"י, הגיע לשער היישוב מירון - שם ניצב שוטר שהכריז בביטחון: "אין כניסה" • ומה קרה אחר כך? "ואמרתם כה לחי רבי שמעון בר יוחאי" ...

כך מספר הצלם החרדי דוד כהן. היום בבוקר נסעתי למירון, לתעד את פעילות המשטרה בהכנות לל”ג בעומר.

הגעתי לשער המושב, מולי ניצב שוטר שהכריז בביטחון: “אין כניסה”.

הסברתי שאני צלם עיתונות, הצגתי בפניו את ציוד הצילום שלי, עדכנתי אותו שיש ברשותי תעודת עיתונאי (לע”מ), ושאני במסגרת עבודה, ועל הדרך גם הצגתי בפניו אישור מעברים שהנפיקו עבורי מבעוד מועד מערכת ”ישראל היום” בדיוק לרגעים כאלה.

בכל זאת, התעקש השוטר ”אין כניסה”. מה שהיה עד עכשיו נגמר. מהיום אין כניסה למושב.

ביקשתי ממנו: “אתה יכול בבקשה לבדוק עם הממונים עליך? יתכן ואתה לא מודע לחוקים”.

תוך כדי שהוא עולה בקשר, אני כבר שומע את הקצין שלו אומר לו: “עיתונאים יכולים להיכנס, תן לו לעבור”.

השוטר חזר אלי, נתן לי את התעודה שלי, ואמר בזלזול:

“אתה לא הולך לקבר להתפלל ולהדליק נר! האאא?” שאל.

אבל לא חיכה לתשובה.

עלה בקשר מול החברים שלו, והודיע להם שעולה למעלה כרגע “חרדי” ושישימו לב שהוא לא הולך לקבר להתפלל בטעות.

לסיום, הוא הודיע לי שהחברים שלו יפקחו עלי עין למעלה, שלא אנסה לשחק משחקים. (ולהתפלל שמה או להדליק נר)

איחלתי לו כל טוב, והמשכתי במעלה ההר.

זהו, זה כל הסיפור.

ומה רואים מזה? שכל הסגר במרון אך ורק שהחרדים לא יגיעו ח"ו להגיע למירון ולהתפלל אצל האי תנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי זי"ע. אצל האי תנא קדישא רבי שמעון בר יוחאי זי"ע. דהיינו שלא יבואו החרדים לאתרא קדישא מירון, סמוך ונראה לציון התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי זי"ע, ולהוריד שמה כמה דמעות ולהתפלל שם. ובפרט ביום ההילולא של האי תנא קדישא רבי שמעון זי"ע ביום ל"ג בעומר.

ועל זה כתב בספר זוהר הקדוש, בכה רבי שמעון, ארים קליה ואתנח. אמר... על זה בכה רבי שמעון. ועל זה קם בנו רבי אלעזר, פתח ואמר מן המצר קראתי י-ה ענני במרחב י-ה וגו'. וְהַיְינוּ דְּאָמַר רִבִּי שִׁמְעוֹן, מַאי דִּכְתִּיב... כמ"ש בחז"ל: "כדאי הוא רבי שמעון לסמוך עליו בשעת הדחק" זי"ע ועל כל בני ישראל ודו"ק.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הנשיא עם אנשי התרבות צילום: מארק ניימן, לע"מ

הנשיא ריבלין: "חובתה המוסרית של המדינה - למפות כמה כל אחד נפגע מהמשבר"

קרא עוד