סגור

בנט אישר סופית: תחל הנגשת מערת המכפלה

שר הביטחון אישר באופן סופי את פרויקט הנגשת מערת המכפלה. " הגיע הזמן להתקדם. אנחנו נותנים אור ירוק לבניית המעלית כדי להפסיק את האפליה ארוכת השנים במקום. כל אדם, בעל מוגבלות או לא, צריך לקבל את האפשרות לבקר במערה"

חדשות כיפה
ט באייר התשפ
,
03 במאי, 2020 18:46
עדיין לא מונגשת לנכים. מערת המכפלה

עדיין לא מונגשת לנכים. מערת המכפלהצילום: פלאש 90. גרשון אלינסטון

שר הביטחון, נפתלי בנט, אישר היום (א׳) באופן סופי את פרויקט הנגשת מערת המכפלה שבעיר חברון לכלל ציבור המתפללים. השר הנחה את מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף כמיל אבו רוקון, לבצע את כל הפעולות הנדרשות להפקעת המקרקעין במקום לשם הנגשת מערת המכפלה.

כמו כן, אישר בנט למועצת התכנון העליונה ליטול את סמכויות התכנון הנדרשות להשלמת כלל הליכי התכנון מעיריית חברון. "אבקש לקדם את הנושא ללא דיחוי", כתב השר למתפ"ש. אישור השר התקבל לאחר אישור משרד המשפטים מלפני מספר שבועות, וכן הסכמתם של רה"מ ושר החוץ שהתקבלו בסוף השבוע האחרון.

שר הביטחון, נפתלי בנט: "במשך שנים פיתוח מערת המכפלה עוכב, הגיע הזמן להתקדם. אנחנו נותנים אור ירוק לבניית המעלית כדי להפסיק את האפליה ארוכת השנים במקום. כל אדם, בעל מוגבלות או לא, צריך לקבל את האפשרות לבקר במערה, שהיא אתר מורשת יהודי חשוב. כך נראה פיתוח התיישבות - במעשים ולא במילים. אני מודה לראש הממשלה ולשר החוץ על שיתוף הפעולה".

בארגון בצלמו לזכויות אדם הגיבו: "מדובר ביום היסטורי. עשרות שנים חיכו מאות אלפי נכים להנגשה. שחרור חברון  הושלם כעת. כעת ניתן להגיד בפה מלא: המקום חזר לבנים. כעת יוכל כל אדם ואדם לבקר ולשפוך שיח אצל האבות והאמהות ללא כל קשר למגבלה כזאת או אחרת. אנו מודים לראש הממשלה, לשר הביטחון, ולשר החוץ על האישור ובטוחים שבקרוב נחזה בפועל בבנית המעלית במקום. מדובר בניצחון הומניטרי וריבוני בד בבד."

גם חברת כנסת מיכל שיר (הליכוד) הגיבה ובירכה על הצעד: "מברכת את שר הביטחון נפתלי בנט שנענה לקריאה המוסרית להנגיש את מערת המכפלה, בין היתר גם לקריאתי. אני מקווה שכבר בחגי תשרי הקרובים גם בעלי המוגבלויות יוכלו לבקר באתר כאחד האדם, וגם אם הדבר יתעכב - טוב מאוחר מאשר לעולם לא"

כזכור, לאחר שנים של סחבת קשה ודיונים ארוכים, היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, אישר להפקיע את שטח מערת המכפלה מידי הווקף הירדני. המשמעות ניתן להנגיש את המערה לבעלי צרכים מיוחדים. לאחר מכן ההחלטה הונחה על שולחנו של השר בנט, שחיכו לאישורו היות וכי בסמכותו להורות על הבנייה במקום.  

03.05.2020

1. ימין (מאיר אדרי)

תותח על בנט..
צריך לספח את כל השטחיםצעל פי התנ"ך

דווח על תגובה לא ראויה
04.05.2020

2. חנטרישיות בעליבותה הימנית (שלמה )

ניסוח מטופש האופייני לבנט ושקד.ביג דיל. בקרוב יעוף מתפקיד שר הבטחון והסיכוי למימוש ההנחיה- כשסיכוייה של שקד להיות שר משפטים, זה אופייני להם- כל הזזת עט מצד לצד מחייבת פרסום ויחסי ציבור. הנושא נתון לשר החדש - ירצה יהיה ולא ירצה לא יהיה. חנטרישיות בהתגלמותה העלובה. בנט, אם אין לך סמכויות לעשות משהו - לפחות תשתוק ואל תתבזה.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

איתי זר צילום: פלאש 90, נתי שוחט

למה התקשורת מתעלמת משביתת הרעב של איתי זר?

קרא עוד