סגור

בית המשפט קבע: הרבנות הראשית תמסור מידע בנוגע לבירורים שהיא עורכת על רבני חו"ל

לאחר שנודע כי הרבנות לא מכירה בגיורי רבנים אורתודוקסיים מחו"ל וכי היא עורכת "תחקיר" עליהם, בית המשפט המחוזי בירושלים חייב את הרבנות למסור את המידע הנוגע לבירורים שהיא עורכת ופסק הוצאות משפט בסך 10,000 ש"ח לטובת תנועת נאמני תורה ועבודה

חדשות כיפה
ט באייר התשפ
,
03 במאי, 2020 8:38
הרבנים הראשיים. יקחו חלק בתפילה

הרבנים הראשיים. יקחו חלק בתפילהצילום: פלאש 90

בית המשפט המחוזי בירושלים, בשבתו כבית הדין לעניינים מנהליים, הגיש את פסיקתו בעתירת תנועת נאמני תורה ועבודה לקבל את כל התכתובות אותן עורכת הרבנות עם גורמים בארה"ב, בכל הנוגע לאישור גיורים, נישואין וגיטין של רבנים שונים ולחשוף את המידע שהתקבל מחו"ל אל הרבנות הראשית, שהביא לפסילת רבנים בעבר. 

בפסק הדין חייב בית המשפט את הרבנות להגיש את כל התכתובות (ללא ציון שמות נותני המידע) בתוך 60 יום מתום תקופת החירום בבתי המשפט וכן פסק הוצאות משפט בסך 10,000 ש"ח, לטובת תנועת נאמני תורה ועבודה. 

כזכור, בעבר התעוררה סערה כאשר התברר כי הרבנות לא מכירה בגיורי הרב וייס, הרב לוקשטיין ורבנים אורתודוקסיים מודרניים אחרים בצפון אמריקה, ונודע כי הרבנות הראשית לישראל אינה מאשרת רבנים שונים מהזרם האורתודוקסי מודרני וכי היא עורכת "תחקיר" על אותם רבנים, באמצעות רבנים אחרים בחו"ל (כגון רבני ה-RCA). עלה חשד כבד, כי ההחלטות המתקבלות על ידי הרבנות לגבי אישור רבני חו"ל אינן ענייניות ומתקבלות ללא כל הליך מסודר ושקוף. 

03.05.2020

1. נאה דורש ולא נאה מקיים (בוגר הפרקליטות)

לצערנו הבג"ץ נאה דורש ולא נאה מקיים. האם הבג"ץ לא התיר את קיומה של ועדת השתיים? אותה ועדה אומללה שמסננת מועמדים לשיפוט. הועדה הוקמה במחשכים ולא נודע על קיומה זמן רב. גם לאחר שנודע על קיומה סירבו הערכאות השונות לפתוח את הממצאים לעיני הציבור. אכן מה שאסור לאחרים מותר להם.

דווח על תגובה לא ראויה
03.05.2020

2. נאמני עבודה זרה, כת בת של התנועה הקורחית (צבי)

דווח על תגובה לא ראויה
03.05.2020

3. כל הכבוד (ש)

לתנועת נאמני תורה לעבודה. כמה סבלנות וכוחות צריך כדי להילחם במוסד הרקוב הזה. מקדשי שם שמים ברבים.

דווח על תגובה לא ראויה
03.05.2020

4. נאמני תורה ועבודה שלוחה של הרפורמים (אודי)

בושה וחרפה

דווח על תגובה לא ראויה
03.05.2020

5. אם ה"רבנים" האלה היו חיים בארץ הם היו נחשבים לרפורמים (ג'קוזי מבעבע)

(בביהכ"נ) [טמפל] של "הרב" וייס המדובר (ושל שתי הרבות שמכהנות יחד איתו) מברכים זוגות להט"ב על נישואיהם. בנוסף הרשע הזה מסמיך נשים לרבאות. ב"ישיבה" שלו מלמד "הרב" יששכר כ"ץ שתומך בגלוי ובמוצהר בלהט"ב "דתיים"...
נאמני חיסול התורה - מצא מין את מינו.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

קורונה צילום: shutterstock

"שוקלים הגבלות נוספות כדי להילחם בתחלואה"

קרא עוד