הצטרפו לשידור החי: חידון התנ"ך העולמי תש"פ

בצל משבר הקורנה , חידון התנ"ך העולמי הוקלט מראש ולא יערך בירושלים, אלא בעזרת האמצעים הדיגיטליים מחמש יבשות שונות

חדשות כיפה
ה באייר התשפ
,
29 באפריל, 2020 11:02
חידון התנ"ך תש"פ

חידון התנ"ך תש"פצילום: צילום מסך

על אף משבר הקורונה, במשרד החינוך ממשיכים את המסורת וחידון התנ"ך העולמי יתקיים בהתאם להנחיות הממשלה. את החידון ינחה ד"ר אבשלום קור והוא יצולם באולפני פתח תקווה, ללא קהל. המתמודדים שאינם מישראל, יתייצבו כל אחד בשגרירות ישראל בארץ מגוריו, ומשם ישיבו על השאלות באמצעות לוויין. שלושת המתמודדים מישראל ישבו על הבמה רחוקים זה מזה, אבשלום קור יעמוד לצידם. שלושה שופטים בלבד יבחנו את המתמודדים. 

טוען...

בשל המצב, בוטל מחנה ההכנה החווייתי למשתתפים, שבמסגרתו הם מטיילים במקומות המופיעים בתנ״ך. בחידון ישתתפו 16 מתמודדים, בהם ארבעה ישראלים, כאשר על פי התקנון, שניים מהם מבתי ספר ממלכתיים ושניים מבתי ספר דתיים. לאחר שבמשך שנים יו"ר השופטים היה יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין - השנה יתפוס את מקומו יו"ר הכנסת הנכנס, ח"כ בני גנץ.

יו"ר הכנסת, ח"כ בני גנץ אמר בפתח חידון התנ"ך העולמי לנוער:"מאז שנת היווסדו והפיכתו למוסד של ממש ביום העצמאות, לא הופסק חידון התנ"ך העולמי. יותר מיובל שנים ברציפות, שנה אחר שנה, מתמודדים כאן טובי בני ובנות הנוער מהעם היהודי, בישראל ובתפוצות. האירוע הזה, בעיניי, הוא גשר שמראה את עוצמת החיבור שבין ישראל לקהילות היהודיות ברחבי העולם. האירוע הזה ממחיש במידה מסוימת, את הערבות ההדדית שמלווה את העם היהודי, ומהווה בסיס איתן לקיומו לנצח נצחים.  אנחנו זקוקים לחיבור הזה, וזקוקים לקשר הזה, כפי שאנחנו זקוקים למסורת, שמחברת בין ההיסטוריה המפוארת המשותפת לנו, לבין ההווה והעתיד של כולנו. 

עוד אמר גנץ: "בשנת 1937 בעדותו בפני ועדת פיל שביקשה להחליט על חלוקת הארץ, אמר בן גוריון: 
"לא המנדט הוא התנ"ך שלנו. התנ"ך הוא המנדט שלנו". בן גוריון ביקש להבהיר בכך כי התנ"ך הוא  חוט המקשר בין כל הדורות. הוא גם התשתית לחלום הציוני בן אלפיים שנה".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

דוד אלחייני, יו"ר מועצת יש"ע צילום: פני אלימלך

סערה במועצת יש"ע, ראשי רשויות תוקפים את אלחייני: "תתפטר"

קרא עוד