סגור

גדעון סער וצבי האוזר בהצעת חוק משותפת: קיום שימוע פומבי למועמדים לעליון

האוזר (דרך ארץ) וסער (ליכוד) הגישו את הצעת החוק המבקשת לשנות את הליך מינוי השופטים: "מטרת ההצעה היא לאפשר לחברי הוועדה, ולכלל הציבור, ללמוד על תפיסת היסוד של המועמדים"

חדשות כיפה
ג באייר התשפ
,
27 באפריל, 2020 14:32
ח"כ צבי האוזר

ח"כ צבי האוזרצילום: הדס פרוש, פלאש 90

ח"כ גדעון סער מהליכוד וח"כ צביקה האוזר מדרך ארץ הגישו הבוקר (ב') הצעת חוק המבקשת לשנות את הליך מינוי השופטים ולערוך לשימוע למועמדים לשיפוט בבית המשפט העליון. 

לפי הצעת החוק, יתקיים שימוע פומבי למועמדים לשפיטה בעליון בפני הוועדה לבחירת שופטים. כמו כן, הצעת החוק מבקשת לשנות את הליך הבחירה בוועדה ולהפוך את ההצבעה מגלויה לחשאית. זאת, כדי להקטין את סיכויי ה"דילים" בין חברי הוועדה. הוועדה לבחירת שופטים מונה תשעה חברים, בהם שר המשפטים העומד בראשה, שר נוסף, שני חברי כנסת, שני חברי לשכת עורכי הדין, נשיא בית המשפט העליון ושני שופטי עליון נוספים. על פי ההסכם הקואליציוני שנחתם בין כחול לבן לליכוד מי שיכהן בוועדה למינוי שופטים הוא ח"כ האוזר, מגיש הצעת החוק. 


להורדת הקובץ

בדברי ההסבר להצעת החוק נטען כי בשנים האחרונות הופר האיזון בין שלוש רשויות השלטון לטובתה של הרשות השופטת: "מטרת ההצעה היא לאפשר לחברי הוועדה, ולכלל הציבור, ללמוד על תפיסת היסוד של המועמדים, תפיסותיהם בכל הנוגע לסוגי השאלות העקרוניות שבית המשפט אמור לעסוק בהן, פרשנותם לחוקי היסוד הקיימים, תרומתם לתחום המשפטי בו עסקו ולעמוד על הצורך שבאיזון הראוי בין ערכים". 

זו אינה הפעם הראשונה שסער והאוזר משתפים פעולה בנשא הזה. סער יזם את הצעת החוק לראשונה בכנסת ה-16, הגיש אותה עם האוזר הכנסת ה-22 ועכשיו זו הפעם השלישית שהצעת החוק מונחת על שולחת הכנסת. 

27.04.2020

1. התעוררו התעוררו כל הישנים והנרדמים. (אורח)

הגיע הזמן לשנות מקצה אל קצה שיקומו שופטים בעלי אהבת הארץ וכן התורה ולא חורבה פרחה סדום ועמורה האוכלים כל חלקה טובה . ארץ יקרה לנו

דווח על תגובה לא ראויה
27.04.2020

2. מה זה יעזור? (שמול)

השופטים יקבעו מה מותר לשאול אותם ובאיזה תחומים? עוד משחק מכור מראש.

דווח על תגובה לא ראויה
28.04.2020

3. למי ששכח (כמוני): הכנסת ה-16 משנים 2003-2006 (זאת אומרת כבר 15 שנה החוק הזה בהמתנה...)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אוחנה ומנדלבליט צילום:  Tomer Neuberg/Flash90

מנדלבליט נגד אוחנה: החלטתו בעניין החיסונים לאסירים: "חוסר סמכות"

קרא עוד