סגור

הרב קנייבסקי הורה לחזור לישיבות, יתד נאמן' סירב לפרסם

הרב קנייבסקי הורה לחזור לישיבות תוך שמירה על אמצעי זהירות. 'יתד נאמן' סירבו לפרסם את המודעה בהוראת הרב אדלשטיין

חדשות כיפה
כז בניסן התשפ
,
21 באפריל, 2020 21:50
 הרב קנייבסקי

הרב קנייבסקיצילום: פלאש 90. נעם רבקין פנטון

דרמה של ממש במונחי העולם החרדי. גדול הדור הליטאי, הרב חיים קנייבסקי, הורה היום (ג') לחזור ללמוד תורה בישיבות תוך שמירה על אמצעי זהירות. 

העיתון "יתד נאמן", סירב לפרסם את המודעה בהודעה של גדול דור נוסף, ראש ישיבת פוניבז', הרב אדלשטיין, כך פרסם יאיר שרקי. מדובר במהלך נדיר, כאשר שני הרבנים בדרך כלל לא חולקים בצורה כה ברורה אחד על השני.

בעקבות חשיפת שרקי בN12  יצאה הודעה משותפת מטעם הרב קנייבסקי והרב אדלשטיין. בה הם מאשרים את הפרטים על המכתב וגניזתו (תגובת בית הרב קנייבסקי מוקדם היתה ״להד״ם״), אבל טוענים שהגיעו להבנה ולהקמת צוות רבניף משותף לבחינת דרכי הפעולה להמשך.

נזכיר, בתחילת משבר הקורונה, הורה הרב קנייבסקי להמשיך ללמוד תורה בישיבות, על אך הנחיות משרד הבריאות שאסרו התקהלות של מאה איש. על הרב ואנשי ביתו נמתחה ביקורת רבה, בציבור כולו ובפרט בעולם החרדי.

 

21.04.2020

1. מחלוקת (יהושע)

אתם כן יודעים איך לעשות מחלוקת ...וגם לעשות שיהיה שנאת חנם בעם ישראל
אסור לכנס על אתר שלכם .....אולי תפרסמו גם את זה...

דווח על תגובה לא ראויה
21.04.2020

2. יש כאן חוסר אמת בכתבה (יניב)

הרב הצדיק לא הורה נגד ההנחיות לפתוח ישיבות הוא אמר להמשיך לילמוד
בהתאם להנחיות ולחלק את הישיבות לקבוצות
למה סתם לטנף על הציבור החרדי כמה שנאה יש עצוב

דווח על תגובה לא ראויה
22.04.2020

3. הבהרה (יצחק)

להוציא מליבם"
הודעה מיוחדת מבתי מרנן הגר"ח קניבסקי והגר"ג אדלשטיין שליט"א:
עקב פרסומים שקריים וחסרי בסיס, עלינו להבהיר ולעדכן, כי גדולי הדור כואבים על כל יום של ביטול תורה, ופועלים רבות בתיאום הדוק מאז תחילת משבר הקורונה כדי לפתור בהקדם המיידי את העניין.
אמש בשעה מאוחרת כתב מרן הגר"ח שליט"א מכתב בו הוא מורה כי צורך המצב הוא לפתוח את המוסדות בכפוף לכללי הזהירות ותורה מגנא ומצלא, כשהמכתב נשלח מביתו לצירוף חתימתו של מרן הגר"ג שהיה שותף לכל המהלכים בנושא.
מרן הגר"ג שליט"א ביקש לעלות ולשוחח עם מרן הגר"ח וללבן נקודות צדדיות שהושפעו מהמכתב, ולכך נעתר מרן הגר"ח וביקש שלא לפרסם לעת עתה את המכתב.
ואכן במהלך היום סוכמו הדברים בין גדולי הדור במשותף, והוקם צוות פעולה למצוא את הדרך הנכונה להביא לפתיחת הזמן, בו יפעלו הרה"ג חיים אהרון קאופמן, והרב שמואל ליטוב. הצוות יפעל בתיאום עם חברי הכנסת של דגל התורה ויכנס לעובי הקורה כדי לרכז מול המשרדים הרלוונטים את הדרכים לפתיחת כלל המוסדות בהקדם. בהוראת מרן הגר"ח יושהה לעת עתה פרסום המכתב עד להשגת המתווה על הצד הטוב ביותר בס"ד.
על דעת גדולי הדור שליט"א הוחלט, כי אם לא יענו ותמשך גרירת הרגלים ולא תהיה התקדמות מעשית, גדולי הדור ישקלו צעדים חריפים מאוד.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ראש הממשלה נתניהו צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

מצפצפים על ההנחיות: יועץ נוסף של נתניהו תועד מפר בידוד

קרא עוד