סגור

משרד הביטחון אוסר כניסה לבתי עלמין צבאיים ביום הזיכרון

לאחר דיונים הוכרע כי שר הביטחון יוציא צו המונע כניסה לבתי העלמין ביום הזיכרון, וגם המשפחות לא יוכלו לעלות לקברם של יקיריהם. יו"ר ארגון יד לבנים פנה לראש הממשלה לביטול ההחלטה

חדשות כיפה
כה בניסן התשפ
,
19 באפריל, 2020 18:39
בית עלמין צבאי. אילוסטרציה

בית עלמין צבאי. אילוסטרציהצילום: גילי יערי, פלאש 90

שר הביטחון, נפתלי בנט, הודיע שהשנה המשפחות לא יעלו לבתי העלמין ביום הזיכרון לחללי צה"ל ומערכות ישראל. אלא שמשרד הביטחון אף קיים היום (א') ישיבה בסופה הוכרע כי מה שהיה נשמע כהמלצה ייאכף, ובתי העלמין יישארו סגורים. הוחלט כי שר הביטחון יוציא צו מיוחד שקובע כי לא תאשר כניסה גם למשפחות השכולות אל תוך בתי העלמין ביום הזיכרון.

במשרד הביטחון מעריכים כי כמו בליל הסדר, תצא הוראה על בסגר ביום הזיכרון וביום העצמאות על מנת למנוע התקהלויות של הציבור בשטחים הציבוריים. שר הביטחון צפוי להודיע כבר הערב על איסור כניסה לבתי העלמין ואכיפה פיזית בכניסה שתמנע ביקורים של בני משפחה וקרובים.  

מי שהתנגד להחלטת משרד הביטחון הוא יו"ר ארגון יד לבנים, אלי בן שם, שאף עתיד לשאת משואה השנה ביום העצמאות. בן שם פנה לראש הממשלה בקריאה לביטול הגזירה הקשה: "אנו מקבלים מאות פניות של משפחות שלא מקבלות את רוע הגזירה ומאיימות להגיע ולהיכנס בכוח לבתי העלמין, פניות של הורים שאיימו להתאבד על קבר הבן ואיומים רבים". בן שם הזהיר כי אם לא תבוטל ההחלטה יהיו: "מראות קשים ביום הזיכרון ועימותים בין משפחות שכולות למשטרה ולכוחות הביטחון".

19.04.2020

1. התנאי הוא שכל מדינת ישראל תהיה בסגר עם תוכניות יום זכרון לציבור (אריק)

אם כולם יהיו בסדר ביום הזכרון יום העצמאות . ירגישו כולם הזדהות עם חללי מערכות ישראל ומעז אולי יצא קצת מתוק. לי זה יום קשה כל שנה לאחר שעבדתי מעל מנין חברים כחללי מערכות ישראל

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

נתניהו בבית המשפט עם פתיחת משפטו צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

משפט נתניהו | טענות ההגנה: "מהלכי חקירה פסולים"

קרא עוד