סגור

הנחיות משרד הבריאות החדשות: תגובות שונות במערכת הפוליטית

בעוד הממשלה מאשרת את ההנחיות החדשות שפרסם ראש הממשלה, יו"ר ישראל ביתנו מגיב: "להסיר את המגבלות ולהשיב את המשק לפעילות מלאה". ח"כ שקד צייצה: "העצמאים קורסים, אפשר לפתוח עסקים קטנים נוספים, כמו מספרות"

חדשות כיפה
כה בניסן התשפ
,
19 באפריל, 2020 10:26
מגיבים להנחיות. שקד וליברמן

מגיבים להנחיות. שקד וליברמןצילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, קרא היום (א') בחשבון הפייסבוק שלו להסיר את המגבלות שהוטלו על הציבור בעקבות נגיף הקורונה.

"אני רואה את האבטלה והנזק הכלכלי הבלתי הפיך שנגרמים מהסגר, וכל זה מוביל אותי למסקנה, שחייבים לשנות מדיניות. יש להסיר את המגבלות על פתיחת עסקים ולהשיב את המשק לפעילות מלאה, לצד שמירה על ההוראות למניעת התפשטות המגיפה כגון שטיפת ידיים, חבישת מסכות במקומות הומי אדם ובמקום העבודה, הימנעות מלחיצות ידיים וקרבה ומדידת חום בכניסה לעבודה או למקומות מסחר", כתב ליברמן.

"בשלב הראשון יש להחריג את האוכלוסיות הנמצאות בקבוצת סיכון גבוהה. במקביל יש להגדיל את מספר הבדיקות, כולל בדיקות סקר, לכלל האוכלוסייה. מדיניות הסגר והבלבול שהציבור נמצא בו, בשל האינפורמציה החלקית וחילוקי הדעות בין מקבלי ההחלטות, מסוכנים לא פחות מהקורונה. ההיסטריה והפאניקה הובילו לכך שחולים במחלות אחרות, או כאלו שלא חשים בטוב חוששים להגיע למיון או לקופות החולים שמא ידבקו בקורונה, ובכך למעשה מסכנים את חייהם. אני מצטרף לקריאה של ראשי הערים. נגיף הקורונה לא יעלם לא מחר ולא בעוד חצי שנה ולכן חייבים להתאים את עצמנו למציאות החדשה מבלי לפגוע בכלכלה ובשגרת החיים", הוסיף.

גם ח"כ איילת שקד, הגיבה אמש (שבת) להנחיות החדשות שפרסם ראש הממשלה, לפני אישורן בממשלה, וצייצה בטוויטר: "שבוע טוב, המשק עובר לשגרת קורונה. התעשייה, השרותים והייטק יוכלו לעבוד בכפוף לתו הסגול. אבל, העצמאים קורסים. אפשר לפתוח גם מספרות לדוגמא, רבבות עסקים שאין סיבה שישארו סגורים. עובדים עם מסכות, כפפות, שני לקוחות, שוטפים ידיים גם הספרים וגם לקוחות. עוד צעד בכדי לאפשר גם להם להתפרנס"

ח"כ עפר שלח, יו"ר ועדת הקורונה (יש עתיד- תלם) מתח ביקורת בפתח הדיון בוועדה על תהליך קבלת ההחלטות אמש: "זהו מצב בלתי אפשרי שראש הממשלה מכריז על צעדים לפני 21:00 בערב ורק אח"כ התכנסה ישיבת הממשלה כדי לדון בהם. זו התעלמות מהצורך שהציבור יבין את הצעדים שננקטים . אם השרים לא מבינים את הצעדים, מה נלין על הציבור? הדברים האלה צריך להתנהל בצורה טובה יותר"

19.04.2020

1. שקד,וליברמן (ש)

ליברמן ושקד אתם עושים הון פוליטי על חשבון בריאות הציבור.

דווח על תגובה לא ראויה
19.04.2020

2. מה השקד הזו עדיין קימת (יודה)

דווח על תגובה לא ראויה
19.04.2020

3. ליברמן מה אתה מבין (חי)

שכחו את ליברמן
לא סופרים אותו יותר
מנסה לצוף
לרגע שכח מהשנאה לחרדים
והאהבה לרשימה המשותפת.
החליט להפגין ידע כלכלי
כאשר אינו מבין אפילו במאזן של מכולת.
אוליי יספר לנו על חברות הקש והמאזנים שלהם

דווח על תגובה לא ראויה
19.04.2020

4. שקד (ש)

אולי הגיע הזמן ששקד תפסיק לעודד את ההפגנות של העסקים הקטנים,שקד את גיבורה כי יש לך ספרית אישית ואין חשש שתדבקי-צבועה.

דווח על תגובה לא ראויה
19.04.2020

5. ששקד תלך להסתפר (לשקד)

ששקד תלך להסתפר אצל ספר שעומד לידה בפחות מ2 מטר ואולי היה במגע לפני זה עם חולה קורונה, אם היא כ"כ חכמה - כי מסכה לא באמת עוזרת, אמרו כבר מלא פעמים

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

נתניהו התחדש צילום: Gideon Markowicz/ Flash90

באיזה סמארטפון יתחדש נתניהו לאחר 12 שנים?

קרא עוד