עוד 10,000 בדיקות ביום: נחתם הסכם שיגדיל דרמטית את היקף אבחון הקורונה

משרד הביטחון ומשרד הבריאות חתמו על עסקה לניפוק רחב היקף של ציוד שיבצע עשרות אלפי בדיקות נוספות. עלות העסקה: 90 מיליון ש"ח. המכשירים יוצבו בשש מעבדות של קופות חולים

משה סלע, חדשות כיפה
יג בניסן התשפ
,
07 באפריל, 2020 22:23
בדיקה במעבדה. ארכיון

בדיקה במעבדה. ארכיון צילום: Yossi Aloni/Flash90

10,000 בדיקות נוספות לאבחון הידבקות בנגיף הקורונה. משרד הבריאות ומשרד הביטחון חתמו הערב (ג') על הסכם עם חברת BGI שתספק מכשירים וחומרים לביצוע עשרות אלפי בדיקות PCR נוספות. את החתימה ביצעו המשרדים בהנחיית שר הבריאות יעקב ליצמן, שאובחן אף הוא כסובל מנגיף הקורונה.

ממשרד הבריאות נמסר כי ״המכשור יוצב במעבדות במהלך השבועיים – שלושה הקרובים ויצטרף לפעילות המעבדות שקיימות כבר עכשיו במערכת הבריאות״. על פי ההודעה, המכשירים יוצבו בשישה מעבדות של קופות חולים, כאשר עלות העסקה מוערכת בתשעים מיליון ש"ח.

משמעות הידיעה היא, כי הסגר שהוטל על ישראל עשוי להסתיים מוקדם מהצפוי. שכן, ככל שכמות הבדיקות עולה, כך תמונת המצב לגבי כמות הנדבקים מתחדדת ומתבהרת, כאשר לישראלים רבים נשללת האופציה שנדבקו, ונדבקים רבים מאובנים כשהם במצב קל ומצליחים להחלים. במידה וכמות הבדיקות הגדולה תצביע על השתלטות יחסית של ישראל על המגפה, הסגר עשוי להסתיים כבר בשבועות הקרובים. 

 

 

08.04.2020

1. חברה סינית שעושה כסף על דם יהודים, רק ביבי ובנט יכולים לחתום על חוזה כזה. (גלית)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הרכבת החשמלית בתחנת ההגנה צילום: דוברות רכבת ישראל

סופית: פעילות הרכבת תתחדש בעוד 4 ימים

קרא עוד