אזרח ישראלי נעצר על ידי השב"כ: חשד שריגל עבור איראן

אזרח בשנתו החמישים לחייו נעצר על ידי השב"כ וחשוד בסיוע למודיעין האיראני. על פי החשדות, התבקש הסייען למסור מידע אודות אתרים אסטרטגיים לישראל ולגייס סייענים נוספים בקרב ערביי ישראל

חדשות כיפה
יג בניסן התשפ
,
07 באפריל, 2020 16:35
אילוסטרציה

אילוסטרציהצילום: פלאש 90. הדס פרוש

הותר לפרסום: שירות הביטחון הכללי עצר לפני שלושה שבועות אזרח ישראלי החשוד בריגול עבור איראן. מחקירת הנאשם עולה כי עמד בקשר חשאי עם גורמים מטעם המודיעין האיראני ועם פעיל ארגון טרור החזית העממית, חאלד ימאני. בעת מעצרו נתפס האזרח עם אמצעי הצפנה ודיסק און קי אותם ניסה להשמיד. היום הוגש נגדו כתב אישום בגין עבירות בטחוניות חמורות.

עוד עולה מנתוני החקירה כי האזרח, גבר בשנות החמישים לחייו, נפגש מספר פעמים בחוץ לארץ עם הגורמים האיראנים שהפעילו אותו, כאשר בפגישות אלו קיבל הסייען אמצעי הצפנה והדרכות, התבקש למסור מידע על אתרים ביטחוניים ואסטרטגיים לישראל ואף קיבל כספים. בנוסף, התבקש האזרח לאתר סייענים נוספים מקרב ערביי ישראל במטרה להביא לפעולות טרור. 

"תוצאות החקירה מעידות על עומק הקשרים בין איראן לבין ארגון החזית העממית, ומאמציהם לבצע פעילויות ריגול וטרור בתוך ישראל, וזאת גם בעת ההתמודדות העולמית עם מגפת הקורונה אשר התפשטה באיראן בצורה קשה. חקירה זו ממחישה פעם נוספת כי איראן ושלוחיה פועלים לגיוס וניצול של אזרחים ישראלים לטובת צרכיה של איראן" נמסר מטעם המשטרה ושיכרות הביטחון הכללי.

  •  

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

בדיקות קורונה בישראל. ארכיון צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

משרד הבריאות: בשבוע הבא - נוסיף אלפי בדיקות ביום

קרא עוד