צו של משרד הבריאות: חבישת מסיכות - חובה

מנכ"ל משרד הבריאות חתם על צו המחייב חבישת מסכות במרחב הציבורי, עד כה היה מדובר בהנחיה בלבד. הצו ייכנס לתוקף ביום ראשון הקרוב. ילדים מתחת לגיל 6 לא מחויבים במסכה

יהונתן קליין, חדשות כיפה
יג בניסן התשפ
,
07 באפריל, 2020 14:25
מסכות ביתיות. אילוסטרציה

מסכות ביתיות. אילוסטרציהצילום: יוסי אלוני, פלאש 90

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן-טוב, חתם היום (ג') על צו בריאות העם – חובת חבישת מסיכה. עד כה היה מדובר בהנחיה מטעם משרד הבריאות, וכעת היא הופכת לצו רשמי על פי חוק. ההנחיה בדבר חבישת מסיכה ניתנה בשבוע שעבר, כחלק מהמאבק בהתפשטות נגיף הקורונה בישראל.

החל מהערב ב-19:00: סגר כללי במדינה. ממחר ב-15:00: עוצר כללי | כל הפרטים וההנחיות

על פי לשון הצו: "לא ישהה אדם במקום שאינו מקום מגוריו ללא כיסוי הפה והאף באמצעות מסיכה המיועדת לכך או מסיכה ביתית בהתאם להנחיות משרד הבריאות". במשרד הבריאות מסבירים כי מסיכת פה-אף מקטינה מאוד את הסיכון להידבק ולהדביק. היא מונעת פליטת נתז טיפתי ומונעת מנתז טיפתי להגיע לפה ולאף.

במסגרת הצו ישנם פטורים מחבישת המסיכה לאוכלוסייה מסוימת או במקומות מסוימים: "הוראות חבישת מסיכה לא יחולו על קטין מתחת לגיל 6, אדם שמחמת מוגבלות נפשית, שכלית או רפואית מתקשה באופן משמעותי בשימוש במסכה, אדם השוהה בכלי רכב, במבנה או בחדר במבנה ללא אדם נוסף או אדם השוהה במקומות כאמור עם אנשים הגרים באותו מקום איתו, משתתף בשידור באמצעי תקשורת שנדרש לדבר בשידור ובלבד ששומר על מרחק של שני מטרים מאדם אחר, שני עובדים העובדים בקביעות בחדר אחד במקום העבודה ובלבד שיישמרו על המרחק הנדרש לפי ההנחיות.

הצו בדבר חובת חבישת מסכה ייכנס לתוקף החל מיום ראשון הקרוב, 12.4, י"ח בניסן (ג' חול המועד) בשעה 7:00 בבוקר.

07.04.2020

1. סבתא שלכם תחבוש (גיל תמיר)

סבתא שלכם תחבוש מסכה.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: באדיבות המצולם

הזיכרון האחרון של אב החייל מבנו

קרא עוד