בצל הקורונה: נמכר החמץ של המדינה

הרב הראשי לישראל דוד לאו מכר את החמץ של המדינה לחוסיין ג'אבר, תושב אבו גוש. הטקס התקיים בצל התפשטות הקורונה ובהתאם להנחיות משרד הבריאות

חדשות כיפה
יג בניסן התשפ
,
07 באפריל, 2020 12:25
טקס מכירת החמץ

טקס מכירת החמץצילום: הרבנות הראשית לישראל

הרבנים הראשיים לישראל מכרו היום (ג’) כבכל שנה בערב חג-הפסח, את החמץ של מדינת ישראל לחוסיין ג'אבר, תושב אבו-גוש, שהחמץ יהיה בבעלותו. בנוסף, מכרו הרבנים הראשיים את החמץ של למעלה מ-85,000 איש שעקב המצב וההנחיות מכרו את החמץ דרך אתר האינטרנט של הרבנות הראשית לישראל.

הטקס שנערך במתכונת מצומצמת ובהתאם להנחיות משרד הבריאות נערך בבניין הרבנות הראשית על ידי הרב דוד לאו, לאחר שהוסמך על ידי הרב יצחק יוסף למכור את החמץ, שר האוצר, באמצעות סגנו, ח"כ יצחק כהן, העביר למנכ"ל הרבנות משה דגן את כתב ההרשאה של מדינת ישראל, המסמיך את הרבנים הראשיים לישראל למכור את החמץ של מדינת ישראל בהתאם לחוק נכסי המדינה.

נוסח שטר ההרשאה: "בתוקף סמכותי... אני מסמיך את הרבנים הראשיים לישראל, הרב יצחק יוסף והרב דוד לאו, שניהם ביחד או כל אחד לחוד, להיות מורשים לכל פעולה הקשורה למכירת חמץ לנכרי, כנהוג וכמקובל בישראל".

טקס מכירת החמץ

טקס מכירת החמץצילום: הרבנות הראשית לישראל

במהלך טקס המכירה שנערך בהתאם להנחיות משרד הבריאות ובנוכחות מצומצמת קיבל הרב הראשי הרב לאו מג'אבר מקדמה על סך של 20,000 ₪, על פי הסכם המכירה עליו חתמו הצדדים, לאחר חג הפסח יעריכו שלושה שמאים את שווי החמץ של המדינה ואז יוכל הקונה להשלים את העסקה, וככל שלא יוכל להשלים את העסקה החמץ יוחזר לרשות המוכרים, הסכם המכר בעל תוקף הלכתי וחוקי ומאפשר לאזרחי ישראל לקיים בהידור את מצוות הפסח מבלי להיכשל בחשש של חמץ הנותר בבעלותם.

בנוסף בהוראת הרבנים הראשים השנה עקב המצב והנחייה של לא לצאת מן הבית, ניתנה האפשרות לפתרון זמני לכלים חדשים שלא הוטבלו על ידי כך שהכלים החדשים ניתנו במתנה לחוסיין ג׳אבר, ועל ידי כך לא מתחייבים בטבילתם עד שהדבר יתאפשר (בהוראת הרבנים ועל פי ההלכה, יש להטביל את הכלים ללא ברכה, לאחר שהדבר יתאפשר).

בסיום הטקס בירך הרב לאו: "השנה נשב כולנו לסדר שיהיה אמנם מצומצם, אך נשב מתוך אמונה ובקשה שכמו שהקב"ה אז הוציא אותנו בתקופה זו מאפילה לאורה ומשעבוד לאור גדול, כן נזכה לחוג בעוד שנים רבות יחד עם כל עם ישראל מתוך בריאות ושמחה ונזכה כולנו לחגים שמחים ולשנים טובות ובריאות".

החמץ נמכר

החמץ נמכרצילום: הרבנות הראשית לישראל

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

משה פייגלין צילום: ראובן קפוצ׳ינסקי

פייסבוק הסירה את הפוסט של פייגלין על האסון בלבנון: "לעג לקורבנות"

קרא עוד