סגור

רכבת אווירית של 11 מטוסים תביא מסין ציוד רפואי חיוני

במבצע משותף למשרדי הביטחון והחוץ, חברת 'אל על' וחברת 'כיל', רכבת אווירית של 11 מטוסי חברת אל על תביא מסין לישראל מיליוני פריטים של ציוד רפואי חיוני - מסכות, חליפות מיגון, מכונות הנשמה ועוד

יהונתן קליין, חדשות כיפה
יא בניסן התשפ
,
05 באפריל, 2020 19:45
מטוס הדרימליינר הראשון, לפני המראתו מסין

מטוס הדרימליינר הראשון, לפני המראתו מסיןצילום: דוברות אל על

בתום שבועיים של הכנות קדחתניות: רכש בינלאומי, מאמץ דיפלומטי והערכות לוגיסטית לשינוע, יצאה לדרך הערב (א') רכבת אווירית של ציוד רפואי חיוני מסין לישראל. מטוס דרימליינר (787) של חברת 'אל על' המריא הערב מנמל התעופה בבייג'ינג כשעליו 900 אלף מסיכות כירורגיות, חצי מיליון חליפות מיגון לצוותים רפואיים וציוד חיוני נוסף, כחלק מהמאבק בהתפשטות נגיף הקורונה.

את מבצע הרכש הנרחב בסין הוביל סמנכ"ל וראש מנהל הרכש במשרד הביטחון, אבי דדון, באמצעות הקמת "ראש גשר" בסין שירכוש ציוד רפואי חיוני, על-פי דרישות משרד הבריאות ובאמצעות חברת כיל ונציגיה בסין. בנוסף יוטסו לישראל, בימים הקרובים, מכונות הנשמה וציוד רב נוסף שגייסו משרד החוץ ושגרירות ישראל בסין מתורמים.

לצורך הפעלת הרכבת האווירית גייסה יחידת הממונה על השינוע הבינלאומי במנהל הרכש של משרד הביטחון את חברת 'אל-על', שכאמור תוציא בימים הקרובים 11 מטוסי דרימליינר (787) שהוכשרו להטסת מטענים. המטוס הראשון המריא מסין לפני זמן קצר וינחת בנמל התעופה בן-גוריון מחר (ב') בשעות הבוקר המוקדמות. אל על תפעיל 2 טיסות ביום למשך כשבוע עד להשלמת המבצע. 

באל על אומרים כי הרכבת האווירית התאפשרה בזכות מאמץ דיפלומטי נרחב של משרד החוץ, בהובלת שגריר ישראל בסין, צבי חפץ והקונסוליה בשנגחאי.

הציוד בסין לפני העמסתו

הציוד בסין לפני העמסתוצילום: דוברות אל על

שר הביטחון, נפתלי בנט אמר: "אני מודה לאנשי משרד הביטחון, אל-על וכיל, אותם שלחנו לקצה העולם כדי להביא לכאן ציוד מציל חיים. אנחנו ממשיכים לפעול בכל הכח ובכל הדרכים שלרשותנו, גם בייצור מקומי וגם בזירה הבינלאומית. משרד הביטחון וצה"ל ממשיכים לפעול 24/7, כדי לטפל בכל משימה וצורך, כחלק מהמערכה הלאומית נגד הקורונה".

שר החוץ ישראל כ"ץ: "בהנחייתי, עובד משרד החוץ על כל נציגויותיו בעולם במאמץ להשיג ציוד רפואי הכרחי להתמודדות עם הקורונה. המאמצים הללו נושאים פרי היום בהגעת הציוד הכל כך הכרחי להצלת חייהם של ישראלים רבים וסיוע לצוותי הרפואה בארץ".

מנכ"ל אל על, גונן אוסישקין, הוסיף: "אל על רואה לעצמה חובה שהיא זכות להביא ארצה מטענים וציוד חיוני, על מנת להבטיח את הקשר האווירי של ישראל לעולם".

05.04.2020

1. סחורה מסין (אוריאל)

סחורה מסין. האם לא מסוכן להטיס סחורה מסין. שמרכז מגפה באה מסין?

דווח על תגובה לא ראויה
05.04.2020

2. Как бы так (נטליה )

Это они нам подаиили или это мы купили ? За это они нам тож компенсацию заплатят .

דווח על תגובה לא ראויה
05.04.2020

3. Как бы так (נטליה )

Это они нам подаиили или это мы купили ? За это они нам тож компенсацию заплатят .

דווח על תגובה לא ראויה
06.04.2020

4. סין שלחו לאנגליה ערכות בדיקה נגועות (ל)

בנגיף. מקווה שמישהו יבדוק את הציוד שנשלח לישראל

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 הרב שמואל אליהו צילום: רוני חי

הרב שמואל אליהו: לא לגעת בגבינות תוצרת חוץ, לא משנה ההכשר

קרא עוד