ארדן יוזם: קנסות ממסתננים ייגבו מכספי הפיקדון שלהם

השר לביטחון הפנים יוזם גביית קנסות ממסתננים, באמצעות קיזוז כספי מתוך הפיקדון שצברו, במסגרת המאבק בהתפשטות הקורונה: "יסייע לחזק את ההרתעה בדרום תל אביב ולמנוע את התפשטות הנגיף בקרב אוכלוסייה זו"

יהונתן קליין, חדשות כיפה 05/04/20 16:35 יא בניסן התשפ

ארדן יוזם: קנסות ממסתננים ייגבו מכספי הפיקדון שלהם
שוטרים בדרום תל אביב. ארכיון, צילום: פלאש 90. הדס פרוש

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, פנה הבוקר (א') לשר הפנים דרעי בבקשה לקדם חקיקה דחופה, שתאפשר לקזז את הקנסות שנרשמו למסתנני העבודה על הפרת הוראות משרד הבריאות, מכספי הפיקדון שלהם.

נגיף הקורונה והמסתננים: "מסתנן לא יקבל דו"ח" - פרויקט מיוחד בכיפה

כיום ישנו קושי בגביית הקנסות שנותנת המשטרה למסתננים על אי עמידה בהוראות משרד הבריאות, מסיבות שונות כגון קושי באיתורם לצורך הגבייה, העובדה שאין להם פעמים רבות כתובת קבועה או תעודת זהות ועוד.

לאחרונה, הוחלט במשרד הפנים לאפשר למסתננים שפוטרו או הוצאו לחל"ת בשל משבר הקורונה, לפדות כספים מתוך חשבונות הפיקדון שלהם לצרכי קיום בימים אלה, ומשרד הפנים מקדם תיקון חקיקה שיאפשר ביצוע מהלך כזה.
לפיכך, פנה השר לביטחון הפנים הבוקר למשרד הפנים וביקש לשלב בתיקון גם את האפשרות לקזז מהפיקדון קנסות שהוטלו על המסתננים, על מנת לחזק את ההרתעה ולהגביר את עמידת אוכלוסיית המסתננים בהנחיות משרד הבריאות.

השר ארדן הסביר: "קיזוז הקנסות מכספי הפיקדון של המסתננים יסייע לחזק את ההרתעה בדרום תל אביב ולמנוע את התפשטות הנגיף בקרב אוכלוסייה זו".

מלשכת השר ארדן נמסר כי היוזמה ממתינה לאישור משרד המשפטים, ואם יאשר, תעלה להצבעה בישיבת הממשלה הקרובה

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר