סגור

דרעי: "שיעור ההדבקה הגבוה במגזר החרדי - בגלל חיי הקהילה הצפופים"

יו"ר הוועדה ח"כ שלח בפתח הדיון על משבר הקורונה במגזר החרדי: "בני ברק צריכה להיות פרויקט לאומי; התקשורת מתמקדת בסרבנים אך זו לא התמונה המשתקפת"; שר הפנים דרעי מזהיר: בחלק מהשכונות החרדיות בירושלים אחוז הנדבקים גבוה אף יותר מבני ברק 

חדשות כיפה
יא בניסן התשפ
,
05 באפריל, 2020 10:19
אריה דרעי

אריה דרעיצילום: פלאש 90

ועדת הקורונה התכנסה היום (א') לדון בנושא התפשטות נגיף הקורונה במגזר החרדי, בדיון השתתף שר הפנים אריה דרעי וענה לשאלות חברי הכנסת. יו"ר הוועדה ח"כ עפר שלח (יש עתיד תל"ם): "הנושא של הדיון היום מסתמן כאחד המרכזיים של הוועדה. כמות התושב לנפש בבני ברק גדולה באופן יחסי לכל הישובים בארץ. הייתי בחמ"ל שהוקם בתוך עיריית בני ברק ביום שישי. יש התמקדות מסוימת של התקשורת בסרבנים, אך זו לא התמונה המשתקפת. בני ברק היא מקרה ייחודי בתוך מדינת ישראל. היחס בין גודל האיום שנפל עליה לבין היכולות שלה הוא בלתי סביר. "

לדבריו, "בני ברק צריכה להיות פרויקט לאומי. לתושבי בני ברק עוצמת המשבר ברורה, והם מאוד רוצים שהוא יטופל ולעשות את חלקם כדי שיטופל, אלא שהמערכות הקיימות לא מספיקות.
המערכת מסמנת את היום שאחרי הפסח כתאריך לקבלת החלטות משמעותיות. חברי הוועדה הקבועים יקבלו טיוטה של סיכום הדברים עד כה במטרה להניח עוד לפני החג מסמך מסכם שישמש את מקבלי ההחלטות". 


שר הפנים אריה דרעי אמר: "לפני כמה ימים התבקשתי על ידי ראש הממשלה והמל"ל לקחת באופן אישי את הסיוע למגזר החרדי והערבי. פורים הוא כנראה אחת הסיבות המרכזיות להדבקה והבעיה העיקרית ביישובים החרדים – לא עשו מספיק בדיקות. ברגע שהידקנו את החגורה וביטלנו את ההתכנסויות, יש משמעת טוטאלית מוחלטת מצד הרבנים ומצד הציבור. בכל עיר עם סיכון מוצמד היום איש צבא בכיר לשעבר שאחראי על ניהול העניין מול המדינה".

דרעי הדגיש כי "עיקר המאמץ של הממשלה בעניין הוא איך עוזרים לאוכלוסייה המבוגרת שלא לעזוב את הבית בכלל. הרופאה המחוזית אמרה לי שהבעיה המרכזית של בני ברק היום היא שהמשפחות של החולים חייבות לצאת לקנות לצאת אוכל ואז נוצרות עוד הדבקות. ביוזמה של הרמטכ"ל אביב כוכבי, נקבע שיינתן סיוע אזרחי בכל מה שיידרש תחת ההנחיות של רוני נומה שאף עדכן אותי שיוציאו הנחיה לספקים כדי שיוכלו להיכנס. לא יעלה על הדעת שנשאיר אנשים עם ילדים שאין להם מה לאכול בגלל הקורונה."

ביחס להוצאת החולים מבני ברק למקומות שונים, הוסיף דרעי, "לצערי היה טירוף מבחינה בירוקרטית, עיכבו אותנו לפני שהעבירו לנו את השמות של האנשים המבודדים. שנית הסתבר שכל חולה צריך אישור של הקופה שלו וכו'. בירושלים – אין חולים קשים במגזר הערבי ובמזרח ירושלים. רוב החולים בירושלים, הם בשכונות החרדיות. בחלק מהשכונות בהם יש ריכוזי חולים, האחוז הנדבק הוא גבוהה אפילו ביחס לבני ברק".

ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה) הוסיף: "יש לחייב את רשתות המזון הגדולות לעשות משלוחים ולחייבן לתת עדיפות לחולים ולמבודדים".

ח"כ מיקי חיימוביץ' (כחול לבן) שאלה: "האם הטכנולוגיה של השב"כ לאיתור חולים פוטנציאלים וחקירה אפידמיולוגית דרך איכון סלולרי מתאפשרת גם עבור חולים במגזר החרדי עם טלפונים כשרים?" השר דרעי השיב כי הוא עצמו מחזיק בטלפון כשר ואינו יודע אם זה מתאפשר

ח"כ יואב סגלוביץ' (יש עתיד-תל"ם) שאל גם הוא: "מדוע לא מעבירים את הכל לאחריות הצבא שבנוי בצורה מסודרת לטפל בעניינים האלה?" השר דרעי השיב: "אנחנו לא רוצים לעבור למשטר צבאי. אולי ארגונית זה יהיה טוב, אבל מי שמכיר את הניואנסים של השטח, של העיר יודע שאי אפשר להתנהל ככה".

ח"כ יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו) התייחסה לביקורות על המגזר החרדי: "שמענו מקופות חולים מכבי ומאוחדת שאנשים לא באים מספיק להיבדק כי חוששים להיבדק לפני סדר הפסח". עוד ביקשה להתייחס לתקיפה של אנשי מד"א בירושלים. השר דרעי השיב: "לגבי מאה שערים, זאת קבוצה קטנה של אנשים שהמשטרה צריכה לטפל בה. לגבי הבדיקות, אנחנו עושים מאמץ הסברה מול הרבנים כדי שהמסר יעבור על כמה זה חשוב וחובה".

05.04.2020

1. אריה דרעי הבונה החופשי הגדול שמוביל את ההשתלטות על החרדים לטובת אחיו בבונים (אבי)

אריה דרעי הבונה החופשי סכנה

דווח על תגובה לא ראויה
05.04.2020

2. דרעי (חסן)

מי שחרר אותך מהכלא יא זבלוניום

דווח על תגובה לא ראויה
05.04.2020

3. אין מודעות למציאות (דידי)

אף אחד לא מחייב אותם לחיות בצפיפות .הם בחרו את זה ומתעקשים על כך . ככה הם מרגישים כוח מרד נגד המדינה . להיות דתי/חרדי אפשר גם באי בלב ים . עושים ילדים בלי תכנון משפחה ללא אמצעים בהתאם .לא רוצים לעבוד ,לא רוצים לתרום לחברה ,לא רוצים לשמור על המדינה . לא רואים אצלם שום קשר לעם ישראל או למדינת ישראל .טקסי הדת למיניהם לא מעידים על שום קשר למדינה גם בחו"ל עושים בדיוק את אותם טקסים .

דווח על תגובה לא ראויה
05.04.2020

4. הכרה בחטא תנאי ראשון לחזרה בתשובה (אבי)

תפסיק לשקר....הציבור החרדי חלקו אינו ממושמע ומצפצף על הוראות החוק.
מה ככ קשה להודות בזה????

דווח על תגובה לא ראויה
05.04.2020

5. רבנים להתגייס בעת צרה (זכאי שקופיהו)

מציע לכל הציבור הדתי המאמין לכל הרבנים,חברי מועצות דתיות, בתי דין, משגיחי כשרות, רשמי נישואין גבאיים, סוחרים בתפילין ציציות, צוותי מניחי תפילין, בחורי ישיבות, כוללים, חיידרים, התגייסו בהמוניכם וצאו לעזור לאחיכם בשעת צרה ומשבר, ספקו ארוחות , שרותי בריאות, תפילות קוראות שמיים, ושאר השרותים, אל תיזקקו כלל לכופרים החילוניים לעולי רוסיה המוקצים לגויים שמסביבכם, ואלוהים יהיה עימכם ויצילכם בשעת צרה, אל תתנו למדינה ולשאר השרותים המוקצים לעזור לכם הם יביאו עליכם אסון !!!המשיכו להתפלל ובעזרת השם הכל יבוא על מקומו בשלום, אמן ואמן....

דווח על תגובה לא ראויה
05.04.2020

6. גאה בדרכי , ובז למבזי.. (חרדי )

אהלן,

לכל אלו שהחרדים מביאים להם בחילה, כי הם לא העם שלהם (והערבים דווקא סבבה)
אפשר לייעץ:
???? כשתצטרכו עזרים רפואיים אל תפנו ליד שרה. הם חרדים.
???? כשתרצו יעוץ רפואי דחוף אל תפנו לרב פירר. הוא חרדי.
???? כשתזדקקו לתרומת מח עצם אל תפנו לעזר מציון. הם חרדים.
????כשתצטרכו תרומת כליה אל תפנו למתנת חיים. הם חרדים.
????כשתהיו במצב חירום רחוק ממקום ישוב, אל תפנו לאיחוד הצלה. הם חרדים.
????כשתצטרכו ללוות מאושפז בבתי חולים אל תפנו לחסדי יואל או לארגוני ביקור חולים
????כשתתקעו בדרך, ברכב או במעלית אל תתקשרו לידידים, הם חרדים
????אם הבת שלכם תסתבך בקשר פוגעני ברשות הפסטינית מבלי יכולת לצאת משם, אל תפנו ליד לאחים. הם חרדים.
????אם תיקלעו לצרה בחו"ל או סתם יבוא לכם לשבת לארוחת חג עם עוד ישראלים , אל תפנו למרכזי חב"ד. הם חרדים.

בכל המצבים האלה , תיפנו בבקשה ליאיר לפיד, לליברמן או לאחמד טיבי, היבא יזבק, איימן עודה והחבר'ה.
הם ישמחו לסייע...
שתפו ????

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: שלומי אמסלם

מתחילה לעבוד: חוטובלי בביקור ראשון ברשות השירות הלאומי

קרא עוד