סגור

רינה מצליח במונולוג נגד החרדים: יש קשר הדוק בין ליצמן לחרדים ברחוב

העיתונאית יצאה במתקפה נגד המגזר החרדי, שלטענתה לא פועל על פי החוקים. "פקידי מס הכנסה שמגיעים למאה שערים צריכים לצאת בליווי משטרתי". מצליח קוראת למנף את ה"חזרה בתשובה" של החרדים בימי אלו לטובת פיתוח מערכת יחסים חדשה עמם

חדשות כיפה
י בניסן התשפ
,
04 באפריל, 2020 21:38
רינה מצליח

רינה מצליחצילום: Michal Fattal/Flash90

העיתונאית רינה מצליח במונולוג נגד ציבור החרדים. במשדר שעלה בערב שבת תוקפת מצליח את החרדים, וטוענת כי היא רואה קשר בין התנהגות התושבים של בני ברק להתנהגות שר הבריאות יעקב ליצמן, שנדבק בקורונה ונכנס לבידוד ביתי. 

"יש פה ציבור שכבר שנים לא מקבל את סמכות המדינה. אני רוצה לספר לכם שפקידי מס הכנסה שבאים למאה שערים יוצאים משם בליווי משטרתי בגלל שהם מותקפים על ידי התושבים. אני מזכירה לכם את ההפגנות של החרדים לפני 20 שנה כשרצו לסגור את כביש בר אילן בירושלים.החרדים צריכים ללמוד שהם חייבים לקבל את המדינה לטוב ולרע. אנחנו רוצים לסייע להם אבל לא יכול להיות שהחרדים ירגישו בלתי מחוייבים למדינה"

עוד טוענת העיתונאית. כי בימים אלו הציבור הלרדי למעשה חוזר בתשובה, וצריך למנף את הימים האללו כדי לפתח מערכת יחסים חדשה בין המדינה לציבור זה. "זה מתוך דאגה ואהבה למדינה" טוענת מצליח.

04.04.2020

1. אולי טיפה הגזימה (יוסי)

אבל הצדק עמה. במיוחד כשמדובר בפיקוח נפש

דווח על תגובה לא ראויה
04.04.2020

2. לא מדובשך ולא מעוקצך (לא מדובשך ולא מעוקצך)

קודם תשמרי שבת אחכ נשמע אותך, עאלק רוצה לדאוג לנו, אנחנו גם רוצים לדאוג לך, האם תהיי מוכנה להקשיב לנו? אז אל תספרי לנו סיפורים, אני יחליט מה טוב בשבילי

דווח על תגובה לא ראויה
04.04.2020

3. בואו... (ט)

חשבתי שבענייני ציונות/פוליטיקה אין מה להאשים את החרדים
אבל כאן מדובר על פיקוח נפש. דין רודף על מפירי בידוד!
לא מצליח להבין את החרדים אפילו הקיצוניים ביותר. מחילה.

דווח על תגובה לא ראויה
04.04.2020

4. מתנשאת , ובורה . רוצה שיתחילו בכלל לשמוע אותך תכבדי אותם (אחד העם)

את מתנהגת כאדון שבא לחנך את עבדיו.
יש להם חיים תרבות עושר פנימי.
זה שאת בחרת לגדוע את התרבות שלך והמסורת - בחירה שלך- את לא יכולה לחייב אותם בזה.
אם את כל כך להוטה להתקרב....
רוצה לשלב אותם - שיאשרו להם לעבוד !!! ולא הם לא יכולים לשרת בצהל שאינו ערוך לקבל רותם ולכבד את אורחות חייהם (גם צהל לא באמת רוצה אותם) אז תנו להם לעבוד ... תראי שגם יגיעו יותר לגיוס....

דווח על תגובה לא ראויה
04.04.2020

5. אין כמו "מונולוג נגד" כדי ליצור מערכת יחסים חדשה (ונגד הערביםש גם שם צריך ליווי משטרתי, יצאת?)

דווח על תגובה לא ראויה
04.04.2020

6. ל3: דין רודף זה בדיוק מה שהחרדים אומרים על הקיצוניים. וכי מאשימים את כלל הציבור החילוני בגלל מי שהולך לים? (בכל חברה תמצאו חכמים בעיני עצמם )

דווח על תגובה לא ראויה
04.04.2020

7. ל3: דין רודף זה בדיוק מה שהחרדים אומרים על הקיצוניים. וכי מאשימים את כלל הציבור החילוני בגלל מי שהולך לים? (בכל חברה תמצאו חכמים בעיני עצמם )

דווח על תגובה לא ראויה
04.04.2020

8. ל3: דין רודף זה בדיוק מה שהחרדים אומרים על הקיצוניים. וכי מאשימים את כלל הציבור החילוני בגלל מי שהולך לים? (בכל חברה תמצאו חכמים בעיני עצמם )

דווח על תגובה לא ראויה
04.04.2020

9. ל3: דין רודף זה בדיוק מה שהחרדים אומרים על הקיצוניים. וכי מאשימים את כלל הציבור החילוני בגלל מי שהולך לים? (בכל חברה תמצאו חכמים בעיני עצמם )

דווח על תגובה לא ראויה
04.04.2020

10. מדה כנגד מדה (יהודי)

הם לא מפסיקים להתלונן על זה שהגויים מאשימים את היהודים, והם עצמם מאשימים את החרדים, הם בכלל לא מבינים מה החרידים מקריבים
החילונים מקריבים בילויים
החרדים מקריבים את החיים שלהם לאדם חרדי לא ללכת לבית הכנסת זה גומר לו את החיים
זה נקרא יותר גדול השנאה ששונא עם הארץ את התלמיד חכם יותר ממה שהגוי שונא את התלמיד חכם

דווח על תגובה לא ראויה
04.04.2020

11. לפי סקר של המכון לדמוקרטיה שקראתי השבת במקור ראשון, (אפרים)

דווח על תגובה לא ראויה
04.04.2020

12. לפי סקר של המכון לדמוקרטיה שקראתי השבת במקור ראשון, בערך 50% מהחרדים בישראל אינם רואים אותה כמדינתם (אפרים)

כאשר פחות או יותר 100% של תלמודי התורה והסמינרים דוחים ילדים של הורים שהתגייסו לצבא או עובדים, כאשר לא מעט ילדים חרדים שהתגייסו נזרקו לרחוב בידי ההורים שלהם, מדובר בקבוצת אנשים שפולטים מתוכם, כל מי שמתייחס לישראל כמידה שלו.
היות שלא נראה שהתנהגות כזו מפריעה למנהיג חרדי כלשהו, יש שם בעיה רצינית מאוד.

דווח על תגובה לא ראויה
05.04.2020

13. שפל עיתונאי....... (מאיר )

נראה שהיא תמות מי יקבור אותה..... החרדים או החברים שלה מהתקשורת....
בטח אם היא תמות באיזה אסון או מהקורונה....
או שיתהפך הגלגל ותהיה נזקקת לארגוני החסד של החרדים או לחלוקות והעזרה שהם נותנים לכולם גם לסמרטוטים כמוה....... (לא שאני מאחל חלילה זה מציאות שיכולה לקרות לכל אחד ח"ו....)
ונראה אותה אם היא תעיז לדבר ככה על הערבים באותו רגע היו משעים אותה תחת הערה בוטה ויזכרו אותה לדיראון עולם בשמאל אבל ככה זה ואין מה לעשות רק המשיח יוציא אותנו מביוב השמאל והערב רב.....
רק עם ישראל חזק ינצח ערב רב חלש...

דווח על תגובה לא ראויה
05.04.2020

14. צודקת לחלוטין (עלה)

חשבתי שהיא תתחיל להגיד טענות לא ענייניות אבל הצדק עימה לגמרי.. אי אפשר להכליל את כולם אבל אי אפשר להתעלם מהעובדה שהרבה חרדים לא רואים את עצמם כפופים למדינה, עושים מה שבראש שלהם... לא הגיוני שצריך שם משטרה על ימין ועל שמאל, שלט מקשיבים שם למשטרה ובטוחים שזה ממש מצחיק ושמי שפועל כך הוא יותר "צדיק" כי הוא אנטי המשטרה "וגיבור".. ככה בדיוק מתנהגים הערבים, והם נגד המדינה. לפחות שלא יעשו נזק כי הם יהודים בדיוק כמונו

דווח על תגובה לא ראויה
05.04.2020

15. המדינה צריכה לראות גם בנו אזרחים שצריך לדאוג לנו (חרדים)

רובנו עובדים ומשלמים מסים, אלו שלומדים לומדים תורה שחשובה לקיום העולם, רבים מאיתנו מתנדבים, בסך זמן מצטבר שהוא לפחות כמו שרות לאומי או צבאי, ורבים גם עשו צבא ממש.
אז גם המדינה צריכה לראות בנו אזרחים שווי זכויות ולתת לנו את הצרכים שלנו כחרדים.
וכוונתי: לדאוג שלא ילעגו לנו, לדאוג שלא יזלזלו בצרכים שלנו, לדאוג שהתקשורת לא תסית נגדנו, לדאוג שלא יבואו קבוצות של אנארכיסטים אתאיסטים רק כדי לחלל את המקומות הקדושים לנו ולעם היהודי כולו, לדאוג שלא יבואו בצורה פרובוקטיבית כדי לפגוע בנו במקומות הכי קדושים ורגישים לנו ולעולם היהודי כולו....
אז הנה, גם המדינה מוזמנת לחזור בתשובה, ויפה שעה אחת קודם.

דווח על תגובה לא ראויה
05.04.2020

16. מי לימד אותה לדבר בפטרונות? (דוד)

עוד אחת שמנסה להרשים את המיעוט השמאלני שבמדינה.
צאי מהבועה ותדעי שהעם מואס בכם.

דווח על תגובה לא ראויה
05.04.2020

17. רינה מצליח אישה רעה (אריק)

יחסה ליהדות זה אנטישמיו ת בנוסח הנאצים ימש. הגיעה זמן לסגור למרשעת הזו לסגור את המיקרופון לתמיד

דווח על תגובה לא ראויה
05.04.2020

18. פשוט הזוי (יאיר)

עיתונאית רדודה ושטופת שינאה לציבור שנותן הרבה למען מדינת ישראל...
את לא יכולה להכליל ציבור שלם בגלל קומץ קטן של אנשים כמו בכל חברה בעולם שיש בתוכה אנשים יוצאי דופן ....
חייבים להקים קול צעקה על דבריה הנאלחים והמלאי שיטנה ולפטר אותה מיידית מהערוץ שנותן לאחת כמוהה להשמיץ ולחרף...

דווח על תגובה לא ראויה
05.04.2020

19. תגובת ליצמן לא מצונזרת (איש)

בתגובה, נמסר מלשכת ליצמן הודעה ארוכה, והנה היא לפניכם במלואה:
בערוץ 12 שודרה הערב במהדורה עם דנה וייס כתבת תחקיר ממוחזרת ומלאה הכפשות כלפי שר הבריאות, משרד הבריאות ומערכת הבריאות בישראל.
יודגש, אף אחד אינו חסין מביקורת וברור שביקורת חשובה וצריכה להישמע. אך נוכח מתקפת ההשמצות ברור לכולם כי המטרה ברורה, להשחיר את משרד הבריאות והעומד בראשו השר ליצמן, המחלים בעת הזו מקורונה ומנהל במקביל את כל עניני המשרד באמצעים דיגיטליים.
בזמן חירום לאומי אנו מזהים כוונה בוטה להתערבות פוליטית בעידן המו”מ הקואליציוני שמתנהל במקביל.
כצפוי וכמה לא מפתיע, תגובת לשכת שר הבריאות לבליל ההשמצות, שודרה בקצרה, למרות שניתנה בפירוט ובהרחבה.
להלן עיקרה לידיעת הציבור.

על הטענות בנושא עיכוב תאריך ההגבלות וההנחיות לציבור:
מדובר בסדרת הכפשות שקריות שאין בינן ולעובדות כל קשר. תאריך יישום ההגבלות לקורונה לא נקבע בידי השר אלא בידי כל אנשי המקצוע, בראשם רה”מ, המל”ל, משרד הבטחון וכמובן כל גורמי המקצוע במשרד הבריאות. השר ליצמן לא רק שלא עיכב בעדם בשום צורה, אלא הוביל קו מחמיר ותקיף לאורך כל הדרך. בהוראת שר הבריאות ליצמן נסגרו השמים מסין ומדינות מודבקות נוספות, בטרם פרוץ מגיפת הקורונה למימדיה הנוכחים בכל העולם. בזכותו היתה ישראל המדינה הראשונה לסגירת השמיים, למרות ביקורת מגורמים רבים, קיבל ליצמן החלטה נחושה שהתבררה כמצילת חיים.
הטענות על בקשת ליצמן להחריג את החרדים בהנחיות:
בניגוד לנאמר, לא ביקש השר ליצמן להחריג את הלימודים בישיבות והתפילות בבתי כנסת בשום זמן. השר שב והדגיש בכל מקום כי הוראות החוק והנהלים מחייבים את כל המגזרים באותה מידה. השר ביקש שבאותה מידה לא יטילו החמרות מיוחדות על מגזרים מסוימים כמו החרדים. אך בשום צורה לא דרש להחריגם, וההיפך, השר הפעיל את השפעתו בשיחות אישיות בקרב מנהיגי קבוצות מסוימות שהסתייגו בתחילה מקיום ההוראות והודות למעורבות ליצמן הם הורו לשמור על כללי משרד הבריאות.
הטענות להפרת ההנחיות בידי השר:
הדברים אינם נכונים. ליצמן לא חרג כהוא זה מהנחיות משרד הבריאות. יודגש, בשבת שעברה 28 למרץ התאפשר על פי חוק קיום תפילה עד 10 אנשים במרחק 2 מטר ובמקום פתוח. יציאת השר לרכישת מזון גם מעוגנת בהנחיות משרד הבריאות.
על טענות מדוע הוחרגו המקוואות:
טבילה במקוואות לא הוחרגה בידי משרד הבריאות והשר ליצמן. כל ההחלטות התקבלו בידי אנשי המקצוע במשרד. לגבי מקוואות נשים הוחלט שיש להמשיך פעילותן במגבלות מחמירות וקפדניות וכך נעשה בפועל.
על הטענות לאי קיום הסברה לחרדים:
בניגוד מוחלט לנאמר, מיד עם פרוץ משבר הקורונה נערך משרד הבריאות למהלך פעילות ממוקד ונרחב בקרב המגזר החרדי, עליה הופקד פרופ’ איתמר גרוטו המשנה למנכ”ל משרד הבריאות, ברמה המקצועית-רפואית, שכללה מערך תיאומים ודיונים נרחבים אל מול מובילי הדעה, נציגי הציבור החרדי, רבנים ואישי ציבור, במטרה לאפיין ולהגדיר צרכי הקהילה, נוכח ההתמודדות המיוחדת בשל אורח החיים של הציבור החרדי בישראל.
במקביל לכך, הופעל ופועל מטה הסברה ייעודי כחלק מאגף להסברה ויחסים בינלאומיים במשרד הבריאות, שמוביל קמפיין ארצי מיוחד להטמעת אזהרות והנחיות מערכת הבריאות לריחוק האוכלוסיה, צורך בבידוד בית וזהירות מונעת אסון, בכל ריכוזי האוכלוסיה החרדית. מדובר בקמפיין אגרסיבי ובולט במיוחד תחת הכותרת “נשארים בבית נשארים בחיים”, שנמשך בימים אלה בכל הכוח במודעות סדירות בעיתונות החרדית, ובכל אמצעי המדיה הרלוונטיים, ברדיו, באינטרנט, במודעות רחוב, כרוזי שמע ברכוזי האוכלוסיה. מטה ההסברה החרדי מפעיל מערך קשרי קהילה בהתאמת המסרים לציבור, תוך שיח ישיר עם גורמי ההלכה באוכלוסיה, בהפקה והפצה של חומרי הסברה מתאימים ופסקי הלכה שניתנו בידי גדולי הרבנים.
הפעילות במגזר החרדי לוקחת בחשבון גם פעילות בקרב שכונות אוכלוסיה בהן קיים צורך בהסברה ייעודית יותר, כפי שבאה לידי ביטוי בשטח, תוך התמודדות לא פשוטה עם התאמת מסרים והגברת מודעות לאזהרות משרד הבריאות בדרכים לא קונציונאליות.
איך מסבירים במשרד הבריאות את אחוזי ההדבקה בציבור החרדי:
בניגוד להשמצות ולהכללות החרדים ממושמעים ברובם המוחלט לאזהרות. המגזר החרדי אינו מקשה אחת ויש הבדלים בשלבי הטמעת המסרים בהתאם להנהגה וההוראות שמתקבלות בשטח. אחוז ההדבקה במגזר החרדי נובע מכמה סיבות, בראשן צפיפות אוכלוסייה מרובת ילדים בתוך שכונות קטנות ודירות קטנות. לציבור החרדי מאפיינים יעודיים והתמודדות ייחודית עם משבר בסדר גודל עולמי שכזה, והמענה שמנסים לתת לו הוא בהתאם, תוך לקיחה בחשבון קיום שוני בקרב קבוצות אוכלוסייה מסוגים שונים הדורשים מענה פרטני במיוחד. כל המשמיצים את תושבי בני ברק היקרים לא ניסו לתאר לעצמם, את מה שעוברת משפחה ממוצעת בעיר, מטופלת בילדים שיש להאכילם ולהעסיקם יום יום שעה שעה, בעיתוי ערב חג פסח, בחשש גדול תוך שינוי דרמטי של שיגרת חייהם, הכולל סגירת בתי כנסת, דבר שלא היה בהיסטוריה. מול כל אלה מתמודדים התושבים בגאון ובכבוד עם המצב הקשה, ואף זוכים לבוז והשמצות על היותם “מפיצי מחלות”. זו בושה הגובלת באנטישמיות.
לטענות מדוע בחר ליצמן שלא להיות בפרונט במשבר:
האמירות כביכול בחר ליצמן לא להיות בפרונט שקריות ולא רלוונטית. יכולותיו של שר אינן נמדדות בהופעות בתקשורת או במתן הצהרות, אלא בפעילות משרדו יחד עם גורמי המקצוע וזה מה שליצמן עושה לאורך הדרך בשיתוף מלא עם מנכל משרד הבריאות משה בר סימן טוב ואיתו כל צוותי הרפואה הבכירים.
לטענות מדוע לא נערך משרד הבריאות בצורה מספקת:
משרד הבריאות נערך בכל דרך לשעת חירום. מדובר באירוע חריג בהיקפו ובעוצמתו שבכל העולם נדהמים, נוכח התפשטות הנגיף שמכה בתדהמה כל תחזית שהיתה. אף גורם לא ידע לצפות את מה שמתחולל כעת בכל העולם ובמסגרת זו, פועלת מדינת ישראל באופן הבטוח והמקצועי ביותר, על אף הבעיות והאתגרים הקיימים.
לטענות מדוע לא הגדיל שר הבריאות את משאבי המערכת:
כל מי שבודק עובדות ומספרים יודע כי תקציב משרד הבריאות וסל התרופות גדלו בתקופת השר ליצמן במכפלות אחוזים עצומים שלא היו כמוהם מעולם בישראל.
לטענות מדוע פועל שר הבריאות באינטרס של המגזר החרדי בלבד:
מדובר בהאשמות שווא מול העובדות המוכיחות כי השר ליצמן פעל לאורך כל תקופת כהונתו בקידום וביצוע רפורמות ומהלכים משמעותים לטובת כלל אזרחי ישראל ללא אפליה בין מגזר לאוכלוסייה. כנציג חרדי ידע לדאוג לצרכי האוכלוסיה החרדית אך מעולם לא העדיף זאת על פני השיקול והאינטרס הציבורי הכללי של מדינת ישראל וכלל אזרחיה. כדוגמא קטנה ניתן להציג את רפורמת סימון מוצרי המזון שהונהגה באחרונה בישראל לטובת בריאותם של כלל אזרחי ישראל.
מדוע פעל ליצמן לטפל בתחום מכשירי MRI כדרך טיפול בפרוטקציה:
ההיפך הוא הנכון. רפורמת ה MRI היא דוגמא מצויינת לפעילות נכונה המשקפת גם דאגה לפרט בהקמת מוקד סיוע לכלל האזרחים וזאת לצד (ולא במקום) הגדלת כמות המכשירים בכל בתי החולים. בזכות ליצמן ובתקופתו גדלו מספרי המכשירים בישראל מ 9 מכשירים לכ50.
כל הטענות בדבר החרגה שאינה צודקת בנושא העישון בפרסום המודפס, וכן טענות על העדפה כביכול לעיתון מסויים - הופרכו והוזמו אחד לאחד בידי גורמי המקצוע ובידי היועצים המשפטים.
מדובר בהכפשות שקריות שמקורן בבורות ורצון להטיל דופי לשווא בפעילות שר הבריאות.

דווח על תגובה לא ראויה
05.04.2020

20. כנסו!!!! (צחי)

לכל אלו שהחרדים מביאים להם בחילה, כי הם לא העם שלהם (והערבים דווקא סבבה)
אפשר לייעץ:
כשתצטרכו עזרים רפואיים אל תפנו ליד שרה. הם חרדים.
כשתרצו יעוץ רפואי דחוף אל תפנו לרב פירר. הוא חרדי.
כשתזדקקו לתרומת מח עצם אל תפנו לעזר מציון. הם חרדים.
כשתצטרכו תרומת כליה אל תפנו למתנת חיים. הם חרדים.
כשתהיו במצב חירום רחוק ממקום ישוב, אל תפנו לאיחוד הצלה. הם חרדים.
כשתצטרכו ללוות מאושפז בבתי חולים אל תפנו לחסדי יואל או לארגוני ביקור חולים
כשתתקעו בדרך, ברכב או במעלית אל תתקשרו לידידים, הם חרדים
אם הבת שלכם תסתבך בקשר פוגעני ברשות הפסטינית מבלי יכולת לצאת משם, אל תפנו ליד לאחים. הם חרדים.
אם תיקלעו לצרה בחו"ל או סתם יבוא לכם לשבת לארוחת חג עם עוד ישראלים , אל תפנו למרכזי חב"ד. הם חרדים.

בכל המצבים האלה , תיפנו בבקשה ליאיר לפיד, לליברמן או לאחמד טיבי, היבא יזבק, איימן עודה והחבר'ה.
הם ישמחו לסייע...

דווח על תגובה לא ראויה
05.04.2020

21. ל-13: אז אתה טוען לסקר שנערך במכון שמאל (לא שזה רע, אבל אובייקטיביות אינה) ועל בסיס זה מכפיש ציבור שלם? (מה עם 20% מהאוכלוסיה שאינה משרתת ורואה במדינה אויב?)

דווח על תגובה לא ראויה
05.04.2020

22. אלפי חילונים שיוצאים לחוף הים = מיעוט ששם פס. עשרות חרדים שחלקם כלל לא היו מודעים עד לאחרונה לתקנות = ציבור שלם המצפצף על המדינה (נו, וככה משיגים שלום!)

דווח על תגובה לא ראויה
05.04.2020

23. טעיתם בשם (ששי)

כבר מזמן שונה שמה לרינה כל מה שמסריח

דווח על תגובה לא ראויה
05.04.2020

24. בת אלף זונות (גוגו)

ימח שמה

דווח על תגובה לא ראויה
05.04.2020

25. צודקת הלקח המרכזי הוא אי הציות למדינה ככלל (אש)

דווח על תגובה לא ראויה
05.04.2020

26. רינה מצליח חושבת שהיא חכמה גדולה (יצחק)

עוד אחת שחושבת שמעניין הזבל שהיא מוציאה מהפה . עומדת מאחורי מקרופון וחושבת שהיא אלוקים . מגיע גיל שהראש לא במקום שתצא לפנסיה ואז תראה איזה עמותות חסד של החרדים יעזרו לה .

דווח על תגובה לא ראויה
05.04.2020

27. סוף סוף מישהו מעז לומר עד כאן! (רובי)

מה שקורה בארץ עם החרדים זהו ממש סרטן במדינה:
- מקבלים תקציבי ענק ולא עובדים -- הזוי.
- לא לומדים כחוק כמו שאר ילדי ישראל.
- לא עובדים.
- ברגע שמנסים להטיל עליהם את מרות החוק הם יוצאים בהפגנות וסוגרים כבישים או פועלים בכוח.
- חלקם לא מאמין במדינת ישראל וחוקיה.
- לא מקבלים את האחר (בית שמש - זריקת אבנים וקללות כלפי נשים).

דווח על תגובה לא ראויה
05.04.2020

28. כל הכבוד רינה (דני)

הגיע הזמן לפתוח את הנושא הזה

דווח על תגובה לא ראויה
05.04.2020

29. לא לחינם ארעו אסונות במשפחתה (מציאותי)

דווח על תגובה לא ראויה
06.04.2020

30. כל הכבוד לרינה. עיתונאית שלא נכנעת לפוליטקלי קורקט. ה (ניר)

היא לא אמרה שום דבר שרוב החילונים יודעים וחושבים. הגיע הזמן להגיד את זה ולא בחדרי חדרים.

דווח על תגובה לא ראויה
11.04.2020

31. די להסתה הגד חרדים ונגד הימין (ישראל ישראלי )

אין מה לצפות ממנה הרי היא נגד החרדים ונגד הימין
וכמובן נגד משפחת נתניהו על זה אומרים

רינה די להסתה !!!!!!!

דווח על תגובה לא ראויה
19.04.2020

32. החרדים הם כמו סרטן (ישראל)

מתפשטים בלי בקרה ומייצרים עוני בורות ומסכנות

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

זירת האירוע  צילום: דוברות איחוד הצלה

נהג אוטובוס נהרג בתאונה בכניסה לאום אל פחם

קרא עוד