עלה ל-37 מספר קרבנות הקורונה: גבר בן 71 עם מחלות רקע נפטר בשיבא

הנפטר ה- 37: מטופל בבית החולים שיבא, בן 71 עם מחלות רקע. במקביל עלייה נוספת במספר חולי הקורונה. צפוי כי המספר יעבור את רף 7,000 החולים כבר במהלך היום

חדשות כיפה 03/04/20 08:33 ט בניסן התשפ

בדיקות חום לגילוי קורונה. למצולמים אין קשר לכתבה, צילום: Nati Shohat/Flash90
בדיקות חום לגילוי קורונה. למצולמים אין קשר לכתבה, צילום: Nati Shohat/Flash90

מרכז הרפואי שיבא נמסר כי במהלך הלילה (ו') נפטר מטופל בן 71 במחלקה לטיפול בחולי קורנה. המטופל סבל ממחלות רקע משמעותיות מדובר בנפטר ה -37 ממחלת הקורונה.

נזכיר כי המטה לביטחון לאומי עדכן אתמול בערב (ה')  כי מספר חולי הקורונה בישראל עלה ל-6,857 (כולל המחלימים והנפטרים) ומספר המתים עומד כעת על 37 - מה שהפך את היממה האחרונה לקטלנית ביותר מאז תחילת ההתפרצות. מספר הבדיקות שהתבצעו עד כה הגיע ל-87,108, כשרק אתמול בוצעו מעל ל-6,000. לפי הערכות, היום (ו') מספר החולים יחצה את רף ה-7,000, אך למרות העלייה במספר החולים - מספר המונשמים עוד לא נמצא ברף המטריד מבחינת משרד הבריאות.

מספר החולים הקשים ממשיך לעלות אך נראה שהקצב שלו דעך במעט -  ואתמול (ה'), בשעת פרסום הנתונים האחרונים, הוא עמד על 107, כשביום רביעי מספרם של החולים הקשים עמד על 95. מספר הבדיקות שבוצע עד לשעת פרסום הנתונים עמד על 6,169, ברביעי מספרן עמד על 8,088. מספר המחלימים עד כה מהנגיף הגיע ל-334.

מספר המונשמים בישראל, שהוא הנתון ה"מעניין" והחשוב ביותר למערכת הבריאות, עומד על 87 אנשים "בלבד", 11 מהם נוספו באתמול. נזכיר, כי החשש הגדול במערכת הבריאות הוא כי עלייה במספר הנדבקים תביא גם לעלייה משמעותית במספר הזקוקים למכונות הנשמה.

למדינת ישראל ישנה יכולת מוגבלת של מכונות הנשמה, והחשש הוא שמערכת הבריאות תקרוס כאשר מספר החולים הזקוקים למכונות כאלה יגבר על מספר המכונות הקיימות.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר