תחקיר צה"ל: הערה פיקודית למפקד הבקו"ם שלא פעל לפי הנחיות משרד הבריאות

לאחר שתועדו עשרות מתגייסים חדשים יושבים בצפיפות בבסיס הקליטה, הרמטכ"ל כוכבי החליט לתת רק הערה פיקודית למפקד מיטב, בעוד מפקד הכיתה, שתיעד את ההתכנסות האסורה, נידון ל-28 ימי ריתוק

חדשות כיפה
ז בניסן התשפ
,
01 באפריל, 2020 8:03

צילום: דובר צהל

לאחר שאתמול (ג') תועדו עשרות מתגייסים חדשים יושבים בצפיפות ובניגוד להנחיות בבקו"ם, הרמטכ"ל אביב כוכבי החליט לתת הערה פיקודית למפקד מיטב, קצין בדרגת אלוף משנה. 

"חריגה מן ההוראות לגבי מספר המתגייסים ששהו יחד באותו המקום, נערך תחקיר בראשות ראש אגף כוח האדם ולאחריו תחקיר סגן הרמטכ״ל", הסבירו בדובר צה"ל, והוסיפו: "לאור ממצאי התחקיר ומסקנותיו, הוחלט לנקוט במספר צעדים נוספים על מנת למנוע הישנות מקרים מסוג זה".

הרמטכ״ל קבע כי מדובר באירוע חמור וציין את החשיבות שבהקפדה על פקודות צה״ל בנושא, בכלל יחידות צה״ל ובכלל רמות הפיקוד. כוכבי קיבל את המלצת סגן הרמטכ״ל, אשר תחקר את נושא אחריות מפקד מיטב לאירוע והחליט להעיר לו פיקודית.

בצה"ל החליטו לשפוט גם את מפקד הכיתה שתיעד את ההתכנסות האסורה: "ראש אגף כוח האדם החליט לשפוט בדין משמעתי את מפקד הכיתה אשר נידון ל-28 ימי ריתוק ביחידתו, מאחר ולא ביצע את תפקידו כפי שנדרש ממנו. זאת בכך שלא מנע את ההתקהלות הצפופה ולא דיווח למפקדיו".

01.04.2020

1. כדאי לבדוק את ההתנהלות בצבא בכלל ובנימה אישית בבסיס תל השומר בפרט (אנונימי)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ארכיון צילום:  Hadas Parush/Flash 90

טבילה במקווה בקורונה: מי דואג למקוואות בירושלים?

קרא עוד