סגור

נעצרה העברת המידע על נדבקי קורונה - מחשש לפגיעה בפרטיות

משרד המשפטים החליט לעצור את העברת פרטי חולה הקורונה, בעקבות בעיות משפטיות שקשורות לשמירה על פרטיות הנדבקים בנגיף, למרות שהפרטים הועברו כבר למספר רשויות

חדשות כיפה
ו בניסן התשפ
,
31 במרץ, 2020 15:19
 אילוסטרציה

אילוסטרציהצילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

משרד המשפטים הורה לעצור את העברת המידע, הנוגע להידבקות בנגיף הקורונה, לרשויות המקומיות, בעקבות בעיות משפטיות שהתעוררו הקשורות לשמירה על פרטיות הנדבקים. כך פורסם ב ynet היום (ג'), מהמידע עולה כי כמה רשויות מקומיות כבר קיבלו את המידע, אך בשלב מסוים העברתו ליתר הרשויות נפסקה, למרות פניית ראשי הרשויות למשרד הבריאות בעניין.

נזכיר, כי שר הבריאותיעקב ליצמן ושר הפנים אריה דרעי, סיכמו אתמול כי משרד הבריאות יעביר את פרטי הנדבקים בקורונה לידי הרשויות המקומיות בהן הם מתגוררים. בהודעתם נמסר כי "פרטי חולי הקורונה וכן פרטי המבודדים יועברו למשרד הפנים, ומשם יועברו הנתונים לכלל הרשויות תוך חיסיון מידע ושמירה על צנעת הפרט, זאת במטרה לעקוב אחר יישום ההנחיות והאזהרות שניתנו לציבור".

כאמור, מסירת המידע לגורמי הרווחה והבריאות ברשויות הפסיקה, בעקבות החשש שמידע זה יפגע באופן שאינו מידתי בזכות כל אדם לפרטיות, בעיקר ברשויות המקומיות הקטנות, בהם אנשים מכירים אחד את שכנו.

 

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

דנה ויס צילום: Hadas Parush/Flash90

משיבים מלחמה: דנה וייס וחדשות 12 יגישו תביעת דיבה נגד יאיר נתניהו

קרא עוד