משה טור-פז לכיפה: "תומך בהחלטה של לפיד"

איש יש עתיד הסרוג סבור שיו"ר יש עתיד קיבל את ההחלטה הנכונה: "זו לא ממשלת אחדות לאומית, זו ממשלת גוש ה- 58 עם עוד כמה". לעומתו ,חברי יש עתיד בעבר, הרב שי פירון ועליזה לביא, חתומים על העצומה המגבה את החלטתו של בני גנץ: "מנהיגות נבחנת ביכולת לקבל החלטות קשות ואמיצות"

מירב כהן, חדשות כיפה 31/03/20 11:26 ו בניסן התשפ

משה טור-פז לכיפה: "תומך בהחלטה של לפיד"
טור-פז, צילום: באדיבות המצולם

הסרוגים של מפלגת יש עתיד חצויים בדעתם באשר להחלטה של יו"ר המפלגה, יאיר לפיד, לא לחבור לממשלת אחדות תחת נתניהו עם בני גנץ. חברי הכנסת לשעבר, הרב שי פירון ועליזה לביא, חתמו על עצומה התומכת בממשלת האחדות, לעומתם משה (קינלי) טור-פז מסביר לחדשות כיפה מדוע הוא סבור כי ההחלטה שגויה: ,במקום 'ישראל לפני הכל', אנחנו רואים 'ביבי לפני הכל'". 

חברי יש עתיד מהציונות הדתית הודיעו שהם נגד ההחלטה של לפיד לא לחבור לממשלת אחדות תחת נתניהו, מה דעתך? 

"אני מכבד את הדעות של אלו שבחרו ככה, אבל העמדה שלי שונה. חשוב לי להבהיר שאני רואה את עצמי כאיש ימין ומאמין בחיבורים, גם בעת הזו. יש לי שלוש סיבות לכניסה שלי לפוליטיקה, הראשונה, זה חיבורים בין חלקי ישראל השונים, כשהדגש היה החברה החרדית והערבית והפריפריה החברתית. שנית, לשנות את סדר העדיפויות הלאומי והחברתי, והדבר האחרון הוא חוסר אמונה בדרך של נתניהו, למרות שאני בא מהימין. מה שראיתי בשנים האחרונות, וזה הולך ומתעצם, זה ביבי לפני הכל. מה שקורה במשא ומתן הקואליציוני כרגע זה שהיחס למיעוטים לא משתנה, הערבים נשארים בחוץ והחרדים לא באמת נכנסים מתחת לאלונקה ובעייני זה מאוד חמור. סדר העדיפויות הלאומי לא משתנה, במקום 'ישראל לפני הכל', אנחנו רואים 'ביבי לפני הכל'. זו לא ממשלת אחדות לאומית, זו ממשלת גוש ה- 58 עם עוד כמה. 

זה מטריד אותי מאוד מה שעושים לציונות הדתית בזמן הזה ואני רואה מה שעושים לבנט, שעד לפני רגע היו צריכים אותו, אבל עכשיו בועטים בו כי כבר ביבי לא צריך אותו ואת ימינה. היחס לערבים כמוקצים מחמת מיאוס, חמור מאוד לדעתי. אני חושב ששר ערבי זו היתה הזדמנות. 

בנוסף העובדה שתיק החינוך נעדר מכל ההסכמים, לבלוק הימין ולחוסן לישראל לא אכפת ממנו, זה מעיד שיש סדר עדיפויות לקוי. כאיש חינוך משרד החינוך הוא הכי חשוב בעייני והוא המפתח להכל. זו מראה שאנחנו לא בכיוון הנכון. אני מקווה שבעתיד סדר העדיפויות יהיה שונה ושהממשלה תשרת את כל חלקי העם ואוכלוסייה, לצערי כרגע זה לא קורה, אז לפיד לקח את ההחלטה הנכונה לא להיכנס לממשלה".

במקביל, מטה המאבק לממשלת אחדות שיגר מכתב חיזוק ליו"ר כחול לבן, בני גנץ, על ההחלטה לוותר ולחבור לממשלה תחת נתניהו. על העצומה חתומים בין היתר חברי יש עתיד לשעבר, שר החינוך לשעבר הרב שי פירון וחברת הכנסת לשעבר עליזה לביא. העצומה נכתב: "מנהיגות נבחנת ביכולת לקבל החלטות קשות ואמיצות. מנהיגות נבחנת בנכונות לשלם מחיר כבד. 

צילום: ללא

 עוד חתומים על העצומה הם הזמר קובי אוז, הקומיקאי והסופר הסרוג חנוך דאום, יושב ראש התעוררות בירושלים,עופר ברקוביץ, ומנכ"ל קבוצת עזריאלי, אלוף מנחם עינן. 

 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר