סגור

משה טור-פז לכיפה: "תומך בהחלטה של לפיד"

איש יש עתיד הסרוג סבור שיו"ר יש עתיד קיבל את ההחלטה הנכונה: "זו לא ממשלת אחדות לאומית, זו ממשלת גוש ה- 58 עם עוד כמה". לעומתו ,חברי יש עתיד בעבר, הרב שי פירון ועליזה לביא, חתומים על העצומה המגבה את החלטתו של בני גנץ: "מנהיגות נבחנת ביכולת לקבל החלטות קשות ואמיצות"

מירב כהן, חדשות כיפה
ו בניסן התשפ
,
31 במרץ, 2020 11:26
 טור-פז

טור-פזצילום: באדיבות המצולם

הסרוגים של מפלגת יש עתיד חצויים בדעתם באשר להחלטה של יו"ר המפלגה, יאיר לפיד, לא לחבור לממשלת אחדות תחת נתניהו עם בני גנץ. חברי הכנסת לשעבר, הרב שי פירון ועליזה לביא, חתמו על עצומה התומכת בממשלת האחדות, לעומתם משה (קינלי) טור-פז מסביר לחדשות כיפה מדוע הוא סבור כי ההחלטה שגויה: ,במקום 'ישראל לפני הכל', אנחנו רואים 'ביבי לפני הכל'". 

חברי יש עתיד מהציונות הדתית הודיעו שהם נגד ההחלטה של לפיד לא לחבור לממשלת אחדות תחת נתניהו, מה דעתך? 

"אני מכבד את הדעות של אלו שבחרו ככה, אבל העמדה שלי שונה. חשוב לי להבהיר שאני רואה את עצמי כאיש ימין ומאמין בחיבורים, גם בעת הזו. יש לי שלוש סיבות לכניסה שלי לפוליטיקה, הראשונה, זה חיבורים בין חלקי ישראל השונים, כשהדגש היה החברה החרדית והערבית והפריפריה החברתית. שנית, לשנות את סדר העדיפויות הלאומי והחברתי, והדבר האחרון הוא חוסר אמונה בדרך של נתניהו, למרות שאני בא מהימין. מה שראיתי בשנים האחרונות, וזה הולך ומתעצם, זה ביבי לפני הכל. מה שקורה במשא ומתן הקואליציוני כרגע זה שהיחס למיעוטים לא משתנה, הערבים נשארים בחוץ והחרדים לא באמת נכנסים מתחת לאלונקה ובעייני זה מאוד חמור. סדר העדיפויות הלאומי לא משתנה, במקום 'ישראל לפני הכל', אנחנו רואים 'ביבי לפני הכל'. זו לא ממשלת אחדות לאומית, זו ממשלת גוש ה- 58 עם עוד כמה. 

זה מטריד אותי מאוד מה שעושים לציונות הדתית בזמן הזה ואני רואה מה שעושים לבנט, שעד לפני רגע היו צריכים אותו, אבל עכשיו בועטים בו כי כבר ביבי לא צריך אותו ואת ימינה. היחס לערבים כמוקצים מחמת מיאוס, חמור מאוד לדעתי. אני חושב ששר ערבי זו היתה הזדמנות. 

בנוסף העובדה שתיק החינוך נעדר מכל ההסכמים, לבלוק הימין ולחוסן לישראל לא אכפת ממנו, זה מעיד שיש סדר עדיפויות לקוי. כאיש חינוך משרד החינוך הוא הכי חשוב בעייני והוא המפתח להכל. זו מראה שאנחנו לא בכיוון הנכון. אני מקווה שבעתיד סדר העדיפויות יהיה שונה ושהממשלה תשרת את כל חלקי העם ואוכלוסייה, לצערי כרגע זה לא קורה, אז לפיד לקח את ההחלטה הנכונה לא להיכנס לממשלה".

במקביל, מטה המאבק לממשלת אחדות שיגר מכתב חיזוק ליו"ר כחול לבן, בני גנץ, על ההחלטה לוותר ולחבור לממשלה תחת נתניהו. על העצומה חתומים בין היתר חברי יש עתיד לשעבר, שר החינוך לשעבר הרב שי פירון וחברת הכנסת לשעבר עליזה לביא. העצומה נכתב: "מנהיגות נבחנת ביכולת לקבל החלטות קשות ואמיצות. מנהיגות נבחנת בנכונות לשלם מחיר כבד. 

צילום: ללא

 עוד חתומים על העצומה הם הזמר קובי אוז, הקומיקאי והסופר הסרוג חנוך דאום, יושב ראש התעוררות בירושלים,עופר ברקוביץ, ומנכ"ל קבוצת עזריאלי, אלוף מנחם עינן. 

 

31.03.2020

1. טורפז (שפוי)

טורפז איננו סרוג. הכיפה שלו היא גנבת דעת של הציבור וכביכול של הבורא, ואולי אולי בעיקר של עצמו!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

דווח על תגובה לא ראויה
31.03.2020

2. עודד פעם בחירות???? (מה הוא רוצה?)

מה אתה מציע?

דווח על תגובה לא ראויה
31.03.2020

3. צודק במאה אחוז (ש)

טורפז צודק לגמרי. לא נראה שהולכים לממשלת אחדות. נתניהו לא ויתר לרגע אחד על גוש הימין חרדים ואם כן איך אפשר שתהיה במצב כזה ממשלת אחדות? מה שעוד מובן זה שהגוש הזה מעניין את נתניהו כשלג דאשתקד. הוא צריך אותו כדי לשרוד באופן אישי בפוליטיקה. כולנו נשלם על כך מחיר כבד גם בימין וגם בשמאל. וטוב שיש התעוררות גם בימין של אנשים שרואים את הדברים נכוחה.

דווח על תגובה לא ראויה
31.03.2020

4. לקקן לבוס (צחי)

דואג לכיסא שלא יפטר אותו לפיד הדיקטטור המחבל הפוליטי.
חבורה של פושעים שלא אכפת להם מהמדינה - שיהיו עוד בחירות, למה לא, העיקר הכיסא

דווח על תגובה לא ראויה
31.03.2020

5. זה לא אחדות זה רק חצי העם ועוד קצת (והיה עוד יותר אם יש עתיד ותל"ם היו מצטרפים)

דווח על תגובה לא ראויה
31.03.2020

6. אם אתה בעד חרדים למה אתה הולך עם מי שעשה הכי הרבה נזק בשילוב שלהם? (לבוא בהתנשאות ושנאה כ"אנטי" רק מעכב את השילוב שלהם)

דווח על תגובה לא ראויה
31.03.2020

7. גנץ פעל לפי "ישראל לפני הכל". לפיד פעל "רק לא ביבי לפני הכל". לא היתה שום אפשרות אחרת (ממילא בחירות נוספות היו יוצרות ממשלת ימין מובהקת)

דווח על תגובה לא ראויה
31.03.2020

8. ערבים אינם מוקצים מחמת מיאוס אלא הנציגים שלהם שבאופן גלוי תומכים ברצח חיילים (ואתה מעדיף לשבת איתם אבל פוסל מחמת מיאוס את בלוק ה-58...)

דווח על תגובה לא ראויה
31.03.2020

9. נאמן לאמת ולדרך (מולי)

משה קינלי יקר!!!! מצדיע לך תמשיך הלאה חולם לראות אותך שר החינוך בממשלת ישראל מטעם יש עתיד.

דווח על תגובה לא ראויה
31.03.2020

10. טור פז דתי סרוג כמו שהרב שיינברג מצפת רב (יוסף בן אליה)

דתי ביש עתיד

דווח על תגובה לא ראויה
31.03.2020

11. עם הדעות המעוותות האלה, נתנו לו להיות ראש מינהל חינוך בי-ם....בושה..... (ירושלמי)

דווח על תגובה לא ראויה
31.03.2020

12. אכזבה קשה מגנץ וחבורתו, אין מילים להרגשה (שרמן רבקה)

הרגשת בגידה הבוחרים והפעילים, עשינו הכל ועבדנו קשה למען כחול לבן, בסוף החליט גנץ למרות שקיבל מנדט מהנשיא, לזחול על ארבע לביבי ולהיות תחתיו ועוד להקים ממשלה רחבה שלא היתה מעולם, 30או34 שרים, שחיתות שחיתות שחיתות וחוצפה

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הרב אבינר צילום: Yonatan Sindel/Flash90

מחילול השם לקידוש השם: הזיגזג של הרבנים החרד"לים

קרא עוד