סגור

תלמיד ישיבה הותקף בעיר העתיקה, המשטרה סגרה את התיק לאחר שלושה ימים

בחור ירושלמי בן 18 צעד בעיר העתיקה בדרכו לסעודת פורים, אך הותקף בדרך על ידי בן מיעוטים שהכה אותו. התלמיד הגיש תלונה אולם התיק נסגר לאחר שלושה ימים. "מרגיש זלזול מצד המשטרה"

משה סלע, חדשות כיפה
ו בניסן התשפ
,
31 במרץ, 2020 10:05
אילוסטרציה

אילוסטרציהצילום: shutterstock

תלמיד הישיבה שהגיש תלונה על תקיפה אלימה שעבר בחג פורים בעיר העתיקה, הופתע לגלות שהתיק נסגר לאחר שלושה ימים מרגע הגשת התלונה. התלמיד, ליטאי בן 18 תושב ירושלים, תיאר כי בחג הפורים הוא הוזמן להתארח ברובע היהודי. כאשר בדרכו לבית המארח עבר ליד קבוצת בני מיעוטים. תוך כדי המעבר, אחד מעם החל לתקוף אותו.

"אחד מהם קם, בעט בי בבטן ונתן לי בוקס לפרצוף. המכה כאבה לי במשך כמה ימים לאחר מכן. למחרת, ביום חמישי, הגשתי תלונה במשטרה. כשהתקשרתי ביום ראשון לשאול מה עם התיק, אמרו לי שהתיק נסגר. לא הסבירו למה. מרגיש זלזול מצד המשטרה" אמר התלמיד ההמום.

עורך דינו, חיים בלייכר מארגון חוננו, שלח מכתב למשטרת מרחב דוד בבקשה לקבל את חומרי החקירה בתיק, על מנת לערר על סגירתו. בנוסף, ביקש לוודא כי המשטרה אספה את סרטוני מצלמות האבטחה במקום. במכתבו ציין עו"ד בלייכר כי "מדובר באירוע אנטישמי מכוער. חובת רשויות החוק למגר תופעה חמורה זו".

"התקיפה של בחור הישיבה היא חלק מתופעה נרחבת של תקיפות יהודים על רקע לאומני אנטישמי", הוסיף בלייכר, "בשל כך חובה על רשויות האכיפה להתייחס במלא הרצינות לכל אירוע תקיפה מסוג זה, ולהביא למיגור התופעה החמורה על ידי מעצר התוקפים והעמדתם לדין. אנו דורשים מהמשטרה פתיחה חדשה של התיק ומעצר התוקף, ובכוונתנו לערער על סגירת התיק לפרקליטות המדינה".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

דרור אופן עם תמנו-שטה צילום: דוברות

סרוג בראש מטה שרת הקליטה

קרא עוד