סגור

הממשלה אישרה את ההגבלות החדשות: התכנסויות אסורות. יציאה מהבית - עד 100 מטר

ההנחיות החדשות מורות כי מקומות העבודה הלא חיוניים יצטרכו לצמצם את פעילותם, מנהלי העבודה ינחו את העובדים לשמור בקפדנות על כללי היגיינה ולדאוג שלא יהיו במעלית יותר משני נוסעים

חדשות כיפה
ו בניסן התשפ
,
31 במרץ, 2020 7:41
 נתניהו בישיבת ממשלה

נתניהו בישיבת ממשלהצילום: פלאש 90, מארק ישראל סלם

באישון לילה, הממשלה אישרה את ההגבלות החדשות במסגרתן חיילים יפטרלו לצד שוטרים, אך ללא נשק כבר החל היום (ג').  ממחר (ד') במקום עבודה לא ישהו למעלה מ-10 עובדים בו זמנית ולא תתאפשר התכנסות, לרבות לא לצורך תפילה וחתונה, במרחב הציבורי.

אלו ההנחיות החדשות במקום העבודה: 

- במקום עבודה לא ישהו בו-זמנית יותר מ-10 עובדים או 15% ממצבת העובדים, לפי הגבוה מביניהם. על אף האמור, רשאי מעסיק להעלות את מספר העובדים המרבי המותר לשהייה בו זמנית עד לשיעור של 30% ממצבת העובדים כל עוד ההעלאה חיונית לפעילות השוטפת של מקום העבודה, והמעסיק דיווח למנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה את שמות העובדים שנוכחותם נדרשת במקום העבודה, את תפקידם ואת הטעמים שבשלהם נדרשת נוכחותם כאמור. ההנחיה מתייחסת למקום עבודה לא חיוני.

- מנכ"ל בעסק שהוגדר כמקום עבודה חיוני לא יוכל לאפשר לעובדי המנהלה להגיע אלא במקרים שנוכחותם חיונית.

- לא תתאפשר קבלת קהל במקום העבודה אלא לצורך אספקת מוצרים או שירותים חיוניים ובלבד שצומצמו ככל הניתן מספר נותני השירות. (מתייחס למקום עבודה לא חיוני)

- במקום עבודה שבו מועסקים דרך כלל עובדים במשמרות, ישבץ המעסיק, ככל האפשר, את אותה קבוצת עובדים יחד באותה המשמרת.

- במטרה להפחית את מספר עובדי המגזר הציבורי השוהים במקום העבודה, נקבע כי החל ממחר (ד׳) מנכ"ל לא יאפשר כניסה או שהיה של עובדים חיוניים, במקום העבודה, בשיעור העולה על 20% ממצבת העובדים. על כל חריגה נדרש המנהל להגיש דיווח לנציב שירות המדינה לגבי היקף העובדים החיוניים הנוספים שנוכחותם חיונית והטעמים לכך.

- נקבע כי טרם הגעת העובד למקום העבודה, העובד ימדוד חום וימלא הצהרה על מדידת חום והיעדר תסמינים (חום גוף מעל 38 מעלות צלזיוס, שיעול, קושי בנשימה). העובד יגיע למקום העבודה עם הטופס המלא לאותו יום, ועל המעביד לאסוף ולשמור את הטפסים כאמור. לעניין עובד שאינו מועסק במסגרת עסק או משלח יד של המעסיק – הצהרה יכולה להיעשות בעל פה.

- במקום עבודה בו לא ניתן לשמור על מרחק של 2 מטרים בין עובד לעובד ידאג המעסיק לאמצעים אחרים למניעת הדבקה. לכל עובד יוקצה ציוד אישי קבוע ככל הניתן. ציוד בשימוש של יותר מאדם אחד יעבור חיטוי קפדני לפני כל העברה מאדם לאדם. תינתן הנחיה לעובדים לשמור בקפדנות על כללי היגיינה ובכלל זה שטיפת ידיים, בנוסף בעת שימוש במעלית במקום העבודה, לא יהיו במעלית יותר משני נוסעים

- הממשלה אישרה להוסיף עובדי פיקוח מהמגזר הציבורי המוסמכים בהטלת קנסות, שאינם עובדים חיונים במשרדיהם, כדי לסייע בהגברת האכיפה של הצווים והתקנות למניעת התפשטות נגיף הקורונה.

- מעבדות לתיקון מוצרי תקשורת ומחשבים יורשו לקבל לקוחות בבית העסק בהתאם להנחיות משרד הבריאות. שירותי משלוחים מותרים לכל סוגי המוצרים ובהתאם להנחיות משרד הבריאות.

- בעל דוכן בשוק קמעונאי רשאי לפתוח חנות מקוונת, שממנה יוכל לספק מוצרים בשירות משלוחים בלבד. הכל כמובן בתנאי שהשוק והדוכן עצמו סגורים לקהל.

אלו ההנחיות החדשות בנוגע להתכנסות במרחב הציבורי:

לא תתאפשר התכנסות, לרבות לא לצורך תפילה וחתונה, במרחב הציבורי. יתאפשר בכותל המערבי קיום מניין אחד, בכל תפילה, של 10 אנשים במרחק של 2 מטרים זה מזה. הלוויה תערך במקום פתוח בלבד ובהשתתפות של עד 20 אנשים. ברית מילה תיערך בהשתתפות של עד 10 אנשים. התקנות לעניין חתונה יכנסו לתוקפן ממחר (ד') בשעה 08:00.

הממשלה החליטה כי יציאה ממקום מגורים, תותר ליחיד או לאנשים הגרים באותו בית, לזמן קצר ולמרחק של עד 100 מטר ממקום המגורים.

31.03.2020

1. למה אתם מחכים? (אילה)

למה אתם שאננים?למה אתם מחכים?
לעוד מקרה מוות תטילו סגר כללי שבועיים שזה יעבור ויעלה חלאס
יהיה אפשר להזמין רק באתר ולמי שאין בטלפון

דווח על תגובה לא ראויה
31.03.2020

2. 1 - למרות שאני נוטה להסכים, זה לא מעשי (איך לאכוף?) וזה גם לא סיפור של שבועיים (במקומות אחרים מדברים על סגר של 6-10 שבועות)

דווח על תגובה לא ראויה
01.04.2020

3. חייבים להישאר בבית!! לבד בבית ומחפש ללמוד? (קרוב אלי)

אם אתה מחפש ללמוד ואין לך עם מי, ארגון קרוב אלי כאן לחבר אותך לחברותא המתאימה בכל נושא, זמן ודרך שתבחר
לפרטים נוספים:
www.karovelay.co.il/korona

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

בית משפחת דוואבשה השרוף בדומא צילום: מרים אלסטר/פלאש 90

הרב אבינר על ההרשעה בפרשת דומא: "ייתכן וקרתה כאן טעות חמורה"

קרא עוד