אופטימיות זהירה: קצב ההתפשטות היומי של הקורונה נמוך מהצפוי

בדיון אצל רה"מ התברר שקצב ההתפשטות היומי של הקורונה נמוך מהצפוי. במשרד הבריאות מבהירים כי צעדי ההסגר פועלים אך בקרוב לא צפויות הקלות בהנחיות. מספר החולים המעודכן: 4,247. ומנגד, 132 החלימו מהנגיף. בקרוב: משרד הבריאות ישלח לאזרחים שאלון תסמיני קורונה

אלעד הומינר, חדשות כיפה
ד בניסן התשפ
,
29 במרץ, 2020 21:03
דיון במשרד הבריאות

דיון במשרד הבריאותצילום: הותר לשימוש

למעלה מחודש לאחר שהחלו ההנחיות החדשות בשל התפשטות נגיף הקורונה, הציפייה בישראל היתה, שהגידול היומי בחולים במצב קשה ומתים מנגיף קורונה, יהיה בקצב של פי 1.25 ליום. היום (א') מתברר בדיון אצל ראש הממשלה נתניהו שהגידול היומי עומד על פי 1.15, כך דווח בחדשות הערב של 'כאן'. 

;

הנתון החשוב ביותר במלחמה בנגיף הוא שיעור הגידול היומי במספר המתים ומספר המאושפזים במצב קשה. מערכת הבריאות בודקת כל העת שהקצב לא עולה בעזרת ההנחיות החדשות לציבור, בהן הוא התבקש שלא לצאת מביתו. בזכות הנתון המעודד, במשרד הבריאות שוקלים האם להמתין עם החמרה נוספת בסגר או שמא עדיף להטיל סגר כולל על האזרחים בכדי למנוע את התפשטות המחלה. 

קצב גידול של 1.10-1.15 מאפשר למערכת הבריאות לעמוד במשימת הטיפול בקורונה מבלי שתקרוס ולוודא שלא יהיו יותר חולים ממכונות הנשמה, אולם כל עוד הגידול הוא מעל 1, זה אומר שעדיין יש התפשטות ועל כן צריך להיזהר.

ובתוך כך פרסם הערב משרד הבריאות כי מספר חולי הקורונה בישראל ממשיך לעלות ועומד על 4,247 חולים. מתוכם 3,944 במצב קל, 82 במצב בינוני, 74 חולים מוגדרים במצב קשה ועוד 59 מונשמים. הנתון שממשיך לעלות הוא מספר המחלימים מהנגיף, 132. נזכיר שמספר מקרי המוות בישראל עלה היום וכעת יש 15 נפטרים מהקורונה

עוד פורסם הערב כי בימים הקרובים משרד הבריאות בשיתוף קופות החולים ומד"א, ישלח שאלון תסמינים קצר ואנונימי מידי יום במטרה לספק תמונת מצב של תסמינים אופייניים שיכולים לרמוז על התפשטות הקורונה בישראל ולסייע למערכת הבריאות בקבלת החלטות. ככל שיותר אנשים ישתפו פעולה וישיבו על השאלון, כך למערכת הבריאות תהיה תמונה טובה יותר של סימפטומים הקשורים להתפשטות הנגיף. לשאלון "ביחד ננצח את הקורונה" 

השאלון הינו אנונימי וקצר והמערכת אינה אוספת פרטים אישיים ולאף גורם אין אפשרות ליצור קשר עם המשיבים לשאלון. מי שיענה על השאלון יתבקש להזין את שם היישוב והרחוב שבו הוא גר וכך ניתן יהיה לייצר מפה תסמינים והתפשטותם ברחבי הארץ. 

המערכת פותחה עבור משרד הבריאות על ידי הסטרטאפ הישראלי, דיאגנוסטיק רובוטיקס, בשיתוף קופות החולים, מד״א, ומכון ויצמן.

 

 

 

29.03.2020

1. אף אחד לא יוצא מהבית בלי מכתב קורונה וזהו (ביתרי בדם)

קודם כל משקיעים בעובדים החיונים אחר כך משקיעים לאט לאט באנשים בכל הכוח ובמהירות כמובן במשרות מלאות ולהגדיל ל 20 אלף בדיקות ולשחרר ככה אזרחים עם פתקים של הבדיקות וככה נלחמנו בנגיף

דווח על תגובה לא ראויה
29.03.2020

2. לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!! (מאיר - עברי אנכי)

דווח על תגובה לא ראויה
29.03.2020

3. הנגיף הפיזי כתוצאת הנגיף הרוחני (יוסף בן אליה)

הגיע הזמן להתעורר ולהתנער מהשקרים הריקים ומהעבודה זרה של המדינה-ממשלה-פרובידנס כאילו ''כל יכול'' , כמו פרעה שאמר '' מי השם אשר אשמע בקולו '' או הגונבים לעצמם זכות -קראדיט על כל הטובות והברכות שהשם מרעיף עלינו באהבתו את אבותינו לאלף דור '' כי השם הוא הנותן לך כח לעשות חיל'' , כאשר רואים היום כמה גאווה , כמה חולשה , כמה שחיתות בדייפסטייט , רואים הנגיף של חוקים מושחתים ( גידוף השם משפטיו תורתו וחוקותיו , ענישה חלשה לרוצחים כעידוד לרצח , וענישת יתר לא במקום , היתר שהוא עידוד על חילול שבת , ניאוף אשת איש , משכב זכר , ועוד , עושק העם מירושתו , שזה הנחלות שמגיעות בדין ירושה לכל אחד מאיתנו מבית שמש ודרומה , ומהרצליה וצפונה , ועוד.. , מה השם ביקש מאיתנו שנחייה שיהיה טוב לנו ולבנינו , שננוח יום אחד בשבוע , שלכל אחד יהיה נחלה לירושה , שאישתו לא תימעל בו מעל עם זונה מהסביבה , שכל איש בניו ובנותיו יהיו כשרים , טהורים , קדושים , ולא קדשים וקדשות , כדאי לנו במוקדם האפשרי , לחוקק חוקים , המפסיקים את התפשטות הנגיף הרוחני של היתר-עידוד מעשה רשע , ולעומתם לחוקק חוקים המעודדים , המחזקים , והשומרים על כל בני העם מעצמם ומאחרים) . ''ובחרתם בחיים'' .
בחושבי לבדי בטוח טעיתי , אם במקצת תעבירו נא , תתקנו נא , ואם לרוב תגניזו נא .

דווח על תגובה לא ראויה
30.03.2020

4. תגובה ליוסף בן אליה (ר.)

יישר כח על הדברים. תוסיף בבקשה גם את העניין שבכל ראש חודש היתה באה קבוצה של רפורמיות לעבוד עבודה זרה בכותל, ללעוג ליהדות, ללעוג לעבודת המקדש, לומר נוסח פרובוקטיבי שעובר על "לא תישא את שם ה' לשוא" (נוסחים מזויפים שלועגים לעבודת המקדש) ומסוכן לעולם כולו! והזהרנו אותם שוב ושוב ושוב ושוב והן היו לועגות וממשיכות בעבודה הזרה שלהן. והנה מה שהכלי יקר אומר על החטא הזה שהן חטאו: (שמות כ ז)
"ואם כן בדין נזדעזע כל העולם בשעה שאמר לא תשא כי כולם נוגעים בדבר העונש, וטעמו של דבר מבואר בלשון לא תשא שהוא לשון הגבהה כי דבר זה דומה לנושא האילן ומגביהו שודאי כל הענפים מזדעזעים עם האילן... כך הנשבע בשמו יתברך יען כי כל הנמצאים תלוין בשמו יתברך והנושא את שמו יתברך כאילו נשא והגביה כל הענפים הנשואים עמו ודבוקים בו דהיינו כל נמצאי מעלה ומטה, ואם כן דין הוא שכולם מזדעזעים ושיהיה הפורענות נוגע בכולם ולפיכך נאמר כאן כי לא ינקה ה'. לשון כי הוא כמו נתינת טעם וכאילו הוא מילתא דפסיקא שאי אפשר לנקותו כי לא ניתן למחילה כלל, והוא הדבר אשר דיברנו בשם ה' כי אין הקדוש ברוך הוא מוחל כי אם בדברים שבינו לבין הבריות אבל לא בדברים שבין אדם לחבירו, ולפיכך זה שנגע בגוף האילן הקדוש וגרם פורענות לכל הענפים דרי מעלה עם דרי מטה איך ימחול לו הקדוש ברוך הוא, והנמצאים שקיבלו הפורענות בעבורו איפה הם שיכול לפייסם וכי יוכל לילך מקצה השמים ועד קצהו ומתהום ארעא עד רום רקיע לפייס את כל הנמצאים שבעליונים ובתחתונים שהרי נגע בכולם, לכך נאמר כי לא ינקה ה' אין הדבר ביד הקדוש ברוך הוא למחול עוון זה כי לא ניתן למחילה כלל. ואין להאריך יותר בחומר השבועה ובחומר המזכיר שם שמים לבטלה כי זה ידוע ומפורסם. ואורך גלות זה יוכיח כי יספיק עוון זה לבד לאורך גלות החל הזה מצד ההרגל המצוי על לשוננו כי שם שמים שגור בפה כל איש מישראל לא יזדעזע ולא יפחד בזכירתו, ועל כל עבירות שבין אדם לחבירו יש דין למטה ובעוון פלילי זה לית דין ולית דיין".
ועכשיו הזמן להפעיל לחץ על נבחרי הציבור שישמרו על קדושת הכותל מפני עבודה זרה בתוכו במקום שהשכינה שרויה בו ללעוג על היהדות הרי זה בלתי נסבל ובלתי נסלח אנא הפיצו זאת והפעילו לחץ למנוע זאת שלא יחולל יותר כבוד שמים בשריד בית מקדשנו!

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: יחצ

אוניברסיטת בר אילן מציעה הרשמה גם ללא פסיכומטרי

קרא עוד