העתירה נדחתה: התחבורה הציבורית בשבת ברמת גן תמשיך לפעול

בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה את עתירת ארגון 'חותם' והרב יעקב אריאל נגד קווי האוטובוס המופעלים בשבתות ברמת גן, וחייב את העותרים בתשלום הוצאות משפט בסך 25 אלף ש"ח

יהונתן קליין, חדשות כיפה
ד בניסן התשפ
,
29 במרץ, 2020 11:01

'אוטובוס השבת' של מפלגת מרצ בירושלים. ארכיוןצילום: אורן נחשון, פלאש 90

תחבורה ציבורית כרגע אין, וגם תחבורה בכלל לא ממש קיימת בימי הקורונה, אך בבית משפט השלום בתל אביב ניתן בסוף השבוע פסק דין בעתירה שהגישו הרב יעקב אריאל, ארגון 'חותם' ועוד שורת ארגונים ואנשים פרטיים נגד עיריית רמת גן, בטענה כי קווי האוטובוס שהיא מפעילה בשבתות - אינם חוקיים. 

בית המשפט דחה את העתירה, לאחר דיון בטענות שהעלו העותרים, שיוצגו על ידי עו"ד יחיאל וינרוט, לפיהן מדובר בתחבורה ציבורית - ולכך בעבירה על החוק, בשל העובדה כי מדובר ב"קו שירות", הדורש אישור ממשרד התחבורה.

השופטת רחל ברקאי כתבה בתשובתה בין היתר: "נחה דעתי כי המתווה שתוכנן נועד לאזן בין הרצונות והצרכים השונים של כלל התושבים בעיר רמת גן. כך, גם נעשה מאמץ לצמצם, ככל האפשר, את מעבר ההסעות בסמוך לריכוזי אוכלוסייה דתיים ולבתי כנסת".

בהמשך פסיקתה כתבה השופטת כי "אין חולק כי מדובר בהסעה שנקבעו לגביה תחנות איסוף ופיזור נוסעים וכי הנוסעים עושים שימוש בהסעות אלו על פי שיקול דעתם ואולם, אין הנוסעים משלמים כלל עבור ההסעות ואלה משולמות על ידי העירייה כמזמין ההסעות. ההסעות עומדות לרשות המזמין, בכוחו להפסיק את ההסעות מהיום למחר וברצונו ימשיכן, אין כך הדברים כאשר מדובר בקו שירות הנמצא בפיקוח המדינה. על כן גם לא יידרש כל פיקוח כפי שנעשה בהפעלת קו שירות".

בסיכום הדברים דחתה השופטת את העתירה, והורתה כי על העותרים לשלם הוצאות משפט בסך 25 אלף ש"ח.

פסק הדין המלא:


להורדת הקובץ

29.03.2020

1. ותרצה הארץ את שבתותיה , מגדפי השם ביקשו תחב''ץ (יוסף בן אליה)

בשבת , כולל נבחרי ציבור ושופטים שונאי השם ותורתו , השם עשה שבוע שכולו שבת , מי להשם שיחוקק חוק למען השבת שהיא כולה מנוחה , הם רק רוצים להגיד כמו פרעה ''מי השם אשר אשמע בקולו''

דווח על תגובה לא ראויה
29.03.2020

2. עחעחעחע איזה כיף שלא נתנו לגוש (דני יהודי אמיתי)

הכי פאנטי ומנותק מהעולם, לנהל חיים של יהודים אמיתיים

דווח על תגובה לא ראויה
29.03.2020

3. משומדים! עכשיו טוב לכם, כאשר אף בחול אין תחבורה??? (ד"ר שלום פליסר)

דווח על תגובה לא ראויה
29.03.2020

4. מישהו חשב שבית המשפט יפסוק אחרת? (ענת)

ערכאות

דווח על תגובה לא ראויה
29.03.2020

5. יש שופטים בישראל (אבי )

כח הכבוד

דווח על תגובה לא ראויה
29.03.2020

6. ברוך השם! קידוש השם ממש! (כפיה דתית גורמת רק רע)

דווח על תגובה לא ראויה
30.03.2020

7. בושה (אורי )

גם אני חושב שאין שום סיבה לכפיה דתית ושזה לא מה שיעזור אבל יש פה שתי נקודות חשובות, אחת זה שגם אם אדם חילוני שלא חושב שיש בעיה שתופעל תחבורה ציבורית בשבת החוק האוסר על תחב"צ בשבת קיים וזו פגיע בדמוקרטיה. דבר שני הוא שזה שאין תחבורה ציבורית בשבת לא כופה על אף אחד שום דבר, אני לא מונע שום דבר מאף אחד פשוט יש חשיבות רבה לצביונה היהודי של מדינת ישראל וגם כבוד ליום השבת הוא חלק מזה.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

נתניהו צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו נזף בשרים: "יש תחרות מי יפתח יותר מהר, כל אחד היפראקטיבי"

קרא עוד