סגור

משרד הפנים ימצא דיור למבודדים ללא פתרון בידוד הולם

הממשלה נערכת למצוא מקומות שהייה למי שצריך לשהות בבידוד על פי הנחיות משרד הבריאות, אך אין לו אפשרות טכנית למצוא מקום בכוחות עצמו. משרד הפנים יוביל את המהלך, בשיתוף משרד הבריאות, השלטון המקומי ורשויות הרווחה

חדשות כיפה
ד בניסן התשפ
,
29 במרץ, 2020 8:19
אחד המלונות שהוסבו עבור חולי קורונה

אחד המלונות שהוסבו עבור חולי קורונהצילום: גילי יערי, פלאש 90

שר הפנים אריה דרעי הנחה הבוקר (יום א׳) את משרד הפנים להיערך למציאת פתרונות בידוד לתושבים שאין להם את התנאים הבסיסיים לבידוד על פי הנחיות משרד הבריאות, במסגרת המאבק בהתפשטות נגיף הקורונה בישראל. 
המתווה יגובש בשיתוף פעולה בין משרד הפנים וראשי השלטון המקומי חיים ביבס, יו"ר מרכז השלטון המקומי ושי חג'ג' יו"ר מרכז המועצות האזוריות. משרד הפנים יוביל את הנושא ויגבש מדיניות ברורה.

הנחיית השר דרעי נעשתה בעקבות ישיבת ההיערכות לקראת הידוק הסגר, שהתקיימה ביום שישי בראשות רה"מ נתניהו. ההערכה היא כי היום תאושר בממשלה ההחלטה להדק את ההגבלות ואולי אף להטיל סגר מלא על ישראל. 

בתחילה ייערך מיפוי למבודדים שאינם חולים, שלא נמצא עבורםתרון לבידוד והם עלולים לסכן את עצמם ואת סביבתם. איתור המבודדים ייעשה ע"י הרשות המקומית שתיתן להם מענה: גורמי הרווחה יהיו בקשר ישיר עם מבודדים בבתים, הנמנים עם אוכלוסיית הקשישים, בעלי המוגבלויות ואחרים, על מנת לוודא שהם מקבלים מזון ותנאים בסיסיים. הנושא נמצא תחת אחריות משרד הרווחה והביטוח הלאומי.

משרד הבריאות יגדיר את תנאי הבידוד הנדרשים במקרה כזה ומינהל החירום במשרד הפנים ימפה את המסגרות האופציונליות להלנת מבודדים (פנימיות, כפר נוער, אכסניות וכו'). לצורך פעילות זו, יועמד תקציב תוספתי ממשרד האוצר למתן מענה תקציבי לצרכים הקיימים.

השר  דרעי אמר: "משרד הפנים עולה שלב בהיערכות לקראת אפשרות של הידוק הסגר. במקרה כזה, הרשויות המקומיות ייהפכו לשחקן המרכזי במאבק. נעמוד לצדן, נסייע בכל מה שצריך וניתן את המענים לצרכים שיעלו מהשטח, כדי להבטיח את יכולתן להמשיך ולהעניק את השירותים הנדרשים לאזרחים בתקופת המשבר".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

שר הדתות יעקב אביטן  צילום: Orelc-cc-by-sa

המשרד לשירותי דת הורה למועצות הדתיות: השיבו תשלומי האגרות לעסקים

קרא עוד