פרוייקט הסקי הדתי

שב"כ: למעלה מ-500 אזרחים אובחנו כחולי קורונה בזכות המעקב

למעלה מ-500 האנשים שנמצאו כחולי קורונה בישראל, התגלו בעקבות המעקב האלקטרוני שביצע השב"כ. "ללא איתורם המהיר וכניסתם לבידוד היו תושבים אלה בוודאות מדביקים רבים נוספים ללא ידיעתם"

חדשות כיפה 26/03/20 19:35 א בניסן התשפ

צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

במסגרת המאמץ הלאומי לצמצום התפשטות נגיף הקורונה, הוסמך שירות הביטחון הכללי ע"י ממשלת ישראל לסייע למשרד הבריאות באמצעות יכולותיו הטכנולוגיות המתקדמות, לטובת מניעת התפשטות נגיף הקורונה והצלת חיי אדם – ולתכלית זו בלבד. ההחלטה עוררה ויכוח בקרב הציבור, שכן מעכב כנגד האזרחים היא חדירה בוטה לפרטיות.

בשב"כ מבהירים כי הם ידאגו כי המעכב יהיה רק כדי לאתר חולים, ושיזהרו לא לפגוע בפרטיות האזרחים. אך מסר חשוב יותר שהשב"כ מנסה להעביר הערב (ה') הוא היעילות והחשיבות של קיום המעכב. "מזה כשבועיים פועל, מסביב לשעון, צוות של עובדות ועובדי שב"כ על מנת לספק למשרד הבריאות תמונה מדויקת עד כמה שניתן של אותם תושבים אשר שהו בקרבת חולים מאובחנים בקורונה ועלולים היו, בהתאם להגדרות משרד הבריאות, להידבק במחלה ולהדביק רבים נוספים – מבלי שכלל היו מודעים לכך".

נתונים שנמסרו היום ממשרד הבריאות מצביעים על כך שלמעלה מ-500 תושבי מדינת ישראל אשר נכנסו לבידוד לאחר שאותרו בעקבות הפעולות הטכנולוגיות של שב"כ, נמצאו לאחר בדיקה – כחולים מאובחנים במחלת הקורונה. "ללא איתורם המהיר וכניסתם לבידוד היו תושבים אלה בוודאות מדביקים רבים נוספים ללא ידיעתם". גם בדיון שהתקיים הבוקר בכנסת, עדכנה פרופ' סיגל סדצקי, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות כי ללא הסיוע הטכנולוגי של שב"כ לא ניתן להגיע ל-60% מהתושבים הנדרשים להיות בבידוד.

עוד נמסר מהשב"כ: "שירות הביטחון הכללי ימשיך לפעול בממלכתיות, במקצועיות ותחת מגבלות וריסונים ברורים שהותוו ע"י משרד המשפטים והדרג המדיני, בכדי לסייע במאמץ הלאומי למניעת התפשטות נגיף הקורונה בישראל ולהצלת חיי אדם".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר