סגור

בחסות הקורונה: מערת המכפלה נסגרת

הנחיות משרד הבריאות הגיעו גם למערת המכפלה שתהיה סגורה עד להודעה חדשה. מנייני תפילה יתאפשרו ברחבת המדרגה השביעית בכפוף לעמידה בהנחיות

חדשות כיפה
כט באדר התשפ
,
25 במרץ, 2020 21:27
מערה סגורה

מערה סגורהצילום: דוברות המשטרה

נגיף הקורונה פוגע גם באתרים הקדושים. בשל ההנחיות החדשות שפורסמו הערב, החל ממחר (ה), לא תתאפשר כניסת מתפללים למערת המכפלה. מנייני תפילה יתאפשרו ברחבת המדרגה השביעית בכפוף לעמידה בהנחיות (מרחק 2 מטר אחד מהשני). מצב זה ימשך כל עוד הנחיות משרד הבריאות בתוקף ועד להודעה חדשה.

לא רק מערת המכפלה, גם הר הבית נחסם למתפללים. עולים להר טענו כי הכניסה נחסמה רק ליהודים, אולם רוב הכניסות ממשיכות להיות מאוישות באנשי ווקף מוסלמים שאף נכנסים פנימה באופן חופשי. המתפללים היהודים דרשו כי הכניסה תותר גם להם, אך נענו בשלילה. 

מבין מקומות התפילה הקדושים, כרגע רק הכותל נשאר פתוח וזאת בשל היותו מ קום פתוח בן אנשים יכולים להתפלל במרחק שני מטרים האחד מהשני כמו שהורו בהנחיות משרד הבריאות. 

26.03.2020

1. כנסו (מיה)

בואו נודה על האמת, למרות כל הצינקנים אכולי הקנאה, נתניהו מנהל את המשבר הזה מצוין, הרבה יותר טוב ממה שהיו מנהלים אותו , גנץ המגמגם וההססן שצמוד ליועציו 7\24, ולפיד העיתונאי לשעבר שהודה שאיננו מבין כלום בכלכלה, ובחוסר אחריות מוציא סרטון שקורא לשים פס על ההנחיות.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הרב רפי פרץ  צילום: כיפה

רפי פרץ עוקץ את החרדים: "כששומרים על הכללים - הסיכוי להדבקה יורד"

קרא עוד