סגור

הלחץ עבד: בריטניה לא תשרוף גופות יהודים שנפטרו מנגיף הקורונה

ממשלת בריטניה נסוגה בה מההחלטה לשרוף את גופותיהם של נפטרים מנגיף הקורונה לאחר התנגדות עזה למהלך מצדם של יהודים ומוסלמים. יהודה משי זהב: "נעשה כל מאמץ בכדי לשמור על כבוד המת"

חדשות כיפה
כט באדר התשפ
,
25 במרץ, 2020 17:17
ארכיון. בית עלמין

ארכיון. בית עלמיןצילום: פלאש 90. דוד כהן

בעקבות העלייה הדרמטית בכמות הנפטרים מקורונה באנגליה, הניחה הממשלה בפני הפרלמנט הבריטי החלטה המסמיך את הרשויות לשרוף את קורבנות הקורנה, וזאת כדי לחסוך במקומות קבורה. הקהילות יהודים והמוסלמים במדינה, התנגדו בתוקף להצעה. בית הדין הגדול בלונדון פנה בבהילות בחצות הלילה אל יו"ר ועד רבני זק"א הגאון הרב יעקב רוז'ה שליט"א בבקשה לקבל חוות דעת הלכתית ששריפת גופות נוגדת את ההלכה היהודית, ושזה מהווה פגיעה חמורה באמונה היהודית.

הרב רוז'ה המשמש גם כחבר מועצת הרבנות הראשית ויו"ר 'ועד כבוד המת' ברבנות הראשית. הוציא מכתב מנומק על האיסור החמור בשריפת גופות וחילולם ועל החשיבות בהבאתם לקבורה על פי כללי ההלכה היהודית. הרב אף צירף פסק דין של הרבנות הראשית לישראל משנת 2007, בצירוף מאמר ארוך ומנומק של הרב הראשי לישראל דאז הרב יונה מצגר שליט"א על האיסור החמור בשריפת גופות.

מצוידים בפסק הדין ובחוות הדעת ההלכתית, פנו רבני וראשי הקהילות היהודיות בבריטניה לשרים וחברי פרלמנט בבריטניה, בבקשה לשינוי הצעת החוק. ואכן, אחרי כל ההשתדלויות, הצעת החוק שונתה בהוספת סעיף, שכל משפחה שתתנגד מטעמי דת או מצפון בשריפת גופת יקירם, הגופה לא תישרף.

אישים פוליטיים הודו לשרים בממשלה וחברי הפרלמנט שעזרו ללחוץ על ביטול ההחלטה. מספר מקרי המוות מנגיף הקורונה ברחבי בריטניה עלה בממוצע יומי לכארבע מאות נפטרים והרשויות הכריזו על עוצר מלא למעט חנויות אוכל ובתי מרקחת.

נציגת בית הנבחרים הבריטי, נאז שאה, אמרה: "הוקל לי שהממשלה הקשיבה לדברים שאמרנו על קבורות דתיות עבור אנשים מוסלמים ויהודים והביאה תיקון שיענה לדאגות שלנו. אני לא צריכה עכשיו להעביר את התיקון שלי להצבעה. תודה רבה לכולם על התמיכה!"

יהודה משי זהב יו״ר זק״א ברך על ההחלטה: "המצב בעולם קטסטרופלי, מאות מתים בכל יום כתוצאה מהנגיף, לצערי בין הנפטרים גם יהודים, אנחנו מקבלים עשרות פניות מקהילות יהודיות ברחבי העולם, לבקשות עזרה מול הרשויות במניעת שריפת הגופות, אנחנו נעשה כל מאמץ בכדי לשמור על כבוד המת כפי שאנחנו נלחמים תמיד. אנחנו מתפללים כל יום ומקווים שהמגפה תיעצר ושנוכל לטפל רק באירועים משמחים".

26.03.2020

1. כנסו (מיה)

בואו נודה על האמת, למרות כל הצינקנים אכולי הקנאה, נתניהו מנהל את המשבר הזה מצוין, הרבה יותר טוב ממה שהיו מנהלים אותו , גנץ המגמגם וההססן שצמוד ליועציו 7\24, ולפיד העיתונאי לשעבר שהודה שאיננו מבין כלום בכלכלה, ובחוסר אחריות מוציא סרטון שקורא לשים פס על ההנחיות.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

שוב בחירות? צילום: נעם רבקין פנטון, פלאש 90

סקר מנדטים: הפער בין הליכוד לימינה מצטמצם

קרא עוד