ממחר: פעילות הרכבות תופסק

בהתאם להחלטת ממשלת ישראל התחבורה הציבורית תפעל במתכונת מצומצמת ותימשך למרכזים חיוניים ומרכזי תעסוקה בלבד. שר התחבורה: "השימוש בתחבורה הציבורית רק אם אין שום ברירה אחרת"

אלעד הומינר אלעד הומינר, חדשות כיפה 25/03/20 17:14 כט באדר התשפ

ממחר: פעילות הרכבות תופסק
סמוטריץ'., צילום: פלאש 90. יונתן זינדל

המאבק בהתפשטות נגיף קורונה נמשך בעצימות גבוהה. החל ממחר (ה') תופסק פעילות רכבת ישראל לחלוטין ופעילות התחבורה הציבורית תפעל במינימום הנדרש, כרבע מהפעילות הרגילה בכדי לספק שירות הכרחי לעובדים החיוניים. בשבועיים האחרונים חלה ירידה דרסטית במספר הנוסעים ברכבת עד לכדי נוסעים בודדים.

במשרד התחבורה הגיעו לסיכום עם משרד האוצר, על סכום של מאות מיליוני שקלים שרכבת ישראל תשקיע בעת הזאת בהאצה של פרויקט החישמול ופרויקטים תשתיתיים נוספים. במשרד התחבורה מעוניינים לנצל את התקופה של סגירת הרכבת על הצד הטוב ביותר. 

פעילות הרכבת הקלה בירושלים תימשך כסדרה, על מנת לאפשר לתושבי העיר להגיע למקומות חיוניים. מרבית הקווים הבינעירוניים הישירים, שיש להם מקבילה של קווים מאספים יבוטלו. פעילות הקווים המאספים תימשך בתדירות מוגבלת. השירות העירוני ימשיך לפעול בתדירות נמוכה וברשת קווים בסיסית בלבד. קווים שיש בהם עומסים יבחנו לעומק וחלקם יבוטלו במקומות שיתברר שהציבור לא נשמע להנחיות, לחילופין במידת הצורך תוגבר תדירות הפעילות על מנת לא ליצור צפיפות. 

שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ', מסר: "אני שמח שהשכל הישר ניצח. כל עוד יש חלקים במשק שממשיכים לעבוד, בין אם מדובר במגזר כלכלי ובין אם בשירותים חברתיים, נדרש לספק שירותי תחבורה ציבורית. לא ניתן לקבוע כי אנשים ימשיכו לעבוד אך לא לאפשר להם להגיע למקום העבודה.
אני קורא לציבור שלא להשתמש בה אלא אם אין שום ברירה אחרת, ורק למטרות שלשמן קיים היתר יציאה מהבית בהתאם לתקנות החדשות".  


Notice: Undefined variable: tmpUrl in /srv/sites/kipa.co.il/public_html/incFiles2021/footer.php on line 368

Notice: Undefined variable: tmpUrl in /srv/sites/kipa.co.il/public_html/incFiles2021/footer.php on line 368