אלפי ישראלים תקועים בהודו, שנמצאת תחת סגר מוחלט

שגרירות ישראל ובתי חב"ד בהודו מסייעים לאלפי הישראלים לצאת מהמדינה למרות הסגר האווירי. שליח חב"ד בניו דלהי: "כל העיר בעוצר, רק בית חב"ד פועל. ייצאו מפה הסעות מרוכזות אל מטוסי החילוץ"

יהונתן קליין, חדשות כיפה 25/03/20 13:03 כט באדר התשפ

אלפי ישראלים תקועים בהודו, שנמצאת תחת סגר מוחלט
בית חב"ד בפושקר שבהודו, השבוע, צילום: ללא

הקורונה ממשיכה להכות, והישראלים בעולם חוזרים הביתה. מאז יום ראשון השבוע, החל עוצר בהודו, בה שוהים אלפי מטיילים ישראלים, והוכרז שהשמיים יסגרו לטיסות בראשון בחצות. מרגע שהתקבלה ההודעה התחיל מבצע נגד השעון לחילוץ של אלפי מטיילים ישראלים לכיוון עיר הבירה דלהי, שם ארגנו להם טיסות חזור לארץ בשיתוף פעולה של שגרירות ישראל ובסיוע בתי חב"ד במדינה.

בשגרירות ישראל בהודו, ביוזמת השגריר רון מלכה, עבדו מסביב לשעון לרכז את המידע ולארגן הסעות מאושרות מבתי חב"ד השונים. בתי חב"ד מצידם עבדו מסביב לשעון לאתר כמה שיותר ישראלים ולהביא אותם להסעות שיביאו איתם לדלהי, כדי שיוכלו לצאת מהודו לפני הסגר האווירי. 

שליח חב"ד בפושקר הרב שימי גולדשטיין סיפר: "מאז שהודו נכנסה למצב החירום התרכזו סביב בתי חב"ד בהודו אלפי ישראלים, שלא ידעו מה יהיה גורלם. אצלנו בפושקר התקבצו מאות מטיילים ורופא מקומי הגיע לבית חב"ד לבדוק אותם ולאשר את בריאותם לקראת הנסיעה. בשעות הצהריים יצאו אוטובוסים מיוחדים עם אישורי נסיעה - לדלהי".

אך למרבה האכזבה לא כל המטיילים שהגיעו לעיר הבירה דלהי הצליחו לעלות על הטיסות לארץ, כיון שכרטיסים רבים התבטלו ואלפי ישראלים שלא הצליחו לרכוש כרטיסים נותרו בדלהי.

בית חב"ד בפושקר שבהודו, השבוע

בית חב"ד בפושקר שבהודו, השבועצילום: ללא

כעת מתנהל מבצע של שגרירות ישראל לארגן 2 טיסות מיוחדות שיקבלו אישור יוצא דופן להמריר מהודו למרות הסגר האווירי. מהערב תסגר הודו גם לטיסות פנים, לכן מרכזים את כולם בעיר הבירה דלהי ובומביי, שנחשבת גם היא לעיר מרכזית, כדי שיוכלו לעלות לטיסות המיוחדות. שליח חב"ד בדלהי הרב שניאור קופצ'יק סיפר: "בדלהי הם נמצאים תחת עוצר מוחלט כשהמקום היחיד שפועל הוא בית חב"ד - ממנו ייצאו הסעות מרוכזות אל טיסות החילוץ. אבל למרות הכל האווירה כאן טובה ושומרים על אופטימיות".

אם אכן הכל יעבור בשלום ביום רביעי תצא טיסה מיוחדת מהודו בארגון חברת אמסלם טורס וביום חמישי ככל הנראה תצא טיסת חילוץ נוספת של אל-על. אלו יהיו ככל הנראה הטיסות היחידות שיקבלו את האישור להפר את הסדר האווירי על הודו.

מחוץ לבית חב"ד בהודו, השבוע

מחוץ לבית חב"ד בהודו, השבועצילום: ללא

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר