אלו הזוכים שייצגו את ישראל בחידון התנ"ך העולמי

8 מתמודדים בחידון התנ"ך הארצי התמודדו על ארבעת המקומות לחידון התנ"ך העולמי. בשל הנחיות משרד הבריאות, החידון נערך ללא נוכחות קהל ובמעמד שמונה מתמודדים בלבד במקום 16 שעולים בכל שנה

חדשות כיפה 24/03/20 17:05 כח באדר התשפ

אלו הזוכים שייצגו את ישראל בחידון התנ"ך העולמי
חידון התנך בשנה שעברה, צילום: Shlomi Cohen/FLASH90

בצל התפשטות נגיף הקורונה, משרד החינוך והסוכנות היהודית נערכים לחידון התנ"ך העולמי. 8 מתמודדים בחידון התנ"ך הארצי התמודדו היום (ג'), על ארבעת המקומות לחידון התנ"ך העולמי. החידון התקיים בהיכל התרבות תרבותא אורנית. בשל ההיערכות הנוגעת למניעת התפשטות וירוס הקורונה והוראות משרד הבריאות נערך החידון ללא נוכחות קהל ובמעמד שמונה מתמודדים בלבד במקום 16 שעולים בכל שנה.

במקום הראשון ב"ממלכתי דתי" זכה משה גלידאי - כיתה י"א בישיבה התיכונית מקור חיים, כפר עציון.

במקום השני ב"ממלכתי דתי" זכתה רות כהן - כיתה י"א, אולפנת בהר"ן, גדרה.

במקום ראשון "ממלכתי" זכה יהונתן אטדגי - כיתה י"ב, מקיף ז' אשדוד.

במקום שני "ממלכתי" זכתה דנית גולדינפלד - כיתה י"ב, הגימנסיה הריאלית ראשל"צ.   

המועמדים שהעפילו לשלב הגמר הארצי נבחרו לייצג את מחוזותיהם לאחר שקיבלו את הציונים הגבוהים ביותר בחידונים המחוזיים. מהחידון עלו ארבעה זוכים, 2 בחינוך הממלכתי ו-2 בחינוך הממ"ד, לייצג את ישראל בשלבים המקדימים לקראת חידון התנ"ך העולמי ביום העצמאות. 

שר החינוך רפי פרץ אמר: ״התנ"ך הוא התשתית של מורשת ישראל לדורותיו. הוא נטוע בעבר של ראשית האנושות וראשית האומה, מחובר אל ההווה וצופה אל פני העתיד. התנ"ך הוא היצירה החשובה ביותר לעם היהודי, הוא הקנה לעולם ערכים אנושיים, ערכי אחווה אנושית, צדק, משפט אמת וחסד. התנ"ך עוסק בעברו של עם ישראל ובייעודו. קירוב בני הנוער לתנ"ך, פסוקיו, רזיו ופרקיו הוא נדבך חשוב לחיזוק השורשים בארץ וחיבור למקורות.

שמואל אבואב, מנכ"ל משרד החינוך אמר: "מערכת החינוך מתמודדת בימים אלה עם אתגרים חסרי תקדים, ומבצעת התאמות רבות כדי לשמר את שגרת הלמידה ואת שגרת אירועי הדגל החינוכיים, שמלווים אותנו לאורך השנה. חידון התנ"ך הארצי הוא אירוע שיא משמעותי, שמתקיים לאחר שנה שלמה של למידה ייחודית, והתמודדות ברמה המחוזית, ואנו בהכנות אינטנסיביות לקראת קיום חידון התנ"ך העולמי, שיתקיים ביום העצמאות, במודל חדש ומותאם – מודל שיאפשר התמודדות של בני נוער מכל קצוות תבל, ממעל 70 מדינות. בהצלחה לכל המתמודדים".

 בין השופטים ידידיה מיוחס, חתן התנ"ך הבינלאומי למבוגרים, ד"ר שמריהו הלל ואליעזר הלל מרשות העתיקות. את החידון ינחה אבשלום קור.

 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר