סגור

בג"ץ מציב אולטימטום לאדלשטיין: "אפשר לבחור יו"ר עד מחרתיים או שנפסוק נגדך"

בית המשפט העליון מודיע לאדלשטיין כי אם לא יאפשר לקיים הצבעה לבחירת יו"ר כנסת עד מחרתיים, הם יכריעו נגדו והוא יהיה מחוייב לקיים את ההצבעה בין אם ירצה או לא

חדשות כיפה
כז באדר התשפ
,
23 במרץ, 2020 13:35
יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין

יו"ר הכנסת, יולי אדלשטייןצילום: Yonatan Sindel/Flash90

אולטימטום הוצב היום (ב') ליולי אדלשטיין, על ידי בג"ץ. לאחר שהוגשה עתירה נגדו, בעקבות סירובו לקיים הצבעה על יושב ראש חדש לכנסת, בג"ץ החליט לבינתיים למסור הודעה לאדלשטיין ולא להכריע. "כנס את מליאת הכנסת להצבעה לתפקיד היושב ראש תוך יומיים, אם לא תעשה כן נפסוק נגדך". כעת אדלשטיין נדחק אל הקיר וככל הנראה יאבד את תפקידו בו שימש במשך שבע שנים רצופות.

עקב החלטת בג"ץ מדובר באיבוד כוח משמעותי נוסף של הליכוד, גם היות הכנסת מתכנסת להצבעה על הקמת ארבע ועדות והליכוד וגוש הימין יאבדו את הראשות על אותן ועדות. כחול לבן שנהנית נכון לעכשיו מתמיכה של 61 חברי כנסת, שמסייעים לה בהחלפת ראשי הועדות, וככל הנראה גם יהיו לצידה בבחירה של יו"ר כנסת חדש.

בליכוד מודאגים מהעניין ומתחילים לנהל מהלכים פוליטיים, המיוחסים בעיקר למיעוט בכנסת, בכדי למנוע או לעכב את רוע הגזירה מבחינתם. הליכוד ככל הנראה יעשה פיליבסטר הערב על מנת לעכב את ההצבעות היום, בנוסף ח"כ מיקי זוהר דרש מגוש הימין להחרים היום את ההצבעה במליאה היום. ככל הנראה הליכוד וגוש הימין מאבדים את כוחם בכנסת, והם לא ישלטו בוועדות ובתפקיד היו"ר.  

23.03.2020

1. לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!! (מאיר - עברי אנכי)

דווח על תגובה לא ראויה
23.03.2020

2. חכמת יריב לוין (א.)

יריב לוין הגיב בחכמה, וכך אמר:
"אם הנשיאה חיות רוצה לשים עצמה מעל הכנסת, היא מוזמנת להגיע לבניין עם משמר בתי המשפט ולפתוח את ישיבת המליאה בעצמה. כך יהיה ברור שמדובר בהפיכה שלטונית של קומץ שופטים הבוחרים את עצמם בחדרי חדרים."

דווח על תגובה לא ראויה
23.03.2020

3. קשה (יוספה)

אם בגץ כל כך נהדר, מדוע איננו מאפשר לימין בדיקה חוזרת של כל הקלפיות??התשובה: הוא שותף למרמה!!!!

דווח על תגובה לא ראויה
23.03.2020

4. בגץ (ד)

בגץ אתם בדרך לבית העם לא סחר אותכם אתם חבורה שהעם לא מאמין בכם

דווח על תגובה לא ראויה
23.03.2020

5. שבגץ יחליט כנגד אדלשטיין. אדלשטיין לא צריך להסכים להחלטה. שבגץ יראה לעם שהוא מחליט במקום חברי הכנסת וזה רק ישרת את גוש הימין בבחירות הבאות. וגם על בגץ (שלום)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

עופר כסיף צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

ח"כ עופר כסיף הותקף באכזריות ע"י שוטרים | "בלתי מתקבל במדינה דמוקרטית"

קרא עוד