סגור

שעון הקיץ ידחה? דרעי: "למנוע מילדים ומבוגרים להסתובב בשעות אור"

אריה דרעי מוביל מהלך שטרם נראה כמותו בישראל: דחיית החלפת שעון הקיץ בחודש שלם. הדחיה כדי למנוע יותר שעות אור ביום ופחות זמן בו אנשים יסתובבו בחוץ. אך בשל הצורך ליצור עדכונים בכלל המחשבים והמכשירים הסלולריים היוזמה עלולה שלא לצאת לפועל

חדשות כיפה
כו באדר התשפ
,
22 במרץ, 2020 22:39
אריה דרעי. דוחה את החלפת השעון

אריה דרעי. דוחה את החלפת השעוןצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר הפנים, אריה דרעי יוצא ביוזמה לא שגרתית בכלל, השר פועל על מנת לדחות את תאריך החלפת שעון הקיץ. שעון הקיץ אמור להתחלף השבוע בלילה שבין חמישי לשישי (26/3) אך במשרד הפנים מעוניינים לדחות את ההחלפה בחודש. המטרה היא שיהיו פחות שעות אור במהלך היממה וההורים והילדים יהיו פחות בחוץ, בזמן שנגיף הקורונה מתפשט.

דרעי: ״יזמתי לפני מספר ימים את דחיית שעון הקיץ כדי למנוע מילדים ומבוגרים להסתובב בשעות אור נוספות, מחוץ לבית. ובכך לצמצם את השימוש במרחב הציבורי בימים אלה. התייעצתי על כך עם ראש הממשלה נתניהו וקיבלתי את הסכמתו העקרונית. אנחנו הולכים לחוקק תקנות שעת חירום כדי לדחות את תחילת מועד שעון הקיץ ל-1 במאי. נמצאים כעת בתהליכים מול משרד המשפטים כדי לאפשר הגשת תקנות שעת חירום לאישור הממשלה". 

בהודעה שיצאה מטעם היועץ המשפטי לממשלה נאמר כי: "במענה לפניות כתבים נבקש לעדכן, כי היועץ המשפטי לממשלה אישר עקרונית התקנת תקנות שעת חירום, שעניינן הארכת שעון החורף בחודש נוסף, במקום להתחיל את שעון הקיץ ביום 1 באפריל, כמתוכנן. היועץ המשפטי לממשלה בחן את פניית שר הפנים בנושא, אשר נומקה, בין השאר, בצורך לצמצם תנועה שלא לצורך של אזרחים ברחובות."

מנגד הודיעו ברשות התקשוב הממשלתית ו"ישראל דיגיטלית", כי תאריך המעבר בין תקופת שעון החורף לשעון הקיץ מוגדרת באופן מובנה במערכות ההפעלה של שרתים, מחשבים, ציוד תקשורת ואף טלפונים סלולריים. כדי לשנות את תאריך החלפת השעונים, על יצרני מערכות ההפעלה לייצר גרסת תיקון, להפיץ אותו, ולאחר מכן להתקין את העדכון בכל שרת, מחשב וטלפונים במחשבי הממשלה ושל גורמים רבים במשק. עדכון השרת כרוך בימי עבודה רבים ולא ניתן לבצע זאת עד יום חמישי בלילה, תאריך התחלת שעון הקיץ. המשמעות היא כי היוזמה עלולה שלא לצאת לפועל בסופו של דבר.

22.03.2020

1. שעון חורף (אלי)

לנו החקלאים יש חשיבות עליונה! בהשארת שעון החורף לעוד חודש.
מה הקשר?…
כד לספק סחורה טריה שנקטפה הבוקר, צריך מספיק זמן קטיף (כשעתיים לפחות) בבוקר.
שעון הקיץ מפחית שעה שלמה מזריחת השמש ועד לשעה היעודה ולא מאפשר מספיק זמן.

דווח על תגובה לא ראויה
22.03.2020

2. רעיון (יאיר)

אחלה רעיון שאפו לדרעי

דווח על תגובה לא ראויה
22.03.2020

3. שעון חורף תמיד (עדן)

אפשר להשאיר את שעון חורף לתמיד? שעון קיץ הוא המצאה אנושית גרועה. לא חוסכת לא בחשמל (יותר שעות מזגן יותר אנשים מרגישים חופשי להישאר בעבודה לעוד שעות כי עדיין יש שמש בחוץ וזה צורך יותר משאבים) וממש לא גורמת לירידה בתאונות הדרכים. איך אנחנו ב2020 תקועים עדיין עם המצאה ממלחמת העולם הראשונה??

דווח על תגובה לא ראויה
22.03.2020

4. שוב שס ושעון הקיץ (יום)

שוב שס מנסה להשתלט על נושא שעון הקיץ והחורף . לא מספיקים כל השינויים שאנו חווים צריך להמשיך ולהרוס הישגים של שנים . לעוט על הדגע ולפגוע שוב בשעון הקיץ עפי שניסו החרדים לפני לא הרבה שנים - חוצפה

דווח על תגובה לא ראויה
22.03.2020

5. לא רק שדראי גנב, הוא גם טיפש ושרלטן (כהן )

לא רק שדראי גנב, הוא גם טיפש ושרלטן. אנשים הולכים לישון לפי השעון לא לפי השמש. אז יהיה לאנשים שעה נוספת להסתובב בחוץ. מה שהאיש רוצה זה להראות שהוא יכול. טפיחס

דווח על תגובה לא ראויה
23.03.2020

6. אסור להאמין לאף מילה של דרעי (שקרן עם תעודה)

זה שלושים שנה הוא מחפש כל תירוץ להילחם בשעון קיץ - פעם הוא אמר שזה פוגע בסליחות!!

דווח על תגובה לא ראויה
23.03.2020

7. דרעי רוצה לגנוב לנו את השמש (חילונית)

מצא תירוץ, קורונה. שמתם לב שהסיבות שהוא נתן הן "בין השאר" קורונה. ומה הסיבות האחרות? גנב, צא לנו מהחיים יחד עם כל החרדים שלך

דווח על תגובה לא ראויה
23.03.2020

8. אל תבלבל את המוח (הרב פיינשמעקער)

אם יש משהו שאנשים צריכים עכשיו, זה שעות שמש להסתובב בהן- אפילו על הגג או בגינת הבית. אנחנו לא צריכים להכנס לדיכאון חורף רק בגלל שאתה חי בימי הביניים, עם כל צאן מרעיתך ואימרו אמן.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אהרון רזיאל ואביתר בנאי  צילום: תמיר פלצמן

הדואט החדש של אהרן רזאל ואביתר בנאי לחודש אלול - "אני אחר!"

קרא עוד