סגור

ארגוני ההצלה החרדים הפועלים תחת מד"א זועקים לציבור: בואו לתרום דם ולהיאבק יחד בנגיף!

היום תתקיימנה התרמות דם מרכזיות בשכונת בית וגן בירושלים, ברחוב רבי עקיבא בבני ברק ובמבנה הפיס בערד.  במקביל קוראים בארגונים להצטרף לגיוס ההמונים במטרה לאפשר הצטיידות באבזור מציל חיים, בעת חירום שכזו

בשיתוף מד"א
כג באדר התשפ
,
19 במרץ, 2020 16:28
צוותי מדא

צוותי מדאצילום: יחצ

הערבות ההדדית בעם ישראל ניכרת בכל תחום, ובארגוני ההצלה יחד עם מד"א מבקשים מהציבור לבוא ולהירתם למען העם ולתרום דם בהתרמות המרכזיות שיתקיימו היום בריכוזים החרדיים. 
קיום התרמות הדם הינו בעקבות ההבנה כי בימים הקרובים יגדלו מעגלי הבידוד האזרחי, בין אם בעקבות גידול החשיפה לחולים ובין אם בהחלטה ממשלתית. על כן, מנצלים במגן דוד אדום את התקופה הנוכחית על מנת לצמצם פערים ולמנוע מחסור עתידי בתקופת הבידוד הצפויה - שלא ידוע עדין כמה זמן תימשך.

על כן מד"א בשיתוף עם ארגוני ההצלה החרדיים יקיימו היום התרמות דם מרכזיות בבני ברק, ירושלים וערד. התרמות הדם תיערכנה כמובן על פי הנחיות משרד הבריאות ועל פי גדרי ההלכה. 
בירושלים תתקיים התרמת הדם ע"י ארגון צוות הצלה בת"ת חקרי לב ברחוב תורה ועבודה 4, בשכונת בית וגן בירושלים בין השעות 17:00-23:00. במוצאי שבת תתקיים התרמת דם נוספת בבית הספר "בית יעקב" רחוב בן ציון 24 בגבעת שאול בירושלים. 

התרמת דם בבני ברק ע"י ארגון הצלה תתקיים היום בין השעות 19:00-23:00 במשרדי ארגון הצלה החדשים רחוב רבי עקיבא 106 בני ברק.

בערד תתקיים היום התרמת דם ע"י ארגון הצלה דרום במבנה הפיס ברחוב חרוב 10 מהשעה 16:00-21:00.

כמו כן התקיימו התרמות דם באופקים ובבית שמש, שם התגלה עם ישראל ביופיו ורבים תרמו מדמם למען הצלת חיי אדם.

פרופ' אילת שנער מנהלת שירותי הדם של מד"א הסבירה את החשיבות ואמרה "אין תחליף לדם האדם ולא ניתן לייצר דם באופן מלאכותי. בכל תקופה, ישנה חשיבות רבה לתרומת דם שנותנים תורמים מתנדבים והצורך הוא בעיקר בתורמים בעלי סוג דם O ו RH שלילי מכל הסוגים. לכן תודתנו והערכתנו נתונה לכל מי שתורם ומאפשר לשירותי הדם של מד"א לסיוע בטיפול בחולים הזקוקים לעירוי דם ומרכיביו והצלחת חייהם".

סמנכ"ל מד"א דר' אלי יפה: "אנו קוראים לציבור לבוא ולתרום דם, ודווקא בימים אלו ישנה חשיבות רבה עוד יותר, וידוע כי כל המציל נפש אחת מישראל כאילו קיים עולם מלא". 

בתוך כך, יצאו מד"א וארגוני ההצלה בקמפיין חירום הקורא לציבור להירתם לפעילות החשובה ולסייע בתרומה כספית כדי לאבזר כ-3,000 כונני מד"א נוספים בציוד חיוני ומציל חיים, על מנת שבכל שכונה ניתן יהיה להעניק את הטיפול המיטבי בתוך פרק הזמן הקצר ביותר.
ערכות הטיפול כוללות: מכשיר החייאה, מנשם, בלוני חמצן, תרופות וציוד הגנה שיאפשרו להעניק טיפול חירום לחולים בבית ולשוהים בבידוד, ללא סיכון של הצוות.

עלות כל ערכה הינה 4,700 ₪! סכום זה נדרש בדחיפות על מנת לאפשר לכוננים להציל חיים.
מצב החירום מחייב אותנו, האזרחים, לקחת אחריות על חיינו ולסייע למד"א להיערך עבורנו לכל תרחיש, בשביל החיים שלנו ושל יקירינו. זה עניין של חיים ומוות! תרמו עכשיו ועזרו להציל חיים

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ישראל כ"ץ.  צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

למרות הירידה באחוז המובטלים: ישראל כ"ץ עוצר את קיצוץ דמי האבטלה

קרא עוד