סגור

הרב פרץ: "צריך שגם המורים כמו המשק יצאו לחופשה"

שר החינוך מסביר מדוע יצאה הוראה לבטל את הלימודים מרחוק על אף הצלחתם: "הלמידה מרחוק הייתה הצלחה אדירה. אך הפסקנו כי המשק חייב את מערכת החינוך מתפקדת ביום שאחרי, כדי שאנשים יחזרו באופן מלא לעבודה"

חדשות כיפה
כג באדר התשפ
,
19 במרץ, 2020 14:05

צילום: פלאש 90. יונתן זינדל

שר החינוך, הרב רפי פרץ, העלה לעמוד הפייסבוק שלו הסבר על השינויים במערכת החינוך, ביניהם ביטול הלימוד מרחוק, שנקבעה על ידי משרד האוצר. "אני רוצה לעשות קצת סדר בעניינים שעל הפרק במערכת החינוך. הלמידה מרחוק - מדובר בהצלחה אדירה, בארבעה ימים נרשמו יותר מ-2 מילון כניסות למערכת", אך כעת מערכת החינוך שובתת לגמרי, והמורים ילמדו במקום 9 ימים על חשבון החופש הגדול. 

הרב פרץ מסביר מדוע החליט להפסיק את הלמידה: "נכון שהלמידה מרחוק היתה הצלחה, אנחנו שומעים את הטענות המוצדקות נגד ההפסקה, אבל החשיבה הממשלתית היא גם ליום שאחרי. מה יקרה כשננצח את המגיפה? חייבים שהמשק יחזור לתפקד באופן מלא ולאורך זמן אחרי שננצח את המגיפה".

"יש לנו אחריות לא רק על שכר המורים, ולא רק על רציפות הלימוד של הילדים, המחשבה היא גם על המשק  כולו", כותב הרב פרץ. "המשק חייב את מערכת החינוך מתפקדת ביום שאחרי, כדי שאנשים יחזרו באופן מלא לעבודה ולכן, קיבלנו החלטה שהמורים יצאו עם כל המשק לחופשה, ובזמן חופשת הקיץ ילמדו ויתנו למשק עוד ימים בהם יוכל לתפקד באופן מלא". 

https://www.facebook.com/374907306627396/posts/636372330480891/?d=n

הרב פרץ מתייחס גם לשכר המורים: "שכר המורים - כפי שהתחייבתי כל יום עבודה ישולם במלואו, וימי החופשה שנכפו עלינו יושלמו בקיץ. לגבי המורים הנמצאים בארגון המורים, הנושא עדיין במשא ומתן עם הממונה על השכר באוצר ואנחנו נעדכן בהקדם".


 

19.03.2020

1. וגם אתה (יהודי)

"מיחה זו מילה"...

דווח על תגובה לא ראויה
19.03.2020

2. שוד הקופה הציבורית (דוד)

צריכים להוציא את המורים לחל"ת מיד. ומכיוון שהמורים שלא יכולים ללמד כי התלמידים שלהם נמצאים בבית - יחתמו דמי אבטלה ויקבלו כמו כולם 50-70% משכורת (במקרה הטוב).

דווח על תגובה לא ראויה
19.03.2020

3. אתה מקשיב לעצמך?? (שחר)

זה פשוט מביך לראות כל פעם כותרת בשם הרב רפי. אתה רואה כותרת אתה יודע שיקרה הפוך... אתמול הוא אמר שצריך לשלם למורים ושהם ימשיכו לעבוד, היום זה כבר אחרת..

אולי פשוט עדיף לשתוק??
הר"מ שלי בכיתה ז' היה תמיד אומר: "מילה בסלע, שתיקה בתרי"

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

נתניהו וקורץ צילום: פלאש 90. חיים זך

מבצע שומר החומות |שינוי מרענן, המדינות האירופאיות שתומכות בישראל

קרא עוד