סגור

הרבנים הראשיים: מקוואות הטהרה עומדים בכל התנאים הנדרשים

הרבנים הראשים לישראל, יחד עם כלל חברי מועצת הרבנות הראשית, ובהתייעצות עם הנהלת משרד הבריאות, קבעו כי מקוואות הנשים עומדים בתנאים הנדרשים המאפשרים את המשך פעילותם

אלעד הומינר, חדשות כיפה
כא באדר התשפ
,
17 במרץ, 2020 18:47
מועצת הרבנות הראשית

מועצת הרבנות הראשיתצילום: שלומי כהן\פלאש 90

הרבנים הראשיים, הרב יצחק יוסף והרב דוד לאו וחברי המועצה מתייחסים למקוואות הנשים וחשש ההדבקה בנגיף הקורונה. הרבנים כותבים כי אין כל בעיה במקוואות הטהרה ויוצאים נגד הדעה כי ניתן לטבול באמבטיה בבית.

"לאחר שבררנו את הנושא, בהתייעצות עם הנהלת משרד הבריאות, עולה כי מקוואות הטהרה עומדים בכל התנאים הנדרשים ואין כל חשש חלילה להיפגע או להידבק. המקוואות מחוטאים ומפוקחים כראוי. הגיע אלינו מידע שיש מי שרוצה להורות שאין צורך בימים אלו להיטהר ע"י טבילה במקווה ובפיו הצעה שבתנאים מסוימים אין צורך לטבול במקווה טהרה אלא אפשר גם בדרך אחרת. ראינו את אשר כתב והננו להביע את דעתנו, דעת תורה, שאין להעלות על הדעת אפשרות כזאת. מאז ומעולם היו כאלה שהביעו דעתם הנפסדת בנושא חשוב זה, ורצו לומר שלכאורה אין הבדל בין "מקווה טהרה" או מים שאובים באמבטיה בבית, ועוד ניסו לחזק טענתם שאמבטיה בבית היגיינית יותר".

מכתב הרבנות הראשית

מכתב הרבנות הראשיתצילום: ללא

"על נשות ישראל לידע כי אין בטבילה באמבטיה או בבריכה שום טהרה, כל הרעיונות של כמות מים גדולה טובים רק לניקיון והיגיינה ומי שעושה כן נשארת עדיין בטומאתה. עליה לדעת שכל עוד לא טבלה במקווה כשר הרי היא כנידה גמורה ואסורה לבעלה. טהרה כהלכתה היא כהוראת השולחן ערוך וכמסורת ישראל".

הרבנים מסיימים את מכתבם בחיזור לנשות ישראל: "יודעים אנו את מסירות הנפש של נשות ישראל על שמירת טהרת הבית ואנו מחזקים בזאת את ידיהן, המשיכו לשמור על קיום ההלכה כראוי ואל תשעו אל דברי שקר והצעות שווא, כי בנפשנו הדבר".

17.03.2020

1. הבנתי (ש)

לבוא לבית הכנסת אחד עשר אנשים בעיה קשה, לטבול במקווה אין שום בעיה. מי אמר שלימודי גמרא לא מחדדים את השכל?

דווח על תגובה לא ראויה
17.03.2020

2. 1 - במקווה נשים טובלות בנפרד, ויש כלור. ההגבלה על עשרה אנשים זה של משרד הבריאות כי צריך לקבוע רף. (הגיון פשוט. אתה מוזמן להתיז כלור בבית הכנסת ולדרוש מכולם להת)

דווח על תגובה לא ראויה
17.03.2020

3. מי שטוען שבאמבטייה הביתית יש יותר טהרה ויותר הגיינה בור בהלכה ועם הארץ בהגיינה (אא"כ מקפידים להתקלח היטב בחדר נפרד לפני שנכנסים לאמבטיה)

דווח על תגובה לא ראויה
18.03.2020

4. ל-2 (ש)

דבריי היו מכוונים למשפט אין כל בעיה במקורות הטהרה. האם נכון לומר כך בפסקנות? בלא כל הסתייגות? אם זה כך, למה גברים לא יכולים לטבול? אין מספיק כלור? למה לא פותחים את בריכות השחייה?
הרבנים צריכים לעסוק בהלכה. בשאלה האם יש בעיה במקוואות או לא צריכים לעסוק רופאים.

דווח על תגובה לא ראויה
18.03.2020

5. ל-4: הבנת הנקרא:"לאחר שביררנו את הנושא בהתייעצות עם הנהלת משרד הבריאות". רבנים מתעסקים בהלכה ורופאים בבריאות. (ומה ההבדל בין טבילת נשים הכרח דאורייתא שכל אחת בנפרד לאחר נק)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מצא מקוואות בסביבה
בית מדרש. אילוסטרציה צילום: ישי דמארי, ישיבת הכותל

צפו: כך הגיבו בחורי הישיבה במצפה רמון, הסגורים כבר חודשיים בקפסולות, להארכת הסגר

קרא עוד