סגור

בית הכנסת בשכונת הר נוף נסגר "עד יעבור זעם"

הרב יעקב ורהפטיג מודיע כי בית הכנסת נווה נוף, בשכונת הר נוף שבירושלים ייסגר עד להודעה חדשה. "עם כל הכאב בדבר והקושי הנפשי של כל אחד מאיתנו, אנו נאלצים להודיע על סגירת בית הכנסת"

חדשות כיפה
כא באדר התשפ
,
17 במרץ, 2020 18:41

צילום: הרב יעקב ורהפטיג

הרב יעקב ורהפטיג, אב בית הדין לממונות בהר נוף, ורב בית הכנסת נווה נוף מודיע כי בית הכנסת בשכונה ייסגר עד להודעה חדשה. "בעקבות העליה במספר הנפגעים בקורונה וחוסר הוודאות ממה שצפוי לנו בעתיד, פרסם משרד הבריאות הנחיות חמורות בקשר להתנהגות הציבור. וכל אחד ואחד חייב להישמע להנחיות אלו. הן מצד עצמו -ונשמרתם לנפשותיכם מאד, והן מצד הסביבה כולה שלא נזיק ונפגע חס וחלילה באחרים", כותב הרב בעקבות התפרצות נגיף הקורונה.

הרב ממשיך לפנייה אישית לחברי הקהילה: " בנוגע לחיי הקהילה שלנו. ישנם אנשים שהם בקבוצת סיכון גבוהה יותר- מי שמעל גיל 70. מי שמערכת החיסון שלו נמוכה, ומי שחלה בשנה האחרונה בשפעת או דלקת ריאות . גם הצעירים עלולים להדבק ובעיקר להדביק. לכן עם כל הכאב בדבר והקושי הנפשי של כל אחד מאיתנו. אנו נאלצים להודיע על סגירת בית הכנסת עד יעבור זעם".

הרב מודיע כי שיעור הדף היומי יעבור לשיעור בשיחת ועידה, ומבקש מבני הנוער לצאת ולהתנדב למען הקשישים והחולים. עוד הוסיף הרב הנחיות נוספות: "ישתדל כל אחד ואחת מבינינו לומר כל יום שלשה פרקי תהילים. להרבות בלימוד תורה. להרבות במעשים טובים,כעזרה ,לחברי הקהילה  לשכנים, בכל מה שאפשר לעזור. ולהרבות בצדקה כי דווקא בימים אלו יש הרבה שנפגעים קשה מבחינה כלכלית".

17.03.2020

1. ***וכאן הבן שואל; האם גם את החילים וחילות בצבא גם שלחו או שולחים הביתה???? לא לא לא !!! בכלל לא!!!! (הגאון רבי יעקב מאיר שכטר, מגדולי המשפיעים )

הגאון הצדיק רבי יעקב מאיר שכטר שליט"א, מגדולי המשפיעים בחסידות ברסלב, יוצא במכתב לחסידיו בנוגע לנגיף הקורונה, וקושר אותו לחיזוק בענייני צניעות והתנזרות מסמארטפונים...

בתחילת המכתב מדגיש הגרי"מ שכטר, כי "היות שלאחרונה משתוללת מחלה ומגיפה בכל העולם, ואנו כמאמינים בני מאמינים יודעים שאין שום מקרה כלל, וכל מה שנעשה הוא רמז ודיבור מלמעלה, אך לדאבון הלב אין לנו צדיקים וחכמים בעלי מדרגה שיכולים להודיע לנו על מה אירע המגיפה".

ולכן, ממשיך הגרי"מ וכותב "עלינו להיאחז בדברים ברורים וגלויים לכל לב, שהתיקון הדרוש בזמננו באופן מיוחד הוא הצניעות והקדושה, ומלבד זאת שבזמננו נתרבתה לבישת הפריצות בבגדים צרים, בולטים ומרעישים שמרבין הרהורי עבירה, נוספו עליהם כלים מכלים שונים, מושחתים ומשחיתים שמוסיפים טומאה על טומאה".

הגרי"מ שכטר מוסיף וכותב, כי יש את העניין של 'סור מרע' כפי שפורט, וכי בעניין של עשה טוב יש להתחזק באמירת 100 ברכות בכל יום בשפה ברורה ונעימה, סגולה ידועה שמובא בחז"ל בשם דוד המלך, וכמובן להרבות באמירת תהילים.

לסיום קורא הגרי"מ לחסידיו. "אל תעצבו ואל תפחדו, כי ד' עמכם, אל תכנסו לפחדים ותמשיכו להיות בשמחה".

***וכאן הבן שואל; האם גם את החילים וחילות בצבא גם שלחו או שולחים הביתה???? לא לא לא !!! בכלל לא!!!! בכלל שאין מחלה רק דיקטטוריה!!!!!!!!!!!!!!!****

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הלוויית מוחמד כיוואן שנהרג במהלך שומר החומות צילום: Jamal Awad/FLASH90

מעקב "חדשות כיפה": הפועל אום אל פאחם נקנסה בעקבות קריאות הנקמה של אוהדיה

קרא עוד