ליברמן: נתניהו רוצה בחירות - דרך דה-לגיטימציה למפלגות האופוזיציה

יו"ר ישראל ביתנו שב על קריאתו להקמת ממשלת אחדות של הליכוד וכחול לבן בלבד, והצהיר כי ישראל ביתנו תתמוך בממשלה כזו, אך טען כי אינו מאמין לראש הממשלה, וכי הוא מעוניין בבחירות חדשות ולא בשום דבר אחר

חדשות כיפה
יט באדר התשפ
,
15 במרץ, 2020 12:06
אביגדור ליברמן

אביגדור ליברמןצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

תהיה אחדות? יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, טוען הבוקר (א') כי ראש הממשלה נתניהו איננו מעוניין בממשלת אחדות, אלא בהליכה לבחירות חוזרות בתוך חצי שנה עד שמונה חודשים. לדברי ליברמן, נתניהו מבקש להעביר את חוק החסינות ואת פסקת ההתגברות, וזו המטרה היחידה שלו.

"אני חייב להודות שתחושתי, מההופעות של רה"מ בימים האחרונים קשה ביותר", כתב ליברמן. "הודעתי שבכל הנוגע למאבק בקורונה ישראל ביתנו תתמוך בכל הצעדים הנחוצים ללא קשר למצב הפוליטי.

"אני מצפה מרה"מ שיפרסם את כל הצעדים שבכוונתו לנקוט, ויציין במיוחד את אותם צעדים שבהם הוא זקוק לסיוע של ישראל ביתנו בכנסת ובכלל, ונשמח לעמוד לרשותו. לגבי ממשלת חירום לאומית - במידה ואכן מדובר בקריאה אמיתית ולא במצג שווא, חייבים להקים אותה משתי המפלגות הגדולות בלבד ואת כל שאר המפלגות להשאיר בחוץ. זה לא הזמן לפתוח במו"מ קואליציוני מסורבל לחלוקת תפקידים, משרדים ותקציבים. לשתי המפלגות הגדולות, ביחד 69 מנדטים ורשת ביטחון של ישראל ביתנו, של 7 מנדטים, מובטחת מראש".

נתניהו. זו מגיפה עולמית

נתניהוצילום: Olivier Fitoussi/Flash90

עם זאת, ליברמן טוען כי איננו מאמין לנתניהו: "אבל מכיוון שאני מכיר את נתניהו יותר מיום אחד, השתכנעתי שמאחורי הקריאות לא עומד שום דבר מעבר למשחק האשמות וניסיון לדה-לגיטימציה של כל מפלגות האופוזיציה. היעד האסטרטגי לא השתנה - פסקת ההתגברות + החוק הצרפתי. התנאי ההכרחי לכך הוא בחירות חדשות והשגת 64-63 מנדטים לקואליציה חרדית משיחית בראשות נתניהו.

"המסקנה היא שנתניהו רוצה לצאת תוך חצי שנה עד 8 חודשים לבחירות חדשות על כנפי המנצח הגדול של הקורונה.
בסיכומו של דבר - הים הוא אותו ים, הערבים אותם ערבים וביבי אותו ביבי".

15.03.2020

1. אומר האדם שפוסל את כלל המפלגות הדתיות - 22 מנדטים, ואת המשותפת, 15 מנדטים, סה"כ פוסל 37 מנדטים (וזה עוד לפני שמחשיבים גם את מרץ שפסל בסיבוב הקודם...)

דווח על תגובה לא ראויה
15.03.2020

2. זומם לפרק את הגוש הימני (אביחי)

להבריש את כל התפקידים והמשרדים מאלמנטים ששייכים לגוש הימני. כך הוא יתפורר לשמחת האידיוט ליברמן

דווח על תגובה לא ראויה
15.03.2020

3. לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!! (מאיר - עברי אנכי)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ההפגנות מול בית ראש הממשלה. רק אחד מחמישה נותן אמון ברשויות  צילום: Yonatan Sindel/Flash90

מחקר פיקוד העורף: רק 20% מביעים אמון בטיפול הרשויות בקורונה

קרא עוד