שר החינוך: "אין צורך בביטול הלימודים בבתי הספר"

שר החינוך קיים הערכת מצב יחד עם מנכ"ל המשרד, שמואל אבואב, שלאחריה הוחלט כי חרף החשש מנגיף הקורונה, הלימודים ממשיכים כרגיל. "אנחנו עם יד על הדופק ונמשיך לעדכן"

משה סלע, חדשות כיפה 12/03/20 12:46 טז באדר התשפ

שר החינוך: "אין צורך בביטול הלימודים בבתי הספר"
הרב פרץ. לא מבטל את הלימודים, צילום: פלאש 90. יונתן זינדל

הנהלת משרד החינוך קיימה לפני שעה קלה (ה׳)  הערכת מצב בנושא התפשטות הקורונה והשפעתה על מערכת החינוך בהשתתפות שר החינוך הרב רפי פרץ ומנכ״ל המשרד שמואל אבואב. שר החינוך הבהיר לאחר הערכת מצב כי הלימודים בבתי הספר ימשיכו כרגיל, אך הדברים עשויים להשתנות בהמשך, בהתאם להנחיות משרד הבריאות. 

שר החינוך רפי פרץ התייחס להחלטה ואמר: ״כרגע בהתאם להחלטת משרד הבריאות והמל"ל אין צורך בביטול הלימודים בסיטואציה הנוכחית. אנחנו עם יד על הדופק בנושא הזה ונמשיך לעדכן. אנחנו מתואמים באופן הדוק עם משרד הבריאות, אנחנו לא לוקחים סיכונים מיותרים מצד שני אנחנו משמרים את השגרה באופן זהיר עם הוראות ברורות. אני רוצה להדגיש בעניין הפייק ניוז. אל תאמינו לכל מיני הודעות פייק שרצות ברשתות החברתיות – החלטה רשמית אם תהיה כזאת, תצא אך ורק דרך דוברות  המשרד.״
 
עוד הוסיף פרץ: ״אם יש לבית ספר הרצאה בית ספרית, אז תחלקו אותה לחלקים קטנים או שתבטלו. מי שלא מרגיש טוב, אפילו קצת, לא לבוא לבית הספר. מורים ותלמידים כאחד. אל תקחו סיכון. בסוף הפעולות הקטנות האלו יסייעו להפחית את ההתפשטות.״

מנכ"ל המשרד שמואל אבואב התייחס גם הוא למצב ואמר: "מניעה או דחייה של המשך התפרצות הנגיף היא המשימה הלאומית המרכזית שלנו, ואנו פועלים להשגת מטרה זו. מוסדות החינוך ברחבי הארץ פתחו הבוקר את שעריהם, ואנו מבהירים שהלמידה בכל הכיתות ובכל מרחבי הלמידה מתקיימת כבשגרה, ובכלל זה היציאה להפסקות ולפעילויות חינוכיות בחצרות. יחד עם זאת, חל איסור לקיים אירועים רבי משתתפים במוסדות החינוך, כדוגמת תחרויות ספורט בהשתתפות קהל, הצגות, כנסים או מופעים. התפרצות נגיף הקורונה מציבה בפנינו אתגרים חדשים, שונים מאתגרי העבר, ואנו פועלים סביב השעון, במספר רחב של זירות פעולה, כדי להיערך לכל תרחיש, וכדי להעניק למידה מרחוק איכותית, ברמה הלאומית, ברמת בית הספר וברמת התלמיד".

עם תום הערכת המצב, הוציא שר החינוך הנחיות לדרג המקצועי במשרד לביצוע מספר פעולות: 
- נתינת דגש על הגיינה אישית של התלמידים. בחינה של רכישת ג׳ל אלכוהולי ברמה הבית ספרית. 
- קבוצות קטנות בהפסקות
- דגש על ניקיון שירותים בבתי הספר
- העלאת מודעות בקרב התלמידים והמורים
- המשך ליווי וניטור של התלמידים וצוותי ההוראה הנמצאים בבידוד.
- טיולים וסיורים שמתקיימים יהיו עד 100 תלמידים.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר