אשתו של החולה לחבריו: "התחננו שיבדקו אותו, ולא הסכימו"

רעייתו של "חולה מספר 71", עובד רשות שדות התעופה שנדבק בקורונה ממקור לא ידוע, כתבה לחבריו לעבודה: "גם בקופת חולים זלזלו וגם במיון. הוא היה עם דלקת ריאות במצב של אפיסת כוחות והשכיבו אותו במסדרון. המערכת עובדת באוטומט בלי שיקול דעת. מתנצלת בפני כל מי שנחשף"

חדשות כיפה 11/03/20 12:08 טו באדר התשפ

אשתו של החולה לחבריו: "התחננו שיבדקו אותו, ולא הסכימו"
בהלת הקורונה, צילום: אבשלום ששוני / פלאש 90

אשתו של עובד נתב"ג שנדבק בנגיף הקורונה ממקור לא ידוע התנצלה בפני חבריו לעבודה על כך שחלקם נחשפו אליו, ומדבריה עולות האשמות קשות בנוגע למענה שקיבלו מכל הגורמים הרפואיים. העובד, אחראי מערכות אחזקה וכיבוי ברשות שדות התעופה בנתב"ג, דווח הבוקר (יום ד') על ידי משרד הבריאות כ"חולה מספר 71".

"אני חשה צורך להתנצל על שהכנסנו את כולכם לסחרור עם כל מה שעובר עלינו", כתבה. "כבר עשרה ימים שיש לו חום. התחננו בפני מד"א שיבואו לקחת דגימה. אמרנו להם שהוא עובד רשות שדות התעופה, שהתחושות שלו בעיקר לא נורמטיביות, שיש לו דלקת ריאות. הם לא הסכימו. דיברתי איתם שוב לפני שלקחתי אותו למיון ביום ראשון, אמרתי להם שאני לוקחת אותו למיון ואני רוצה להיות אחראית - 'תבואו לקחת דגימה לפני שאנחנו נדביק חצי בית חולים' - לא הסכימו. גם בקופ"ח זלזלו במה שאמרנו וגם במיון למרות שהם ראו איך שהוא נראה ואת דלקת הריאות ואת המדדים בדם".

 

נזכיר כי העובד הגיע ביום ראשון לבית החולים איכילוב עם חשד לדלקת ריאות, הוא אושפז במחלקה פנימית ואחרי כמה שעות כשמצבו השתפר הוא שוחרר לביתו. אתמול הוא שב לאיכילוב בטענה שעדיין אינו חש בטוב. מכיוון שלא עמד בהגדרות משרד הבריאות לביצוע בדיקה לאיתור הנגיף לא ערכו לו את הבדיקה. רק אחרי שרופאה מתמחה התעקשה שהוא יעבור את הבדיקה, אכן נמצא שהוא חולה קורונה והוא כעת מאושפז במחלקת טיפול נמרץ באיכילוב, ומצבו טוב. כתוצאה מכל כ-10 אנשי צוות - אחיות, רופאים וכוח עזר, נדרשו להיכנס לבידוד בית.

אשתו סיפרה על השתלשלות העניינים מנקודת מבטה: "ביום ראשון הוא אושפז ללילה והיה באפיסת כוחות במצב נוראי. השכיבו אותו במסדרון. בבוקר הרופא אמר לו שילך הביתה כי אנטיביוטיקה הוא יכול לקחת גם בבית דרך הפה. החזרתי אותו הביתה ביום שני בבוקר. אחה"צ שוב הרגיש רע והבת שלנו לקחה אותו שוב למיון. שוב לא הסכימו לעשות לו בדיקת קורונה והוא אושפז. רק היום בבוקר באשפוז הסכימו לעשות בדיקה שיצאה חיובית. ואז מד"א הגיעו ולקחו גם לי דגימה. זו הרגשה קשה למרות שאני יודעת שעשינו הכול לדווח, לבקש דגימה, להתאשפז. המערכת עובדת באוטומט מבלי להפעיל שיקול דעת ולחשוב מחוץ לקופסא. אז כל מי שנחשף אלינו אני מתנצלת. בריאות לכולם. ובבקשה אל תתקשרו כי אין לי כח לענות".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר